Policisté obvinili Dagmar Tauchenovou ze tří trestných činů

Plzeň - V plzeňské fakultní nemocnici ve středu obvinili policisté ze tří trestných činů postřelenou Dagmar Tauchenovou, která před týdnem osvobodila z rukou eskorty vězeňské služby se zbraní v ruce svého manžela Pavla Tauchena. Potvrdila to mluvčí policie Martina Zoubková.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Žena byla obviněna z trestného činu vydírání, maření úředního rozhodnutí spáchaného formou pomoci a z útoku na veřejného činitele. Zároveň byl podán podnět k návrhu na vzetí obviněné ženy do vazby," řekla Zoubková. O tom by se mělo rozhodnout během 48 hodin.

Vzhledem k současnému zdravotnímu stavu však zůstává Tauchenová i nadále v péči lékařů plzeňské fakultní nemocnice, kde se zotavuje ze střelného poranění hrudníku. O tom, zda bude Tauchenová přemístěna do některého vězeňského zdravotního zařízení, bude rozhodovat na základě doporučení ošetřujících lékařů vězeňská služba.

Trestní stíhání za ozbrojenou loupež pro uprchlého vězně Pavla Tauchena, který se minulý týden při policejním pronásledování zastřelil v Hajanech na Strakonicku, bude zastaveno. Agenturu Mediafax o tom ve středu informovala mluvčí plzeňského krajského soudu Alexandra Vaňková. "Trestní stíhání bude zastaveno v okamžiku, kdy krajská státní zástupkyně dodá ke krajskému soudu v Plzni Tauchenův úmrtní list. Na podkladě tohoto úmrtního listu soudkyně Iveta Zítková proti obžalovanému zastaví trestní stíhání," řekla Vaňková. "Naopak v trestním stíhání vůči Tauchenovu spolupachateli Pavlu Kočovskému se bude pokračovat, hlavní líčení se bude poprvé konat ve dnech 15. až 17 prosince 2009," řekla Vaňková.

Tauchen měl opět stanout před soudem v Plzni, kde měl být společně s komplicem Kočovským obžalován z ozbrojené loupeže. V březnu roku 2008 podle obžaloby přepadli v Klatovech dům známého podnikatele Jana Oulického. Přepadení se účastnila kromě Tauchena a Kočovského ještě další neustanovená osoba. Do domu vnikli ve dvě hodiny ráno, byli maskováni kuklami, měli v rukou pistole s tlumiči a nože. Požadovali po Oulickém i jeho manželce otevření jeho trezoru, kde byly cennosti v hodnotě dvou milionů korun. Podnikatel odmítl splnit požadavky lupičů a ti přivedli na místo jeho malou neteř, která v domu náhodnou nocovala, a s pistolí u její hlavy požadovali otevřít trezor. Podnikatel se pokusil útočníkům bránit, ti mu nastříkali do očí slzotvornou látku a střelili ho do nohy. Muži se podařilo uprchnout na balkon a přivolat policii. Lupiči tehdy z místa činu zmizeli bez kořisti. Letos 2. listopadu Tauchena soud v Plzni spolu s komplicem Pavlem Kočovským potrestal pětiletým vězením za otvírání trezorů výbušninou. Rozsudek dosud nebyl pravomocný.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Servírka ukradla z hotelu 60kilový trezor, s komplicem ho vyhodila z okna

13.12.2017 11:59 Jeseník - Muž (36) a žena (33) minulý týden ve čtvrtek odcizili z jednoho z hotelů v Jeseníku…

Pád milenců z rozhledny byl pokus o vraždu. Policie obvinila 18letého…

12.12.2017 12:24 Jičín - Policie obvinila z pokusu o vraždu 18letého mladíka, který se letos v září s dívkou zřítil…

Perverzní důchodce čelí žalobě. Školačkám platil za sex, jednu měl…

12.12.2017 10:59 Karviná - Policie ukončila vyšetřování důchodce (69) z Orlové a navrhla podat obžalobu. Senior je…

Policie obvinila mladého zvrhlíka. Na kontě má 13 sexuálních zločinů

08.12.2017 14:16 Hradec Králové - Po devíti měsících skončilo policejní vyšetřování muže (24). Podle spisu má na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama