Nechtěla sex, chtěl jí zavraždit, teď si odsedí 10 let

Olomouc - Vrchní soud v Olomouci v pondělí zamítl odvolání Václava Haranta (31) z Třebíčska, který se pokusil zavraždit manželku, protože s ním nechtěla mít sex. Krajský soud v Brně jej za to na začátku listopadu odsoudil k desetiletému trestu do věznice s ostrahou.

Přidejte svůj názor

Nechtěla sex, chtěl jí zavraždit, teď si odsedí 10 let - anotační foto

„Odvolání jsme zamítli jako nedůvodné a potvrdili jsme tak trest krajského soudu,“ řekl agentuře Mediafax mluvčí Vrchního soudu Petr Angyalossy. „Prokázalo se, že Harant měl při intenzitě útoku vědět o tom, že žena může zemřít,“ dodal soudce. Veřejné zasedání se uskutečnilo napodruhé, neboť 12. prosince se ze zdravotních důvodů nemohl dostavit k soudu Harantův ani obhájkyně v substituce.

Harant se odvoláním domáhal zrušení rozsudku a nového rozhodnutí při zohlednění svých odvolacích námitek, případně vrácení věci krajskému soudu. Namítal, že jeho jednání soud nesprávně kvalifikoval, neboť rozhodně neměl v úmyslu svou manželku zavraždit ani ji vážně ublížit na zdraví. Svého zkratovitého jednání lituje a sám si nedovede vysvětlit, proč se ho dopustil. Ke skutku se doznal a trest si zaslouží. Rozhodně ovšem není obava, že by v trestné činnosti pokračoval a možnost jeho nápravy je vysoká. Obhajoba poukazovala na to, že trpí mentální retardací a je anomálně nezralou osobou s emoční nestabilitou. To prý měl soud rovněž zohledňovat při dovozování subjektivní stránky naplnění znaků trestného činu. Správně tedy podle jeho názoru mělo být jednání posouzeno jako trestný čin ublížení na zdraví. Pokud by odvolací soud dospěl k závěru, že přesto naplňuje znaky pokusu trestného činu vraždy, pak by mu měl být uložen mimořádně trest pod spodní hranicí sazby.

Podle závěrů krajského soudu se měl Harant pokusu vraždy dopustit tím, že letos 16. května večer pod vlivem alkoholu napadl v ložnici svoji manželku, když s ním odmítla mít pohlavní styk. Nejprve ji dusil polštářem. Pak si přinesl z kuchyně kuchyňský nůž a způsobil jí 25 centimetrů dlouhou řeznou ránu do břicha, v níž ještě opakovaně bodal. Dále do stehna, kde vznikla dvaceticentimetrová řezná rána. Tím jí způsobil závažná poranění, která ženu bezprostředně ohrožovala na životě. Celková léčba bude trvat delší dobu a zranění zanechá trvalé následky. Úmrtí nenastalo pouze díky náhodě, že jednotlivá poranění náhodně minula větší cévy a protože jí byla poskytnuta včas specializovaná odborná lékařská péče.

Témata: krimi
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Nechtěla sex, chtěl jí zavraždit, teď si odsedí 10 let

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Pracovnice nemocnice v M. Boleslavi údajně zavraždila pacientku - anotační foto

Pracovnice nemocnice v M. Boleslavi údajně zavraždila pacientku

24.03.2017 13:34 Aktualizováno Mladá Boleslav - Ošetřovatelka (21), která pracovala v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi,…

Muž utíkal před vězením, policie na něj i střílela. Nakonec se sám přihlásil - anotační foto

Muž utíkal před vězením, policie na něj i střílela. Nakonec se sám…

21.03.2017 15:34 Praha - Petr Votava (32) se v pondělí sám přihlásil vězeňské službě. Pražská policie se ho pokusila…

Na Rhodu zadrželi kvůli podezření z výroby drog dva Čechy + VIDEO - anotační foto

Na Rhodu zadrželi kvůli podezření z výroby drog dva Čechy + VIDEO

16.03.2017 20:20 Rhodos - Na řeckém ostrově Rhodos zadržela protidrogová policie dva Čechy. Muž a žena ve věku 38 a…

Drama u Prahy: Policie střílela na ujíždějící vozidlo, zločinec stále uniká - anotační foto

Drama u Prahy: Policie střílela na ujíždějící vozidlo, zločinec stále uniká

16.03.2017 17:32 Aktualizováno Praha - Policisté dnes v Ořechu u Prahy pronásledovali Petra Votavu (32), který nenastoupil do…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější

reklama
reklama