Zlínští policisté kontrolovali opilou mládež, rekordman pochází z Napajedel

Zlín - Velká kontrolní akce zaměřená na opilé děti se uskutečnila na Zlínsku v noci na sobotu. Policejní mluvčí Jana Bartíková řekla, že v přibližně třiceti podnicích na Zlínsku objevili 22 podnapilých dětí.

Přidejte svůj názor

Do akce bylo zapojeno asi 30 policistů, včetně komisařů služby kriminální policie a vyšetřování, psovoda a čtyř zlínských a dvou napajedelských městských strážníků. "Během několika hodin našli policisté 22 podnapilých dětí. Celkem 12 přestupků policisté vyřešili blokovou pokutou, zbývajících 10 předali na příslušná obvodní oddělení. Tři děti jsme zavezli k jejich rodičům, o dalších čtrnácti budeme informovat oddělení sociálně právní ochrany dětí a mládeže příslušných úřadů," upřesnila Bartíková.

Rekordmanem noci byl tentokrát sedmnáctiletý hoch z Napajedel. Nadýchal 1,96 promile alkoholu, jeho kamarád měl v dechu 0,97 promile alkoholu. Alkohol si děti kupovaly v obchodech, případně jim ochotně nalévali číšníci i starší kamarádi. Policisté se v rámci kontrolní akce zaměřili také na podnapilé řidiče. Objevili nakonec tři hříšníky.

Kontrola se konala po celé jižní Moravě.

Témata: krimi | Alkohol
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rumuny pašující uprchlíky vydá Česko do Německa

24.04.2018 20:08 Plzeň - Čtyři Rumuny obviněné z převaděčství vydá Česko do Německa. Uvedla to dnes televize Prima.…

Policie obvinila Nizozemce, kteří brutálně zkopali číšníka v Praze

24.04.2018 16:14 Aktualizováno Praha - Policisté obvinili pět ze sedmi Nizozemců zadržených pro podezření z napadení číšníka v…

První letošní krádež vinné révy: Zloděj ze země vytrhal přes 1000 kusů

23.04.2018 16:06 Břeclav - Policie na Břeclavsku řeší letošní první krádež sazenic vinné révy. Neznámý pachatel jich…

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama