Myslivec zemřel během honu po zásahu do srdce

Přeštice - Na následky střelného poranění z kulové zbraně zemřel v pondělí odpoledne na jižním Plzeňsku čtyřiatřicetiletý myslivec. Potvrdil to policejní mluvčí Libor Pilař.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Neštěstí se stalo na Přešticku kolem půl jedné, při oficiálně nahlášeném honu. Myslivce s největší pravděpodobností zasáhl zřejmě v důsledku nešťastné náhody jiný kolega se zbraní. Muž utrpěl střelné poranění v oblasti srdce a byl na místě mrtvý.

"U všech 50 lovců, kteří se zúčastnili honu, provedli policisté na místě dechovou zkoušku, která byla u všech přítomných negativní. Policie také na místě zajistila všechny kulové střelné zbraně, které budou nyní podrobeny balistické expertíze, ta by měla přesně určit, ze které zbraně vyšla smrtelná střela," uvedl mluvčí policie Libor Pilař.

Podle jeho slov v osudný okamžik stříleli pouze dva muži, jedním z nich byla oběť a druhým je lovec, který je v současné době u výslechu na policii. To, že se střílelo z jeho zbraně a že on je odpovědný za střelbu, potvrdí skutečně až expertíza zajištěné zbraně.

Na jižním Plzeňsku letos vyšetřovali policisté již jednu smrtelnou nehodu, která se stala při lovu. V září smrtelně zranil otec svého třináctiletého syna při lovu holubů ve slunečnicovém poli poblíž obce. Lovec zatím nebyl obviněn, případ se stále vyšetřuje.

Další smrtelná nehoda se stala na jižním Plzeňsku poblíž Dobřan v roce 2005. Tehdy tam myslivec zastřelil nešťastnou náhodou druhého lovce v domnění, že střílí na divoké prase.

Témata: krimi | myslivci
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přepadení obchodu se zbraněmi šetří policie i jako pokus o vraždu

25.07.2017 12:48 Praha - Pondělní přepadení obchodu se zbraněmi v centru Prahy kvalifikovala policie nejen jako…

Policie hledala dvě sestry ve věku devět a šest let z Prahy

25.07.2017 12:09 Aktualizováno Praha - Policie vyhlásila pátrání po dvou sestrách, Elišce (9) a Monice (6) Krčilových z Prahy.…

Muž na Prostějovsku hodil psa do studny, hrozí mu trest za týrání zvířat

25.07.2017 11:43 Olomouc - Muž (53) z Prostějovska dle policistů hodil v polovině července do studny psa rasy český…

Opilý mladík vytasil na hosty restaurace nůž, hrozí mu vězení

25.07.2017 10:55 Zlín - Muž (21) pod vlivem alkoholu ve čtvrtek ohrožoval nožem hosty restaurace v Otrokovicích na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama