Soud uvalil vazbu na muže, který v přepadené bance držel rukojmí

Praha - Obvodní soud pro Prahu 4 v pátek odpoledne podle očekávání uvalil vazbu na 51letého muže ze Strakonicka, který ve středu dopoledne v pražské Novodvorské ulici přepadl pobočku Komerční banky a zadržoval dvě ženy jako rukojmí. Informoval o tom mluvčí soudu Jaroslav Pytloun.

Přidejte svůj názor

371

Podnět státnímu zástupci poslali pražští kriminalisté v pátek dopoledne, o vazbě pak soud rozhodoval po obědě. "Důvodem vazby je obava z možného ovlivňování svědků či dalších osob, které bude v této souvislosti třeba vyslechnout, a také z obavy z možného pokračování trestné činnosti," vysvětlil rozhodnutí soudu mluvčí.

Advokát obviněného muže Radko Chudoba je ale přesvědčen, že podmínky pro vazební stíhání jeho klient nenaplnil a proto ihned podal proti rozhodnutí stížnost. Ta ale nemá odkladný účinek, do doby, než o ní rozhodne soud, tak zůstane obviněný muž ve vazební věznici. "Dávali jsme slib, že se nedopustí další trestné činnosti i že se na výzvu dostaví," dodal advokát.

Vyjednávat o možnosti propuštění na kauci nemá podle advokáta Chudoby smysl, protože jeho klient žádné peníze na kauci nemá. "To by neudělal, to co udělal," poznamenal advokát a zopakoval, že jeho mandant se dostal do složité životní situace, zejména kvůli dluhům, které po něm vymáhali věřitelé.

Policie nechce k vyšetřování případu zatím poskytovat žádné další informace. Muži obviněnému z loupeže hrozí v případě uznání viny až 15letý nepodmíněný trest, případ by po vypracování obžaloby měl tedy řešit Městský soud v Praze.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pražští policisté pátrají po ženě. Může být agresivní, často pije alkohol

27.05.2018 15:50 Praha - Policie pátrá po šedesátileté Marii Wenigové z Prahy, která je od čtvrtečního rána…

DNA prozradila brutálního útočníka: Muž obviněný z vraždy páchal i loupeže

25.05.2018 13:01 Aktualizováno Hradec Králové - Hradečtí kriminalisté objasnili díky porovnání vzorků DNA několik let staré…

Policie na jihu Moravy nyní pátrá po 10 dětech, zvláštní skupinu tvoří …

25.05.2018 08:34 Brno - Policie v Jihomoravském kraji v současnosti pátrá celkem po deseti pohřešovaných dětech,…

Policie dopadla muže, který napadl Petru Kvitovou

23.05.2018 21:42 Aktualizováno Olomouc - Policisté údajně zadrželi muže podezřelého z předloňského napadení tenistky Petry Kvitové…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama