Na děvčátko spadla házenkářská branka, dítě je v kritickém stavu

Třešť - Na dívku v předškolním věku spadla ve čtvrtek po desáté hodině dopoledne házenkářská branka v jedné z obcí na Třešťsku na Vysočině. Podle mluvčí Fakultní nemocnice Brno Anny Mrázové je dítě v kritickém stavu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

„Skupinka dětí z mateřské školy se pohybovala spolu s dospělou osobou v prostoru fotbalového hřiště. Na jedno z dětí se převrátila kovová přenosná brána,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Konstrukce spadla tak nešťastně, že zasáhla právě malou dívenku.

Na místo ihned přijeli zdravotníci a poskytli zraněné první pomoc. Po ošetření ji převezli do jihlavské nemocnice, odkud byla letecky transportována do Fakultní nemocnice v Brně. „Mohu potvrdit, že je u nás hospitalizována. Její stav je kritický,“ řekla ve čtvrtek večer agentuře Mediafax mluvčí zařízení Anna Mrázová.

„Příčina pádu branky, průběh celé události i to, zda na zranění dívky nenese vinu jiná osoba, bude policie vyšetřovat,“ doplnila Kroutilová s tím, že už byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví.

Není to jediný podobný případ na Vysočině. Spadlá fotbalová branka zabila v podvečer 6. srpna tohoto roku v Přibyslavicích u Okříšek na Třebíčsku třináctiletého chlapce, který si hrál na hřišti spolu se svým desetiletým kamarádem. Poté, co se zatím z neznámých příčin branka na jednoho z nich zřítila, běžel druhý pro pomoc. Lékař se ho na místě pokoušel 40 minut resuscitovat, ale marně. "Dítě mělo vážná poranění hlavy a míchy," uvedla ředitelka záchranné služby Vladislava Filová. Za tuto událost byli tento týden obvinění tři muži, jednatelé sportovního klubu, za ublížení na zdraví. Podle policie a znaleckého posudku totiž musí být brány upevněny proti převrácení.

Témata: krimi | neštěstí
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hoch (15) z pasťáku okradl seniorku, odmrštil ji přes tramvajový ostrůvek

23.06.2017 11:07 Ostrava - Teprve 15letý hoch z Ostravy čelí obvinění z krádeže a ublížení na zdraví. Podle policie…

Muž na Prostějovsku zabil manželku, pak se pokusil o sebevraždu

22.06.2017 13:48 Prostějov - Policisté vyšetřují rodinnou tragédii, při které byla v prostějovském bytě jedna osoba…

Tyran z Krupky Bady dostal tři roky, na kontě má surová přepadení

22.06.2017 11:58 Ústí nad Labem - Nikolas Bady má jít na tři roky do vězení s dozorem za dvě přepadení v centru Ústí…

Zvrhlík vydíral dívku z Olomoucka, nutil ji k sexuálním praktikám před…

21.06.2017 11:03 Olomouc - Muž (33) z Opavska byl obviněn ze sexuálního nátlaku. Podle olomouckých kriminalistů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama