Italský soud odsoudil českého řidiče za převážení Afghánců

Řím - Italský soud poslal na 34 měsíců do vězení českého řidiče Miroslava Jarouška, který při cestě z Řecka do Itálie ve svém autě převážel 17 běženců z Afghánistánu. Soud neuvěřil, že řidič o běžencích nevěděl, informuje ve středu televize ČT24.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Rozhodnutí zatím není pravomocné, pan Jaroušek se proti němu bude odvolávat prostřednictvím svého obhájce, který v nejbližších dnech také podá žádost o to, aby byl pan Jaroušek do doby vynesení rozsudku odvolacího soudu propuštěn na svobodu," řekl o případu český konzul v Itálii Jiří Sittek.

Jak uvedl právník Giacomo Maria Girombelli, italské úřady v těchto případech řidičům nevěří, že by se mohli běženci do aut dostat bez vědomí řidičů.

Řidiči naopak tvrdí, že na vině je ochranka na trajektech, neboť kamiony jsou kontrolovány už před naloděním. Ochranka dostane zaplaceno za to, že utečence na trajekt vpašuje.

V Jarouškově případě se jedná o třetí případ, kdy český řidič stanul před soudem za podobný přečin. Na konci března uvalil italský soud vazbu na řidiče kamionu Jiřího Novotného kvůli ilegálnímu převozu běženců. Italská policie našla v jeho voze jedenáct Afghánců, Novotný však tvrdí, že je do přívěsu nepustil.

 

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Vražda novorozence v Teplicích: Dítě bylo nalezeno v kontejneru

20.04.2018 12:50 Aktualizováno Teplice - Policie vyšetřuje nález novorozence, jehož tělo bylo objeveno ve čtvrtek vpodvečer v…

Muž dle policie zapálil karavan s lidmi, hrozí mu přísný trest

20.04.2018 10:23 Praha - Policisté obvinili muže, který v dubnu údajně zapálil v areálu Nákladového nádraží Žižkov v…

Dvojnásobná vražda v Ostravě: Senior zabil ženy, s nimiž bydlel

18.04.2018 16:31 Aktualizováno Ostrava - Policie obvinila jednašedesátiletého muže z Ostravy z dvojnásobné vraždy. Podle…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama