Daniel (14) ubodal Elišku a může být volný. Pokud nezakročí soud

Teplice - Teplický soud začne už brzy řešit budoucnost jednoho z nejhorších dětských vrahů v zemi. Čtrnáctiletý Daniel letos v únoru zavraždil v Teplicích o rok mladší kamarádku Elišku.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Soud, ilustrační fotografie

Kvůli jeho nízkému věku policie musela případ odložit, chlapec ale skončil nejenom kvůli vraždě ve výchovném ústavu pro nebezpečnou mládež v Boleticích u Děčína. V minulosti například málem zabil kamaráda tím, že ho shodil do výtahové šachty, později zase utýral kočku své matky.

Nezvladatelného chlapce se tak obávají už i vlastní rodiče. Všechno vyvrcholilo letos v únoru, kdy Daniel vylákal kamarádku Elišku do zahradní chatky a tam ji ubodal.

Vraždu museli vyšetřovatelé odložit. Kvůli nízkému věku nemohl být hoch trestně stíhán. Jenže už brzy mu bude patnáct. A soud bude muset rozhodnout o tom, co s nebezpečným dětským vrahem bude dál.

Možnosti jsou přitom jen dvě. Buď chlapce soud ponechá v ústavu pro nebezpečnou mládež nebo ho propustí na svobodu.

Vzhledem k jeho minulosti by to ale mohl být problém. Rok před vraždou Elišky shodil Daniel kamaráda do výtahové šachty v opuštěném domě kvůli banální hádce o dívku. Chlapec přežil pouze díky tomu, že na dně byly naházené matrace. O jeho duševním stavu hovoří také ukázka z písně, které skládal - "Potom se na mě usmála, já to vyřešil, vraždou"

Danielovy problémy řešila rodina i se sociálními úředníky. Sami prý v minulosti navrhovali, aby byl umístěn v ústavu pro nezvladatelnou mládež. Daniel za to své matce brutálně utýral kočku.

Témata: Vražda | soudy
Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kajínkův synovec útočil s nožem v ruce: Byl nebezpečný, ale doktoři si ho…

13.07.2018 17:05 Chrudim - Policisté vyšetřují násilný čin, ke kterému došlo v Prachovicich na Chrudimsku. Synovec…

V domě na Plzeňsku živořilo 20 psů. Veterináři se zděsili, případ řeší…

12.07.2018 14:19 Aktualizováno Plzeň - V rodinném domě ve Starém Plzenci u Plzně žilo v nevyhovujících podmínkách a ve znečištěném…

Na Chrudimsku zasahuje policie, synovec Jiřího Kajínka pobodal několik lidí

11.07.2018 22:26 Aktualizováno Prachovice - V Prachovicich na Chrudimsku kriminálka vyšetřuje násilný trestný čin. Z místa…

Důchodci se dočkali zastání. Soud dá zavřít muže, který jim sprostě nadával

11.07.2018 09:52 Brno - Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání Karla Štrause, který obtěžoval stovkami vulgárních…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama