Vlak smetl auto schválně odstavené na přejezdu

Libčice nad Vltavou - Nákladní vlak narazil v neděli kolem půl čtvrté ráno mezi Libčicemi nad Vltavou a Řeží do osobního auta odstaveného na kolejích. Lokomotiva začala hořet, strojvůdci oheň uhasili, v autě nikdo nebyl, na trati mezi Prahou a Kralupy nad Vltavou byl přerušen provoz.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"V zatáčce jsem najednou uviděl odrazová světla a koukám, že na kolejích stojí auto," řekl strojvůdce vlaku. Starší bílý Volkswagen Golf souprava vláčela několik stovek metrů. Od toho začalo hořet. Dvoučlenná posádka oheň uhasila, plameny poškodily přední strojovnu lokomotivy. Z auta zůstaly trosky.

"Řidič musel přijet po kolejích, jinak se sem auto nemohlo dostat," uvedl velitel drážních hasičů. Z jedné strany tratě je porostlý kopec, z druhé řeka Vltava. "Možná sem najel z lávky pro pěší v Řeži, je tam poškozený sloupek," dodal. Můstek je vzdálen asi čtyři sta metrů od místa, kde vlak naložený dřevem s vrakem auta napasovaným pod přední nápravou lokomotivy dobrzdil. Není však vyloučeno, že vozidlo jelo po kolejích z větší dálky.

Po řidiči se slehla zem. Zaměstnanci drah i policisté ho bezvýsledně hledali i ve vzdálenějším okolí kolem kolejiště. Nikdo si neumí vysvětlit, proč auto po kolejích jelo. "Na pojistný podvod to vzhledem ke stáří auta nevypadá. Kdyby chtěl spáchat sebevraždu, zůstal by uvnitř, leda si to na poslední chvíli rozmyslel," řekl jeden ze zaměstnanců Českých drah. "Kromě nějaké podivné sázky mě napadá jediné, že šofér musel být opilý," doplnil

Případ vyšetřuje policie. "Ve vraku auta jsme našli doklady podle, kterých by nemělo být těžké nalézt majitele a pokračovat v pátrání," uvedla mluvčí policie Praha-venkov Štěpánka Zatloukalová.

Na trati mezi Prahou a Kralupy nad Vltavou byl obousměrně přerušen provoz. Škoda na lokomotivě zatím není vyčíslena. Podle muže z Českých drah, který organizoval odtah vlaku, však půjde opravit. "Po jedné koleji bylo možné jezdit už v osm hodin ráno a oba směry byly průjezdné v půl desáté dopoledne," informoval mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Podle jeho slov České dráhy jen autobusy nahradily několik spojů, ale jinak se jich srážka nedotkla. "Výši škody a jiné souvislosti bude mít po vyšetření drážní inspekce," dodal Šťáhlavský.

"Zatím je škoda vyčíslena zhruba na 4,5 milionu korun na ohořelé lokomotivě a 50 tisíc na zcela zničeném osobním autě," uvedl mluvčí drážní inspekce Zdeněk Neusar.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rumuny pašující uprchlíky vydá Česko do Německa

24.04.2018 20:08 Plzeň - Čtyři Rumuny obviněné z převaděčství vydá Česko do Německa. Uvedla to dnes televize Prima.…

Policie obvinila Nizozemce, kteří brutálně zkopali číšníka v Praze

24.04.2018 16:14 Aktualizováno Praha - Policisté obvinili pět ze sedmi Nizozemců zadržených pro podezření z napadení číšníka v…

První letošní krádež vinné révy: Zloděj ze země vytrhal přes 1000 kusů

23.04.2018 16:06 Břeclav - Policie na Břeclavsku řeší letošní první krádež sazenic vinné révy. Neznámý pachatel jich…

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama