Soud uvalil vazbu na muže, který v přepadené bance držel rukojmí

Praha - Obvodní soud pro Prahu 4 v pátek odpoledne podle očekávání uvalil vazbu na 51letého muže ze Strakonicka, který ve středu dopoledne v pražské Novodvorské ulici přepadl pobočku Komerční banky a zadržoval dvě ženy jako rukojmí. Informoval o tom mluvčí soudu Jaroslav Pytloun.

Přidejte svůj názor

371

Podnět státnímu zástupci poslali pražští kriminalisté v pátek dopoledne, o vazbě pak soud rozhodoval po obědě. "Důvodem vazby je obava z možného ovlivňování svědků či dalších osob, které bude v této souvislosti třeba vyslechnout, a také z obavy z možného pokračování trestné činnosti," vysvětlil rozhodnutí soudu mluvčí.

Advokát obviněného muže Radko Chudoba je ale přesvědčen, že podmínky pro vazební stíhání jeho klient nenaplnil a proto ihned podal proti rozhodnutí stížnost. Ta ale nemá odkladný účinek, do doby, než o ní rozhodne soud, tak zůstane obviněný muž ve vazební věznici. "Dávali jsme slib, že se nedopustí další trestné činnosti i že se na výzvu dostaví," dodal advokát.

Vyjednávat o možnosti propuštění na kauci nemá podle advokáta Chudoby smysl, protože jeho klient žádné peníze na kauci nemá. "To by neudělal, to co udělal," poznamenal advokát a zopakoval, že jeho mandant se dostal do složité životní situace, zejména kvůli dluhům, které po něm vymáhali věřitelé.

Policie nechce k vyšetřování případu zatím poskytovat žádné další informace. Muži obviněnému z loupeže hrozí v případě uznání viny až 15letý nepodmíněný trest, případ by po vypracování obžaloby měl tedy řešit Městský soud v Praze.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přepadení obchodu se zbraněmi šetří policie i jako pokus o vraždu

25.07.2017 12:48 Praha - Pondělní přepadení obchodu se zbraněmi v centru Prahy kvalifikovala policie nejen jako…

Policie hledala dvě sestry ve věku devět a šest let z Prahy

25.07.2017 12:09 Aktualizováno Praha - Policie vyhlásila pátrání po dvou sestrách, Elišce (9) a Monice (6) Krčilových z Prahy.…

Muž na Prostějovsku hodil psa do studny, hrozí mu trest za týrání zvířat

25.07.2017 11:43 Olomouc - Muž (53) z Prostějovska dle policistů hodil v polovině července do studny psa rasy český…

Opilý mladík vytasil na hosty restaurace nůž, hrozí mu vězení

25.07.2017 10:55 Zlín - Muž (21) pod vlivem alkoholu ve čtvrtek ohrožoval nožem hosty restaurace v Otrokovicích na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama