Tragédie v USA: Neznámý střelec zabil v americkém Pittsburghu tři policisty

Harrisburg - Neznámý muž zastřelil v americkém městě Pittsburgh tři policisty, které předtím zavolal kvůli údajným výtržnostem. Jak informuje televizní stanice ABC News, muž se obával, že vláda amerického prezidenta Baracka Obamy zakáže držení střelných zbraní.

Přidejte svůj názor

Muž policii přivolal v sobotu v ranních hodinách místního času kvůli výtržnostem, ke kterým mělo dojít v jeho domě. Když policejní hlídka přijela, začal na policisty střílet.

Policie střelce o několik hodin později zadržela. Muž se po útoku zabarikádoval v domě a vzdal se až po několika hodinách. Jeden svědek uvedl, že slyšel až stovku výstřelů.

Policejní mluvčí Diane Richardová potvrdila, že při útoku bylo zraněno nejméně pět policistů. Odmítla však uvést, zda toto číslo zahrnuje také tři policisty, kteří zemřeli.

Policie totožnost muže ani důvody útoku zatím neoznámila. Podle neoficiálních informací se jedná o mladého muže, který se obával, že vláda Baracka Obamy zakáže držení zbraní.

Dvaadvacetiletý Edward Perkovic, který se označil za útočníkova nejlepšího přítele, prohlásil, že s ním před incidentem mluvil. „Eddie, dnes zemřu. Řekni mé rodině, že ji miluji,“ řekl střelec Perkovicovi. „Pak jsem slyšel výstřely a zavěsil,“ dodal.

Podle dalšího kamaráda měl útočník v nedávné době přijít o práci.

Jde o druhý podobný případ za poslední dva dny. V pátek zastřelil vietnamský přistěhovalec v Binghamtonu třináct lidí a pak zastřelil i sebe. Podle policie byl deprimovaný, protože neuměl dobře anglicky. Kvůli tomu přišel dvakrát po době o práci a cítil se ponižovaný.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rumuny pašující uprchlíky vydá Česko do Německa

24.04.2018 20:08 Plzeň - Čtyři Rumuny obviněné z převaděčství vydá Česko do Německa. Uvedla to dnes televize Prima.…

Policie obvinila Nizozemce, kteří brutálně zkopali číšníka v Praze

24.04.2018 16:14 Aktualizováno Praha - Policisté obvinili pět ze sedmi Nizozemců zadržených pro podezření z napadení číšníka v…

První letošní krádež vinné révy: Zloděj ze země vytrhal přes 1000 kusů

23.04.2018 16:06 Břeclav - Policie na Břeclavsku řeší letošní první krádež sazenic vinné révy. Neznámý pachatel jich…

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama