Za vraždu hudebníka Sahuly potvrdil soud 15leté tresty

Praha - Dvacetiletý Jan Dvořáček a osmnáctiletý Jiří Kulvejt stráví za vraždu hudebníka Františka Sahuly patnáct let vězení v nejtěžším žaláři. Vrchní soud v Praze v úterý potvrdil přechozí verdikt krajského soudu.

Přidejte svůj názor

Dva mladíci Sahulu loni 2. května velmi brutálním způsobem ukopali a ubili k smrti, když s ním předtím popíjeli v restauraci. Před krajským soudem svaloval jeden vinu na druhého, ale korunní svědek události jasně vypověděl, že hudebníka kopali oba. Tragédie se odehrála v noci poblíž chatové osady Skuheř u Kamenice nedaleko Prahy.

Pětačtyřicetiletý hudebník František Sahula osudného večera popíjel ve stejné hospodě jako obžalovaní. Na cestě k domovu mladíci Sahulu údajně velmi brutálním způsobem zavraždili. Policie našla hlavu Sahuly několik centimetrů pod zemí, jak na ní obžalovaní dupali. Policie dokonce kytaristu kapely Tři sestry obtížně identifikovala, jak měl obličej zohavený. Vyšetřování nepřineslo dostatek informací, jaký vlastně měli mladíci motiv staršího muže tak brutálním způsobem sprovodit ze světa. Mrtvému sebrali peněženku, kde měl třináct set.

Odvolací soud se shodl na tom, že podřízený krajský soud zcela správně vyhodnotil všechny přípustné důkazy, na základě kterých vyhlásil rozsudek. "Z našeho pohledu není trest pro obžalované ani nepřiměřeně přísný ani nepřiměřeně mírný anebo nezákonný. Proto jsme odvolání jak státního zástupce, tak obou obžalovaných, zamítli," řekl soudce Martin Zelenka. Přesto předseda senátu neopomněl zmínit neobvyklou brutalitu, s jakou pachatelé vraždili. "Zcela se vymyká případům, které soudy řeší jako vraždy spáchané zvlášť surovým způsobem. Z naprosto malicherných důvodů zmařili život člověka, využili navíc své přesily," dodal soudce Zelenka. Znalec z oboru soudního lékařství brutalitu obou mladíků hodnotil dříve u krajského soudu takto: "Za celou svou praxi soudního lékaře, která čítá dvacet let, jsem se s takto brutálním činem setkal jen ve třech případech."

Před krajským soudem svaloval jeden vinu na druhého, když přišly otázky, kdo z nich poškozeného brutálně kopal a bil. Korunní svědek události ale jasně vypověděl, že hudebníka kopali oba. Před vrchním soudem oba shodně řekli, že činu litují.

Rozsudek je tak pravomocný, možné je pouze dovolání. Oba obžalovaní musí zaplatit jako náhradu škody téměř čtvrt milionu pozůstalému synovi zavražděného.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policisté odložili případ napadení Kvitové, pachatel stále uniká

16.11.2017 11:16 Olomouc - Policisté po 11 měsících odložili případ napadení tenistky Petry Kvitové v jejím…

Dívku v Praze pobodal gymnazista, přiznal se. Oběti zasadil desítky ran

15.11.2017 13:08 Aktualizováno Praha - Z pokusu o vraždu v Horních Měcholupech byl dnes obviněn mladictví muž. Vzhledem k jeho…

Útoku v teplické nemocnici prý nešlo zabránit, senior zatím nebyl obviněn

13.11.2017 16:16 Teplice - Policie zatím neobvinila seniora (86), který o víkendu napadl dva pacienty nemocnice v…

Otřesný pokus o vraždu: Muž chtěl shodit seniora do lomu, policie zasáhla…

13.11.2017 15:21 Brno - Kriminalisté v Brně řeší zvlášť závažný pokus o vraždu, muž chtěl podle policie shodit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama