Děvčátko, na které ve čtvrtek na Jihlavsku spadla branka, v noci zemřelo

Brno - Holčička, na kterou ve čtvrtek na Jihlavsku spadla branka, zemřela v noci z pátku na sobotu v brněnské nemocnici. Informaci v sobotu potvrdila mluvčí Fakultní nemocnice Brno Anna Mrázová.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Zranění byla neslučitelná se životem. Šestiletá holčička několik minut po půlnoci, v noci z pátku na sobotu, zemřela," sdělila Mrázová.

"Skupinka dětí z mateřské školy si hrála s dospělou osobou na hřišti. Na jedno z dětí se přitom převrátila kovová přenosná brána," uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Konstrukce spadla tak nešťastně, že zasáhla právě malou dívenku.

Na místo ihned přijeli zdravotníci a poskytli zraněné první pomoc. Po ošetření ji převezli do jihlavské nemocnice, odkud ji sanitka převezla do Fakultní nemocnice v Brně.

"Příčinu pádu branky, průběh celé události i to, zda na zranění dívky nenese vinu jiná osoba policie vyšetřuje," řekla Kroutilová s tím, že už byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví.

Podle ředitelky školky Hany Kněžínkové byl u branky přivázán tenký hnědý provázek. Děti za něj zatáhly ve chvíli, kdy dívenka procházela kolem a branka na ni spadla.

Není to jediný podobný případ na Vysočině. Spadlá fotbalová branka zabila v podvečer 6. srpna v Přibyslavicích u Okříšek na Třebíčsku třináctiletého chlapce, který si hrál na hřišti spolu se svým desetiletým kamarádem. Poté, co se zatím z neznámých příčin branka na jednoho z nich zřítila, běžel druhý pro pomoc. Lékař se ho na místě pokoušel 40 minut resuscitovat, ale marně. "Dítě mělo vážná poranění hlavy a míchy," uvedla ředitelka záchranné služby Vladislava Filová. Za tuto událost byli tento týden obvinění tři muži, jednatelé sportovního klubu, za ublížení na zdraví. Podle policie a znaleckého posudku totiž musejí být brány upevněny proti převrácení.

Témata: krimi | neštěstí
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přepadení obchodu se zbraněmi šetří policie i jako pokus o vraždu

25.07.2017 12:48 Praha - Pondělní přepadení obchodu se zbraněmi v centru Prahy kvalifikovala policie nejen jako…

Policie hledala dvě sestry ve věku devět a šest let z Prahy

25.07.2017 12:09 Aktualizováno Praha - Policie vyhlásila pátrání po dvou sestrách, Elišce (9) a Monice (6) Krčilových z Prahy.…

Muž na Prostějovsku hodil psa do studny, hrozí mu trest za týrání zvířat

25.07.2017 11:43 Olomouc - Muž (53) z Prostějovska dle policistů hodil v polovině července do studny psa rasy český…

Opilý mladík vytasil na hosty restaurace nůž, hrozí mu vězení

25.07.2017 10:55 Zlín - Muž (21) pod vlivem alkoholu ve čtvrtek ohrožoval nožem hosty restaurace v Otrokovicích na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama