Otec vlčích dětí dostal osm let, matka podmínku

Praha - Pražský městský soud v pondělí znovu potrestal stejnými tresty jako v lednu rodiče tzv. "vlčích dětí". Otce Martina K. poslal na osm let do vězení, matku Hanu potrestal tříletou podmínkou s odkladem na pět let a nařízenou psychiatrickoui léčbou.

Přidejte svůj názor

371

Pražský městský soud oba manžele odsoudil již v lednu, ale Vrchní soud v Praze rozsudek zrušil a nařídil trestnímu senátu městského soudu, aby provedl v kauze další dokazování. Podle odvolacího soudu není zcela zřejmé, jakým způsobem měli být chlapci rodiči týrání. Vrchní soud přikázal podřízenému městskému soudu doplnit dokazování o výslech svědků a rozsáhlejší znalecký posudek.

Trestní senát v pondělí obžalované sedmatřicetileté rodiče znovu uznal vinnými z týrání svěřené osoby, neboť malí chlapci nikdy neopustili byt ani nebyli evidováni na úřadech. Oba chlapci přišli na svět v bytě, který se v dalších letech stal jejich světem. Matka nikdy v těhotenství nenavštívila odborníka. Ani po porodech rodiče chlapce nepřihlásili na matrice ani k dětskému lékaři. Rodiče se vyhýbali i povinným očkováním a preventivním prohlídkám.

Na skutečnost, že v samém centru Prahy, v bytě na Vinohradské třídě, žijí s rodiči dva chlapci, kteří nikdy nebyli venku, neviděli kamarády, nechodili k lékaři a úřady o jejich existenci dokonce vůbec nevěděly, policii přivedla náhoda. To když jejich matka vloni v dubnu volala o pomoc, protože ji údajně napadl manžel. Oba chlapci poté skončili v péči příbuzných.

Rozsudek není pravomocný a je možné se proti němu odvolat k Vrchnímu soud v Praze.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie má podezřelého z vraždy ve Vyškově, sám se přihlásil

23.03.2018 12:50 Vyškov - Policie zadržela muže, který je podezřelý ze čtvrtečního zločinu ve Vyškově. Muž se sám…

Muže, který v úterý střílel v Brně, policie obvinila z pokusu o vraždu

22.03.2018 17:14 Brno – Policie obvinila muže,  který v brněnských Žabovřeskách v úterý v podvečer postřelil jiného,…

Bezdomovec simuloval úrazy, z nemocnice měl hotel. Škoda přes milion

21.03.2018 16:39 Bruntál - Bezdomovec podle policie řešil své bydlení a stravování neoprávněným pobytem v…

Muž postřelený v Brně je ve velmi kritickém stavu

21.03.2018 14:22 Aktualizováno Brno - Muž, kterého v Brně-Žabovřeskách v úterý postřelil jiný, bojuje o život v nemocnici. Jeho…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama