Muž neunesl rozchod se svojí přítelkyní, bodl jí 27krát do obličeje

Ostrava - Před Krajským soudem v Ostravě dnes stanul muž obviněný z pokusu o brutální vraždu své bývalé družky. V únoru v mateřské škole ve Frýdku-Místku jí nejméně sedmadvacetkrát bodl nožem. Hrozí mu až výjimečný trest.

Přidejte svůj názor

Zbraně

Obviněný osmatřicetiletý Miroslav Štembírek čekal 26. února před mateřskou školou na svou bývalou přítelkyni, se kterou má čtyři děti. Podle státní zástupkyně zřejmě neunesl rozchod a proto se rozhodl o drastický čin.

"Pokusil se ubodat svou bývalou družku, poměrně razantním způsobem, který byl likvidační a navíc zohyzďující," sdělila TV Nova státní zástupkyně Šárka Miketová.

Podle svědectví, které zaznělo u soudu si Štembírek vedl záznamy, podle kterých vraždu plánoval. Do sešitu si údajně psal detaily o tom, jak přítelkyni bodne do okna a pak jí zabije. Většinu bodných ran měla oběť právě v oblasti hlavy a obličeje.

"Tento čin se mu nepodařilo dokonat pouze díky tomu, že v podstatě v důsledku razance útoku zlomil čepel nože," dodává státní zástupkyně.

Podle lékařského posudku zůstala část nože zlomená pod lebkou. "Zdravotní stav není uspokojivý, pochopitelně utrpěla poměrně rozsáhlou nemajetkovou újmu," komentuje čin zmocněnec zraněné ženy Jaromír Parobek.

Pár dní před tím než Štembírek svojí přítelkyni napadl byl hospitalizován v psychiatrické nemocnici v Opavě. Nyní mu za pokus o vraždu hrozí až výjimečný trest.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kajínkův synovec útočil s nožem v ruce: Byl nebezpečný, ale doktoři si ho…

13.07.2018 17:05 Chrudim - Policisté vyšetřují násilný čin, ke kterému došlo v Prachovicich na Chrudimsku. Synovec…

V domě na Plzeňsku živořilo 20 psů. Veterináři se zděsili, případ řeší…

12.07.2018 14:19 Aktualizováno Plzeň - V rodinném domě ve Starém Plzenci u Plzně žilo v nevyhovujících podmínkách a ve znečištěném…

Na Chrudimsku zasahuje policie, synovec Jiřího Kajínka pobodal několik lidí

11.07.2018 22:26 Aktualizováno Prachovice - V Prachovicich na Chrudimsku kriminálka vyšetřuje násilný trestný čin. Z místa…

Důchodci se dočkali zastání. Soud dá zavřít muže, který jim sprostě nadával

11.07.2018 09:52 Brno - Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání Karla Štrause, který obtěžoval stovkami vulgárních…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama