Na děvčátko spadla házenkářská branka, dítě je v kritickém stavu

Třešť - Na dívku v předškolním věku spadla ve čtvrtek po desáté hodině dopoledne házenkářská branka v jedné z obcí na Třešťsku na Vysočině. Podle mluvčí Fakultní nemocnice Brno Anny Mrázové je dítě v kritickém stavu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

„Skupinka dětí z mateřské školy se pohybovala spolu s dospělou osobou v prostoru fotbalového hřiště. Na jedno z dětí se převrátila kovová přenosná brána,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Konstrukce spadla tak nešťastně, že zasáhla právě malou dívenku.

Na místo ihned přijeli zdravotníci a poskytli zraněné první pomoc. Po ošetření ji převezli do jihlavské nemocnice, odkud byla letecky transportována do Fakultní nemocnice v Brně. „Mohu potvrdit, že je u nás hospitalizována. Její stav je kritický,“ řekla ve čtvrtek večer agentuře Mediafax mluvčí zařízení Anna Mrázová.

„Příčina pádu branky, průběh celé události i to, zda na zranění dívky nenese vinu jiná osoba, bude policie vyšetřovat,“ doplnila Kroutilová s tím, že už byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví.

Není to jediný podobný případ na Vysočině. Spadlá fotbalová branka zabila v podvečer 6. srpna tohoto roku v Přibyslavicích u Okříšek na Třebíčsku třináctiletého chlapce, který si hrál na hřišti spolu se svým desetiletým kamarádem. Poté, co se zatím z neznámých příčin branka na jednoho z nich zřítila, běžel druhý pro pomoc. Lékař se ho na místě pokoušel 40 minut resuscitovat, ale marně. "Dítě mělo vážná poranění hlavy a míchy," uvedla ředitelka záchranné služby Vladislava Filová. Za tuto událost byli tento týden obvinění tři muži, jednatelé sportovního klubu, za ublížení na zdraví. Podle policie a znaleckého posudku totiž musí být brány upevněny proti převrácení.

Témata: krimi | neštěstí
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rumuny pašující uprchlíky vydá Česko do Německa

24.04.2018 20:08 Plzeň - Čtyři Rumuny obviněné z převaděčství vydá Česko do Německa. Uvedla to dnes televize Prima.…

Policie obvinila Nizozemce, kteří brutálně zkopali číšníka v Praze

24.04.2018 16:14 Aktualizováno Praha - Policisté obvinili pět ze sedmi Nizozemců zadržených pro podezření z napadení číšníka v…

První letošní krádež vinné révy: Zloděj ze země vytrhal přes 1000 kusů

23.04.2018 16:06 Břeclav - Policie na Břeclavsku řeší letošní první krádež sazenic vinné révy. Neznámý pachatel jich…

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama