Uprchlý vězeň Tauchen byl zastřelen V Hajanech na Strakonicku

Hajany - V Hajanech na Strakonicku došlo ve středu večer střelbě. Policie tam zastřelila uprchlého vězně dvaačtyřicetiletého Pavla Tauchena, jeho manželka Dagmar, která ho v úterý v Plzni při převozu do vězeňské nemocnice osvobodila s pistolí v ruce, je těžce zraněná.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Jak agentuře Mediafax potvrdila mluvčí krajské policie Anna Drdová, v obci se skutečně střílelo. "Na místě byli dva těžce zranění lidé, muž a žena. Muž na místě zemřel. Vůz s uprchlým vězněm a jeho ženou zastavila hlídka policie při kontrole přímo v obci. Více informací nyní podat nemohu, vyšetřování případu si převzala Inspekce Policie ČR," uvedla krajská mluvčí policie Drdová s tím, že na místě události policisté stále pracují.

To potvrdil i ředitel jihočeské záchranky Marek Slabý. "Před půl osmou večer byla přijata ZZS Jihočeského kraje tísňová výzva k výjezdu do obce Hajany na Strakonicku, kde došlo k přestřelce mezi uprchlým vězněm, jeho manželkou a speciální zásahovou jednotkou policie. Lékařka záchranné služby z posádky Blatná konstatovala na místě úmrtí muže následkem střelného poranění hlavy. Žena, která byla nalezena opodál, utrpěla střelné poranění hrudníku a v kritickém stavu byla transportována vrtulníkem na urgentní příjem do nemocnice v Plzni," uvedl k případu Slabý

Policisté měli v obci nedaleko Blatné vytipovaný objekt a to údajně na základě upozornění některých místních občanů. Pár se možná chystal právě odjet, když jej v autě zastavila policejní hlídka. Pak se dali na útěk. Policisté přivolali na pomoc posily a do Hajan tak přijelo komando. Než ale speciální zásahová jednotka stačila zakročit, měl Pavel Tauchen údajně vystřelit první, následně došlo k přestřelce a vězeň byl usmrcen střelou do hlavy. Jeho žena Dagmar byla při pokusu o útěk postřelena. Vše se stalo před půl osmou večer.

Jak se policie o ukrývajícím páru dozvěděla, zatím nezveřejnila. Policisté část obce za místní hospodou, až k osamělé chalupě na okraji obce, kde se přestřelka stala, uzavřeli z obou stran a pečlivě ji střeží. Podle místních se právě v objektu za vesnicí, který má patřit Tauchenově matce žijící v Německu, měli oba ukrývat.

Zásahovka oba postřelila na útěku ze samopalu. Vězeň padl k zemi a byl mrtvý, jeho manželka zůstala těžce zraněná. Už během dne se měli v obci a okolo ní pohybovat policisté, kteří údajně dostali avízo, že někde v okolí se nejhledanější vězeň i se svou ženou může ukrývat. Na útěku mohli mít ještě komplice, který jim měl pomáhat. I po něm zřejmě policie nadále pátrá.

Na místě události, v malé obci nedaleko Blatné, kde žije zhruba stovka obyvatel, pracovali ještě po 23. hodině kriminalisté a technici, včetně policejního fotografa a podle všeho zde zůstanou zřejmě až do ranních hodin. Mrtvola zastřeleného Tauchena podle očitých svědků byla před půlnocí stále na místě, čekalo se na příjezd soudního lékaře k ohledání těla. V této době také teprve odjela vozidla speciální zásahové jednotky, která proti muži zasáhla. Lékaři v plzeňské nemocnici bojují o život jeho zraněné manželky, jež utrpěla závažné poranění hrudníku a plic. Její stav je nadále kritický.

"Postřelená k nám byla přivezena ve velmi vážném stavu, přesný rozsah zranění ale nelze v současné době přesněji specifikovat. Nyní lékaři bojují o její život, je podrobena chirurgickým zákrokům. Nemocnice bude o stavu ženy informovat až ve čtvrtek ráno," uvedla večer pro agenturu Mediafax tisková mluvčí FN Plzeň Renáta Jenšíková.

Vězeň Pavel Tauchen uprchl již v červenci před 10 lety z věznice na Příbramsku. Policisté ho poté o čtyři měsíce později zadrželi v Řevnicích u Prahy, kde ho při zatýkání postřelili. Letos v listopadu jej soud spolu s komplicem Pavlem Kočovským potrestal pěti lety odnětím svobody kvůli vykrádání trezorů pomocí výbušnin.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zloděj řezal pilkou kabel, zasáhl ho elektrický výboj

21.07.2017 16:01 Teplice - Recidivistovi (39) z Teplic, který podle policie opakovaně kradl kabely, hrozí až šest…

Colours of Ostrava v plném proudu. Řeší se krádeže, návštěvníci kolabují z…

21.07.2017 11:48 Ostrava - Policie v souvislosti s hudebním festivalem Colours of Ostrava řeší hlavně krádeže a…

Muž se zbraní přepadl zastavárnu v Brně, policie vyhlásila pátrání

21.07.2017 09:34 Brno - Neznámý muž přepadl zastavárnu ve Štefánikově ulici v Brně a policie žádá o pomoc veřejnost.…

Spory mužů v Ostravě skončily pokusem o vraždu

18.07.2017 14:38 Ostrava - Muž (59) v neděli nožem napadl v Ostravě o 11 let mladšího známého, který jen se štěstím…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama