Soud zrušil sedmiletý trest vězení za únos a vydírání Radovanu Krejčířovi

Brno - Nejvyšší soud v Brně zrušil rozhodnutí Městského soudu v Praze, podle kterého byl podnikatel Radovan Krejčíř odsouzen k sedmi letům vězení za únos a vydírání obchodního společníka Jakuba Konečného v roce 2002. Řekl to mluvčí NSS Petr Knötig.

Přidejte svůj názor

Soud zrušil sedmiletý trest vězení za únos a vydírání Radovanu Krejčířovi - anotační foto

"Senát Nejvyššího soudu zrušil jak rozsudek Městského soudu v Praze, tak následný odvolací verdikt Vrchního soudu a vrátil tak kauzu prakticky na začátek k novému projednávání k soudu prvního stupně do Prahy," řekl Mediafaxu Knötig.

Důvody NS nezveřejnil. "Senát o zrušení rozsudků rozhodl již 4. listopadu, účastníci sporu pak měli měsíc na vypracování svých stanovisek," řekl Knötig s tím, že odůvodnění zamítnutí musejí nejdříve obdržet obě strany sporu. "Nelze odůvodňovat rozhodnutí Nejvyššího soudu přes média," řekl Knötig. Proces zároveň označil za mimořádně složitý.

Uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře odsoudil Městský soud v Praze na sedm let do vězení za vydírání a únos podnikatele Jakuba Konečného v roce 2002. Krejčíř podle obžaloby zorganizoval únos podnikatele, aby jej přinutil podepsat nevyplněné směnky a aby jej jako policejního konfidenta zastrašil.

Samotný únos údajně uskutečnil najatý kosovský Albánec Jetullah Mjekiqi se dvěma nezjištěnými muži. Konečného odvezli do rekreačního areálu pro prominenty na Vystrkově u Orlické přehrady.

Únosci pak Konečného převezli do kanceláře ve Všenorech u Prahy, kde podle obžaloby hrozil Krejčíř unesenému smrtí. Podnikatel pak podepsal nevyplněné směnky. Krejčíř podepsané dokumenty podle soudů chtěl využít jako doklad o zaplacení rozsáhlých vil za 35 milionů korun v Dobřichovicích a Černošicích u Prahy.

Krejčíř v dovolání kNejvyššímu soudu prostřednictvím svého advokáta Tomáše Sokola žádal zrušení pravomocných rozsudků Městského soudu v Praze a tamějšího vrchního soudu. U odvolacího soudu Sokol obhajobu postavil na skutečnosti, že si jednotlivé důkazy odporují. Upozornil, že podepsané listiny nebyly nikdy Krejčířem ani nikým jiným použity. Zpochybnil také důvěryhodnost svědků, kteří v procesu proti Krejčířovi vypovídali.

Radovan Krejčíř, který je v Česku stíhán za majetkové a násilné trestné činy, je od 21. dubna 2007 v Jihoafrické republice, kam na falešný pas přicestoval ze Seychel. Na Seychely, jejichž je občanem, uprchl policistům v červnu 2005 v průběhu domovní prohlídky své vily v Černošicích. Soud v jihoafrickém Johannesburgu letos 1. února rozhodl, že Krejčíř nemá být vydán z JAR do Česka k trestnímu stíhání. Soudce rozhodnutí zdůvodnil i tím, že mnoho z činů, kvůli nimž je Krejčíř stíhán v ČR, není v JAR trestných. V rozsudku také uvedl, že české trestní řízení proti Krejčířovi je politicky motivované.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Soud zrušil sedmiletý trest vězení za únos a vydírání Radovanu Krejčířovi

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Pracovnice nemocnice v M. Boleslavi údajně zavraždila pacientku - anotační foto

Pracovnice nemocnice v M. Boleslavi údajně zavraždila pacientku

24.03.2017 13:34 Aktualizováno Mladá Boleslav - Ošetřovatelka (21), která pracovala v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi,…

Muž utíkal před vězením, policie na něj i střílela. Nakonec se sám přihlásil - anotační foto

Muž utíkal před vězením, policie na něj i střílela. Nakonec se sám…

21.03.2017 15:34 Praha - Petr Votava (32) se v pondělí sám přihlásil vězeňské službě. Pražská policie se ho pokusila…

Na Rhodu zadrželi kvůli podezření z výroby drog dva Čechy + VIDEO - anotační foto

Na Rhodu zadrželi kvůli podezření z výroby drog dva Čechy + VIDEO

16.03.2017 20:20 Rhodos - Na řeckém ostrově Rhodos zadržela protidrogová policie dva Čechy. Muž a žena ve věku 38 a…

Drama u Prahy: Policie střílela na ujíždějící vozidlo, zločinec stále uniká - anotační foto

Drama u Prahy: Policie střílela na ujíždějící vozidlo, zločinec stále uniká

16.03.2017 17:32 Aktualizováno Praha - Policisté dnes v Ořechu u Prahy pronásledovali Petra Votavu (32), který nenastoupil do…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější

reklama
reklama