Na děvčátko spadla házenkářská branka, dítě je v kritickém stavu

Třešť - Na dívku v předškolním věku spadla ve čtvrtek po desáté hodině dopoledne házenkářská branka v jedné z obcí na Třešťsku na Vysočině. Podle mluvčí Fakultní nemocnice Brno Anny Mrázové je dítě v kritickém stavu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

„Skupinka dětí z mateřské školy se pohybovala spolu s dospělou osobou v prostoru fotbalového hřiště. Na jedno z dětí se převrátila kovová přenosná brána,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Konstrukce spadla tak nešťastně, že zasáhla právě malou dívenku.

Na místo ihned přijeli zdravotníci a poskytli zraněné první pomoc. Po ošetření ji převezli do jihlavské nemocnice, odkud byla letecky transportována do Fakultní nemocnice v Brně. „Mohu potvrdit, že je u nás hospitalizována. Její stav je kritický,“ řekla ve čtvrtek večer agentuře Mediafax mluvčí zařízení Anna Mrázová.

„Příčina pádu branky, průběh celé události i to, zda na zranění dívky nenese vinu jiná osoba, bude policie vyšetřovat,“ doplnila Kroutilová s tím, že už byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví.

Není to jediný podobný případ na Vysočině. Spadlá fotbalová branka zabila v podvečer 6. srpna tohoto roku v Přibyslavicích u Okříšek na Třebíčsku třináctiletého chlapce, který si hrál na hřišti spolu se svým desetiletým kamarádem. Poté, co se zatím z neznámých příčin branka na jednoho z nich zřítila, běžel druhý pro pomoc. Lékař se ho na místě pokoušel 40 minut resuscitovat, ale marně. "Dítě mělo vážná poranění hlavy a míchy," uvedla ředitelka záchranné služby Vladislava Filová. Za tuto událost byli tento týden obvinění tři muži, jednatelé sportovního klubu, za ublížení na zdraví. Podle policie a znaleckého posudku totiž musí být brány upevněny proti převrácení.

Témata: krimi | neštěstí
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policisté odložili případ napadení Kvitové, pachatel stále uniká

16.11.2017 11:16 Olomouc - Policisté po 11 měsících odložili případ napadení tenistky Petry Kvitové v jejím…

Dívku v Praze pobodal gymnazista, přiznal se. Oběti zasadil desítky ran

15.11.2017 13:08 Aktualizováno Praha - Z pokusu o vraždu v Horních Měcholupech byl dnes obviněn mladictví muž. Vzhledem k jeho…

Útoku v teplické nemocnici prý nešlo zabránit, senior zatím nebyl obviněn

13.11.2017 16:16 Teplice - Policie zatím neobvinila seniora (86), který o víkendu napadl dva pacienty nemocnice v…

Otřesný pokus o vraždu: Muž chtěl shodit seniora do lomu, policie zasáhla…

13.11.2017 15:21 Brno - Kriminalisté v Brně řeší zvlášť závažný pokus o vraždu, muž chtěl podle policie shodit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama