Nechtěla sex, chtěl jí zavraždit, teď si odsedí 10 let

Olomouc - Vrchní soud v Olomouci v pondělí zamítl odvolání Václava Haranta (31) z Třebíčska, který se pokusil zavraždit manželku, protože s ním nechtěla mít sex. Krajský soud v Brně jej za to na začátku listopadu odsoudil k desetiletému trestu do věznice s ostrahou.

Přidejte svůj názor

371

„Odvolání jsme zamítli jako nedůvodné a potvrdili jsme tak trest krajského soudu,“ řekl agentuře Mediafax mluvčí Vrchního soudu Petr Angyalossy. „Prokázalo se, že Harant měl při intenzitě útoku vědět o tom, že žena může zemřít,“ dodal soudce. Veřejné zasedání se uskutečnilo napodruhé, neboť 12. prosince se ze zdravotních důvodů nemohl dostavit k soudu Harantův ani obhájkyně v substituce.

Harant se odvoláním domáhal zrušení rozsudku a nového rozhodnutí při zohlednění svých odvolacích námitek, případně vrácení věci krajskému soudu. Namítal, že jeho jednání soud nesprávně kvalifikoval, neboť rozhodně neměl v úmyslu svou manželku zavraždit ani ji vážně ublížit na zdraví. Svého zkratovitého jednání lituje a sám si nedovede vysvětlit, proč se ho dopustil. Ke skutku se doznal a trest si zaslouží. Rozhodně ovšem není obava, že by v trestné činnosti pokračoval a možnost jeho nápravy je vysoká. Obhajoba poukazovala na to, že trpí mentální retardací a je anomálně nezralou osobou s emoční nestabilitou. To prý měl soud rovněž zohledňovat při dovozování subjektivní stránky naplnění znaků trestného činu. Správně tedy podle jeho názoru mělo být jednání posouzeno jako trestný čin ublížení na zdraví. Pokud by odvolací soud dospěl k závěru, že přesto naplňuje znaky pokusu trestného činu vraždy, pak by mu měl být uložen mimořádně trest pod spodní hranicí sazby.

Podle závěrů krajského soudu se měl Harant pokusu vraždy dopustit tím, že letos 16. května večer pod vlivem alkoholu napadl v ložnici svoji manželku, když s ním odmítla mít pohlavní styk. Nejprve ji dusil polštářem. Pak si přinesl z kuchyně kuchyňský nůž a způsobil jí 25 centimetrů dlouhou řeznou ránu do břicha, v níž ještě opakovaně bodal. Dále do stehna, kde vznikla dvaceticentimetrová řezná rána. Tím jí způsobil závažná poranění, která ženu bezprostředně ohrožovala na životě. Celková léčba bude trvat delší dobu a zranění zanechá trvalé následky. Úmrtí nenastalo pouze díky náhodě, že jednotlivá poranění náhodně minula větší cévy a protože jí byla poskytnuta včas specializovaná odborná lékařská péče.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Servírka ukradla z hotelu 60kilový trezor, s komplicem ho vyhodila z okna

13.12.2017 11:59 Jeseník - Muž (36) a žena (33) minulý týden ve čtvrtek odcizili z jednoho z hotelů v Jeseníku…

Pád milenců z rozhledny byl pokus o vraždu. Policie obvinila 18letého…

12.12.2017 12:24 Jičín - Policie obvinila z pokusu o vraždu 18letého mladíka, který se letos v září s dívkou zřítil…

Perverzní důchodce čelí žalobě. Školačkám platil za sex, jednu měl…

12.12.2017 10:59 Karviná - Policie ukončila vyšetřování důchodce (69) z Orlové a navrhla podat obžalobu. Senior je…

Policie obvinila mladého zvrhlíka. Na kontě má 13 sexuálních zločinů

08.12.2017 14:16 Hradec Králové - Po devíti měsících skončilo policejní vyšetřování muže (24). Podle spisu má na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama