Policie zadržela loupežný gang Ukrajinců, Němců a Čechů, Napáchal škodu za miliony

Praha – Celníci spojili síly s policisty z prahy a Plzně a dopadli organizovanou skupinu Ukrajinců, Čechů a Němců, která se údajně dopustila loupežných přepadení, krádeží, nedovoleného ozbrojování či krácení daní. Podle úřadů skupina napáchala škody za nejméně 10 milionů korun.

Přidejte svůj názor

Pachatel zadržen, ilustrační fotografie

V Německu hrozí zadrženým až 15 let ve vězení, v Česku potom dalších osm. V tiskové zprávě o tom dnes informovala policejní mluvčí Andrea Zoulová. Část zadržených je ve vydávací vazbě, další už byla předána k trestnímu stíhání do Německa.

Při akci provedené ve spolupráci s německou policií po více než ročním shromažďování důkazů bylo ve třech evropských státech zadrženo 15 lidí. Gang tvořili především bývalí příslušníci ozbrojených složek z Ukrajiny, dále občané Česka a Německa. Na čtyři ze zadržených byl vydán eurozatykač, na jednoho dalšího zatykač mezinárodní. Muž uprchl z vězení na Ukrajině a pod falešnou identitou se skrýval v Česku.

„Skupina se dopouštěla různorodé násilné, majetkové a společensky nebezpečné trestné činnosti nejen na území České republiky, ale i Německa, Slovenska a Rakouska," popsala Zoulová. „Její členové s ohledem na svou minulost pracovali sofistikovaně a skupina měla svoji hierarchii s rozdělením rolí. Dosud zadokumentovanou trestnou činností pachatelé způsobili škodu přesahující deset miliónů korun," dodala.

Mluvčí také uvedla, že policejní akce souvisela i s brutálním přepadením dvou seniorů ve Weidenu, za které dnes tamní soud uložil trojici Čechů tresty od devíti do 11 let vězení.

Rozsáhlé akce se na českém území zúčastnilo 250 policistů, další stovka zasahovala na území jiných států. Při řadě domovních prohlídek v Česku a Německu policisté a celníci našli speciálně upravenou střelnou zbraň, finanční hotovost v řádech milionů korun, zlaté šperky, metamfetamin, velké množství řezaného tabáku a nekolkovaných cigaret, padělané pasy, razítka sloužící k legalizaci pobytu cizinců v ČR a kradený vůz v hodnotě tří milionů korun.

Vzhledem k dosud prováděnému vyšetřování je velmi pravděpodobné, že se okruh zatčených a posléze obviněných osob ještě rozšíří, uvedla policie.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie dopadla ozbojeného lupiče, byl postrachem sázkových kanceláří

17.07.2018 10:32 Praha - Policie dopadla muže, který počátkem července přepadl sázkovou kancelář na náměstí Jiřího z…

Na poli na Olomoucku našli mrtvého novorozence, po matce policie pátrá

16.07.2018 14:36 Olomouc - Policisté našli ve středu u Věrovan na Olomoucku mrtvého novorozence. Zda šlo o vraždu,…

Senior na Olomoucku nožem napadl podnájemníka, hrozí mu 18 let vězení

16.07.2018 11:45 Olomouc - Olomoučtí policisté obvinili 63letého muže z pokusu o vraždu na Olomoucku. Hrozí mu až 18…

Kajínkův synovec útočil s nožem v ruce: Byl nebezpečný, ale doktoři si ho…

13.07.2018 17:05 Chrudim - Policisté vyšetřují násilný čin, ke kterému došlo v Prachovicich na Chrudimsku. Synovec…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama