Šíří HIV a je stále na útěku. Muži hrozí až 12 let vězení

Praha - Zdeněk Pfeifer představuje smrtelné nebezpečí - je HIV pozitivní a vědomě šíří nákazu dál. Je na něj vydán dokonce mezinárodní zatykač a teď k němu zřejmě přibude obžaloba z těžkého ublížení na zdraví a šíření nakažlivé nemoci. Jednou z jeho obětí je i nezletilý chlapec.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

V Česku vytrvale stoupá počet lidí nakažených HIV. Část z nich má na svědomí i Zdeněk Pfeifer. Osmačtyřicetiletý muž totiž na internetu hledal a lákal mladé muže z celé republiky na sex. To, že je nositelem neléčitelné infekce HIV jim ale zamlčoval a při sexu s nimi nepoužíval ani ochranu.

Policie dosud odhalila šestnáct lidí, se kterými Pfeifer provozoval sex a objevila mezi nimi několik HIV pozitivních. Někteří se prokazatelně nakazili právě od Pfeifera - mezi nimi i jeden třináctiletý chlapec. Skutečný dopad mužova jednání ale bude pravděpodobně mnohem větší a policie odhaduje, že se od něj mohlo nakazit daleko více lidí, než je policistům známo.

Také proto policie zveřejnila fotografie hledaného a důsledně varovala všechny muže, kteří s ním měli sex, aby se nechali vyšetřit. Kromě toho policie prověřila i obrovský počet kontaktů v mobilním telefonu hledaného. Bylo jich přes tři tisíce. Vytipované pak policie přímo oslovila s varováním. Postupem času se tak podařilo odhalit 23 nakažených mužů.

Zdeňka Pfeifera policie stíhala až dosud jako uprchlého. Teď je na spadnutí žaloba a muž může být souzený i jako uprchlý, upozornily Lidové noviny. Za těžké ublížení na zdraví a šíření nakažlivé nemoci hrozí Pfeiferovi až 12 let vězení. Návrh na obžalobu dnes doputuje ke státnímu zástupci v Ústí nad Labem a je zřejmě jen otázkou dnů než padne obžaloba.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kajínkův synovec útočil s nožem v ruce: Byl nebezpečný, ale doktoři si ho…

13.07.2018 17:05 Chrudim - Policisté vyšetřují násilný čin, ke kterému došlo v Prachovicich na Chrudimsku. Synovec…

V domě na Plzeňsku živořilo 20 psů. Veterináři se zděsili, případ řeší…

12.07.2018 14:19 Aktualizováno Plzeň - V rodinném domě ve Starém Plzenci u Plzně žilo v nevyhovujících podmínkách a ve znečištěném…

Na Chrudimsku zasahuje policie, synovec Jiřího Kajínka pobodal několik lidí

11.07.2018 22:26 Aktualizováno Prachovice - V Prachovicich na Chrudimsku kriminálka vyšetřuje násilný trestný čin. Z místa…

Důchodci se dočkali zastání. Soud dá zavřít muže, který jim sprostě nadával

11.07.2018 09:52 Brno - Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání Karla Štrause, který obtěžoval stovkami vulgárních…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama