Lupič přepadl banku v Praze 4 a zadržuje už jen jednoho rukojmí

Praha - Neznámý maskovaný pachatel přepadl ve středu dopoledne pobočku Komerční banky v Novodvorské ulici v Praze 4 a zadržoval dvě ženy jako rukojmí. Jednu z rukojmí propustil na základě policejního vyjednávání krátce po 12. hodině, informoval mluvčí policie Tomáš Hulan.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Podle prvotních informací pachatel žádá vyplacení tří milionů korun. Jak uvedla mluvčí policie, přepadený finanční ústav se nachází přímo v nákupním centru v Novodvorské ulici. Muž podle zasahujících policistů vyhrožuje krátkou střelnou zbraní a požaduje vydání peněz. "Vyjednávání pokračuje, pachatel své požadavky nestupňuje a nadále žádá vyplacení několika milionů korun," uvedl po třech hodinách dramatu mluvčí Hulan.

Rukojmí je podle zjištění agentury Mediafax ředitelka pobočky banky. Druhým rukojmím byla dle dostupných údajů vedoucí oddělení úvěrů pro podnikatele, kterou následně pachatel propustil. Jak uvedla mluvčí záchranné služby Jiřina Ernestová, žena pomoc přítomných záchranářů vůbec nepotřebovala.

Jeden z členů ochranky banky pro Mediafax uvedl, že pachatel přepadení si byl místo obhlídnout už v úterý. Údajně žádal o informace k poskytnutí podnikatelského úvěru a ve středu se do pobočky vrátil se zbraní. Tu podle dostupných informací tasil po krátkém jednání v kanceláři banky.

Na místě je kromě Útvaru rychlého nasazení a pražské zásahové jednotky i tým policejních vyjednavačů, který se snaží lupiče přesvědčit, aby se vzdal bez policejního zásahu. "Zatím ale bez výsledku," uvedl v poledne Hulan s tím, že vyjednávání tentokrát nevede jen jeden vyjednavač, jak je běžné, ale celý tým. "Naším cílem je situaci vyřešit tak, aby nebyl nikdo ohrožen nebo neutrpěl újmu na zdraví," poznamenal.

Záchranná služba na místo podle mluvčí Jiřiny Ernestové vyslala jeden vůz s posádkou, hasiči podle Pavlíny Adamcové asistují dvěma posádkami, "Vyžádala si nás policie, víc informací poskytnout nesmím," dodala Adamcová.

Policie celé okolí nákupního centra uzavřela, provoz na přilehlé Novodvorské ulici policie zastavila už na křižovatce s ulicí Zálesí.

V případě dopadení a odsouzení může být pachatel kromě loupeže a vydírání obviněn i z braní rukojmí, za což může být potrestán až 15letým vězením podle výše způsobené škody. V případě, že by při přepadení někdo přišel o život, mohl by být potrestán i výjimečným trestem.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podezřelý vrah nezletilé dívky v Doubici čelí dalšímu obvinění

23.02.2018 12:04 Děčín - Martin Chlouba, který podle policie loni v září zavraždil v Doubici na Děčínsku 14letou…

Policisté naháněli řidiče až do lesa, z auta vyhazoval drogy

22.02.2018 14:19 Sokolov - Řidič v Kraslicích na Sokolovsku 15. února v ranních hodinách ujížděl policejní hlídce.…

Spadla klec. Policie chytila muže a ženu, vykradli po celé ČR přes 80…

21.02.2018 11:56 Praha - Muž (45) a žena (32) podle policie vykradli přes 80 garáží po celé České republice, čímž…

Za krádeže dřeva dostali čtyři muži vězení

20.02.2018 14:31 Brno - Krajský soud v Brně dnes uložil nepodmíněné tresty čtyřem mužům za krádeže dřeva.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama