Otec vlčích dětí dostal osm let, matka podmínku

Praha - Pražský městský soud v pondělí znovu potrestal stejnými tresty jako v lednu rodiče tzv. "vlčích dětí". Otce Martina K. poslal na osm let do vězení, matku Hanu potrestal tříletou podmínkou s odkladem na pět let a nařízenou psychiatrickoui léčbou.

Přidejte svůj názor

371

Pražský městský soud oba manžele odsoudil již v lednu, ale Vrchní soud v Praze rozsudek zrušil a nařídil trestnímu senátu městského soudu, aby provedl v kauze další dokazování. Podle odvolacího soudu není zcela zřejmé, jakým způsobem měli být chlapci rodiči týrání. Vrchní soud přikázal podřízenému městskému soudu doplnit dokazování o výslech svědků a rozsáhlejší znalecký posudek.

Trestní senát v pondělí obžalované sedmatřicetileté rodiče znovu uznal vinnými z týrání svěřené osoby, neboť malí chlapci nikdy neopustili byt ani nebyli evidováni na úřadech. Oba chlapci přišli na svět v bytě, který se v dalších letech stal jejich světem. Matka nikdy v těhotenství nenavštívila odborníka. Ani po porodech rodiče chlapce nepřihlásili na matrice ani k dětskému lékaři. Rodiče se vyhýbali i povinným očkováním a preventivním prohlídkám.

Na skutečnost, že v samém centru Prahy, v bytě na Vinohradské třídě, žijí s rodiči dva chlapci, kteří nikdy nebyli venku, neviděli kamarády, nechodili k lékaři a úřady o jejich existenci dokonce vůbec nevěděly, policii přivedla náhoda. To když jejich matka vloni v dubnu volala o pomoc, protože ji údajně napadl manžel. Oba chlapci poté skončili v péči příbuzných.

Rozsudek není pravomocný a je možné se proti němu odvolat k Vrchnímu soud v Praze.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policisté odložili případ napadení Kvitové, pachatel stále uniká

16.11.2017 11:16 Olomouc - Policisté po 11 měsících odložili případ napadení tenistky Petry Kvitové v jejím…

Dívku v Praze pobodal gymnazista, přiznal se. Oběti zasadil desítky ran

15.11.2017 13:08 Aktualizováno Praha - Z pokusu o vraždu v Horních Měcholupech byl dnes obviněn mladictví muž. Vzhledem k jeho…

Útoku v teplické nemocnici prý nešlo zabránit, senior zatím nebyl obviněn

13.11.2017 16:16 Teplice - Policie zatím neobvinila seniora (86), který o víkendu napadl dva pacienty nemocnice v…

Otřesný pokus o vraždu: Muž chtěl shodit seniora do lomu, policie zasáhla…

13.11.2017 15:21 Brno - Kriminalisté v Brně řeší zvlášť závažný pokus o vraždu, muž chtěl podle policie shodit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama