Tragédie v USA: Neznámý střelec zabil v americkém Pittsburghu tři policisty

Harrisburg - Neznámý muž zastřelil v americkém městě Pittsburgh tři policisty, které předtím zavolal kvůli údajným výtržnostem. Jak informuje televizní stanice ABC News, muž se obával, že vláda amerického prezidenta Baracka Obamy zakáže držení střelných zbraní.

Přidejte svůj názor

Muž policii přivolal v sobotu v ranních hodinách místního času kvůli výtržnostem, ke kterým mělo dojít v jeho domě. Když policejní hlídka přijela, začal na policisty střílet.

Policie střelce o několik hodin později zadržela. Muž se po útoku zabarikádoval v domě a vzdal se až po několika hodinách. Jeden svědek uvedl, že slyšel až stovku výstřelů.

Policejní mluvčí Diane Richardová potvrdila, že při útoku bylo zraněno nejméně pět policistů. Odmítla však uvést, zda toto číslo zahrnuje také tři policisty, kteří zemřeli.

Policie totožnost muže ani důvody útoku zatím neoznámila. Podle neoficiálních informací se jedná o mladého muže, který se obával, že vláda Baracka Obamy zakáže držení zbraní.

Dvaadvacetiletý Edward Perkovic, který se označil za útočníkova nejlepšího přítele, prohlásil, že s ním před incidentem mluvil. „Eddie, dnes zemřu. Řekni mé rodině, že ji miluji,“ řekl střelec Perkovicovi. „Pak jsem slyšel výstřely a zavěsil,“ dodal.

Podle dalšího kamaráda měl útočník v nedávné době přijít o práci.

Jde o druhý podobný případ za poslední dva dny. V pátek zastřelil vietnamský přistěhovalec v Binghamtonu třináct lidí a pak zastřelil i sebe. Podle policie byl deprimovaný, protože neuměl dobře anglicky. Kvůli tomu přišel dvakrát po době o práci a cítil se ponižovaný.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policisté odložili případ napadení Kvitové, pachatel stále uniká

16.11.2017 11:16 Olomouc - Policisté po 11 měsících odložili případ napadení tenistky Petry Kvitové v jejím…

Dívku v Praze pobodal gymnazista, přiznal se. Oběti zasadil desítky ran

15.11.2017 13:08 Aktualizováno Praha - Z pokusu o vraždu v Horních Měcholupech byl dnes obviněn mladictví muž. Vzhledem k jeho…

Útoku v teplické nemocnici prý nešlo zabránit, senior zatím nebyl obviněn

13.11.2017 16:16 Teplice - Policie zatím neobvinila seniora (86), který o víkendu napadl dva pacienty nemocnice v…

Otřesný pokus o vraždu: Muž chtěl shodit seniora do lomu, policie zasáhla…

13.11.2017 15:21 Brno - Kriminalisté v Brně řeší zvlášť závažný pokus o vraždu, muž chtěl podle policie shodit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama