V Česku řádí falešní pokrývači. Střechu zničí, pak vymáhají nehorázné sumy

Litoměřice - Litoměřická policie obvinila trojici cizinců z podvodu a útisku za to, že po seniorech požadovali vysokou cenu za opravu střechy. Zdaleka nejde o ojedinělou kauzu. Policie přijme informace k dalším případům na telefonním čísle 974 436 342 nebo tísňové lince 158.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Komín, střecha, ilustrační fotografie

Seniory z Litoměřicka si pokrývači sami vyhlídli a nabídli jim opravu střechy za pět tisíc korun. Jenže poté, co s prací skončili, chtěli částku mnohonásobně vyšší.

"Senioři u sebe tolik peněz neměli a dohodli se o předání požadované částky na následující den. Na místě, kde mělo dojít k předání finanční hotovosti, si už falešné řemeslníky vyzvedli policisté," uvedla policejní mluvčí Pavla Kogrová.

Údajní pokrývači se zaměřují právě na seniory, od kterých se snaží takto vylákat jejich úspory. "Pachatelé si vyhlédnou nějaký vhodný objekt obývaný seniory, které osloví s nabídkou opravy střešní krytiny či okapů za velmi nízkou cenu. Když se jim majitele objektu podaří přesvědčit, pustí se okamžitě do práce a během jednoho dne jí mají hotovou. Práce však podle znalce vykazuje zásadní vady, je neodborně provedena a použitý materiál je zpravidla neodbornou montáží znehodnocen," doplnila Kofrová. Lidé tak často musí nechat předělat celou střechu. 

"Po skončení prací nakonec tito 'pokrývači' sdělí poškozeným, že za odvedenou práci musí zaplatit částku mnohonásobně vyšší. Řemeslníci většinou na poškozené tlačí, že musí peníze zaplatit ihned a hrozí tím, že jejich firma bude dlužnou částku vymáhat. Mnozí poškození pak z důvodů obav raději zaplatí," vysvětlila mluvčí.

Pachatelé na místo přijíždí většinou dodávkovým vozidlem, velmi často jde o vozidla tovární značky Mercedes - Benz a poměrně často s polskou registrační značkou.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dvacetiletá dívka umlátila novorozence paličkou na maso. Odsedí si 15 let

18.07.2018 12:18 Praha - Za vraždu novorozené dcery si mladá žena z Plzně odpyká 15 let vězení. Původní trest jí…

Policie dopadla ozbojeného lupiče, byl postrachem sázkových kanceláří

17.07.2018 10:32 Praha - Policie dopadla muže, který počátkem července přepadl sázkovou kancelář na náměstí Jiřího z…

Na poli na Olomoucku našli mrtvého novorozence, po matce policie pátrá

16.07.2018 14:36 Olomouc - Policisté našli ve středu u Věrovan na Olomoucku mrtvého novorozence. Zda šlo o vraždu,…

Senior na Olomoucku nožem napadl podnájemníka, hrozí mu 18 let vězení

16.07.2018 11:45 Olomouc - Olomoučtí policisté obvinili 63letého muže z pokusu o vraždu na Olomoucku. Hrozí mu až 18…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama