Otec vlčích dětí dostal osm let, matka podmínku

Praha - Pražský městský soud v pondělí znovu potrestal stejnými tresty jako v lednu rodiče tzv. "vlčích dětí". Otce Martina K. poslal na osm let do vězení, matku Hanu potrestal tříletou podmínkou s odkladem na pět let a nařízenou psychiatrickoui léčbou.

Přidejte svůj názor

371

Pražský městský soud oba manžele odsoudil již v lednu, ale Vrchní soud v Praze rozsudek zrušil a nařídil trestnímu senátu městského soudu, aby provedl v kauze další dokazování. Podle odvolacího soudu není zcela zřejmé, jakým způsobem měli být chlapci rodiči týrání. Vrchní soud přikázal podřízenému městskému soudu doplnit dokazování o výslech svědků a rozsáhlejší znalecký posudek.

Trestní senát v pondělí obžalované sedmatřicetileté rodiče znovu uznal vinnými z týrání svěřené osoby, neboť malí chlapci nikdy neopustili byt ani nebyli evidováni na úřadech. Oba chlapci přišli na svět v bytě, který se v dalších letech stal jejich světem. Matka nikdy v těhotenství nenavštívila odborníka. Ani po porodech rodiče chlapce nepřihlásili na matrice ani k dětskému lékaři. Rodiče se vyhýbali i povinným očkováním a preventivním prohlídkám.

Na skutečnost, že v samém centru Prahy, v bytě na Vinohradské třídě, žijí s rodiči dva chlapci, kteří nikdy nebyli venku, neviděli kamarády, nechodili k lékaři a úřady o jejich existenci dokonce vůbec nevěděly, policii přivedla náhoda. To když jejich matka vloni v dubnu volala o pomoc, protože ji údajně napadl manžel. Oba chlapci poté skončili v péči příbuzných.

Rozsudek není pravomocný a je možné se proti němu odvolat k Vrchnímu soud v Praze.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž údajně lákal školáky do auta, podle policie si to děti vymyslely

15.01.2018 17:23 Litoměřice – Policie ukončila prověřování oznámení, podle kterého minulý týden neznámý muž nabízel…

Policie vytáhla v teplické vápenky další auto, má i podezřelého

15.01.2018 16:55 Teplice - Policie dnes vytáhla už páté kradené auto z vápenky v Lahošti na Teplicku. Čtyři…

Hrůzný zločin na Ústecku: V kauze tří mrtvých byl zadržen další podezřelý

15.01.2018 12:54 Aktualizováno Ústí nad Labem - Policie zadržela druhého podezřelého v případu sebevraždy a dvojnásobné vraždy v…

Muž v Rumburku napadl a bodl dívku, policie žádá o pomoc

12.01.2018 11:09 Rumburk - Policisté pátrají po násilníkovi, který ve středu ráno v severočeském Rumburku na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama