Policisté obvinili Dagmar Tauchenovou ze tří trestných činů

Plzeň - V plzeňské fakultní nemocnici ve středu obvinili policisté ze tří trestných činů postřelenou Dagmar Tauchenovou, která před týdnem osvobodila z rukou eskorty vězeňské služby se zbraní v ruce svého manžela Pavla Tauchena. Potvrdila to mluvčí policie Martina Zoubková.

Přidejte svůj názor

Policisté obvinili Dagmar Tauchenovou ze tří trestných činů - anotační foto

"Žena byla obviněna z trestného činu vydírání, maření úředního rozhodnutí spáchaného formou pomoci a z útoku na veřejného činitele. Zároveň byl podán podnět k návrhu na vzetí obviněné ženy do vazby," řekla Zoubková. O tom by se mělo rozhodnout během 48 hodin.

Vzhledem k současnému zdravotnímu stavu však zůstává Tauchenová i nadále v péči lékařů plzeňské fakultní nemocnice, kde se zotavuje ze střelného poranění hrudníku. O tom, zda bude Tauchenová přemístěna do některého vězeňského zdravotního zařízení, bude rozhodovat na základě doporučení ošetřujících lékařů vězeňská služba.

Trestní stíhání za ozbrojenou loupež pro uprchlého vězně Pavla Tauchena, který se minulý týden při policejním pronásledování zastřelil v Hajanech na Strakonicku, bude zastaveno. Agenturu Mediafax o tom ve středu informovala mluvčí plzeňského krajského soudu Alexandra Vaňková. "Trestní stíhání bude zastaveno v okamžiku, kdy krajská státní zástupkyně dodá ke krajskému soudu v Plzni Tauchenův úmrtní list. Na podkladě tohoto úmrtního listu soudkyně Iveta Zítková proti obžalovanému zastaví trestní stíhání," řekla Vaňková. "Naopak v trestním stíhání vůči Tauchenovu spolupachateli Pavlu Kočovskému se bude pokračovat, hlavní líčení se bude poprvé konat ve dnech 15. až 17 prosince 2009," řekla Vaňková.

Tauchen měl opět stanout před soudem v Plzni, kde měl být společně s komplicem Kočovským obžalován z ozbrojené loupeže. V březnu roku 2008 podle obžaloby přepadli v Klatovech dům známého podnikatele Jana Oulického. Přepadení se účastnila kromě Tauchena a Kočovského ještě další neustanovená osoba. Do domu vnikli ve dvě hodiny ráno, byli maskováni kuklami, měli v rukou pistole s tlumiči a nože. Požadovali po Oulickém i jeho manželce otevření jeho trezoru, kde byly cennosti v hodnotě dvou milionů korun. Podnikatel odmítl splnit požadavky lupičů a ti přivedli na místo jeho malou neteř, která v domu náhodnou nocovala, a s pistolí u její hlavy požadovali otevřít trezor. Podnikatel se pokusil útočníkům bránit, ti mu nastříkali do očí slzotvornou látku a střelili ho do nohy. Muži se podařilo uprchnout na balkon a přivolat policii. Lupiči tehdy z místa činu zmizeli bez kořisti. Letos 2. listopadu Tauchena soud v Plzni spolu s komplicem Pavlem Kočovským potrestal pětiletým vězením za otvírání trezorů výbušninou. Rozsudek dosud nebyl pravomocný.

Témata: krimi
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Policisté obvinili Dagmar Tauchenovou ze tří trestných činů

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Pracovnice nemocnice v M. Boleslavi údajně zavraždila pacientku - anotační foto

Pracovnice nemocnice v M. Boleslavi údajně zavraždila pacientku

24.03.2017 13:34 Aktualizováno Mladá Boleslav - Ošetřovatelka (21), která pracovala v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi,…

Muž utíkal před vězením, policie na něj i střílela. Nakonec se sám přihlásil - anotační foto

Muž utíkal před vězením, policie na něj i střílela. Nakonec se sám…

21.03.2017 15:34 Praha - Petr Votava (32) se v pondělí sám přihlásil vězeňské službě. Pražská policie se ho pokusila…

Na Rhodu zadrželi kvůli podezření z výroby drog dva Čechy + VIDEO - anotační foto

Na Rhodu zadrželi kvůli podezření z výroby drog dva Čechy + VIDEO

16.03.2017 20:20 Rhodos - Na řeckém ostrově Rhodos zadržela protidrogová policie dva Čechy. Muž a žena ve věku 38 a…

Drama u Prahy: Policie střílela na ujíždějící vozidlo, zločinec stále uniká - anotační foto

Drama u Prahy: Policie střílela na ujíždějící vozidlo, zločinec stále uniká

16.03.2017 17:32 Aktualizováno Praha - Policisté dnes v Ořechu u Prahy pronásledovali Petra Votavu (32), který nenastoupil do…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější

reklama
reklama