Zásahová jednotka vysvobodila z bytu ženu, kterou ohrožoval její syn pistolí

Ostrava - Policie obvinila šestadvacetiletého muže, který ohrožoval ve čtvrtek v bytě v Ostravě matku pistolí a chtěl po ní peníze, ze dvou trestných činů. O případu informovala v neděli policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Muž se s matkou nejprve pohádal, potom vytáhl z tašky pistoli. S tou si sedl naproti dveřím a vyhrožoval, že jakmile přijde domů otec, zastřelí ho. „Mladík měl dále požadovat po matce, aby otci napsala krátkou textovou zprávu, v níž měla sdělit synův požadavek," řekla Holčáková.

Syn požadoval finanční částku ve výši 100 000 korun a otcovo osobní motorové vozidlo s doklady i listinami k přepisu vozidla na mladíkovo jméno. "Žena měla manželovi zavolat a požadavek svého syna sdělit, mladík měl žádost telefonem rovněž potvrdit. Otec však odvětil, že penězi nedisponuje a dorazil k bytu,“ uvedla Holčáková. Poté, co otec přišel k bytu, syn na okamžik ukázal pistoli a nepustil ho dál. Poté otec zavolal policii. Na místo dorazila zásahová jednotka, násilím vnikla do bytu a agresora zpacifikovala.

Podle následné výpovědi matky syn zatarasil dveře a předvedl jí, že má pouze vzduchovou pistoli na diabolky, která navíc není nabitá. Poté se převlékl do obleku s tím, že až se policie dostane dovnitř, namíří na ně a nechá se zastřelit. Dokonce otevřel šampaňské a připil si s matkou na jeho smrt.

Muž byl obviněn z vydírání a omezování osobní svobody, za což mu hrozí až osmileté vězení.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DNA prozradila brutálního útočníka: Muž obviněný z vraždy páchal i loupeže

25.05.2018 13:01 Aktualizováno Hradec Králové - Hradečtí kriminalisté objasnili díky porovnání vzorků DNA několik let staré…

Policie na jihu Moravy nyní pátrá po 10 dětech, zvláštní skupinu tvoří …

25.05.2018 08:34 Brno - Policie v Jihomoravském kraji v současnosti pátrá celkem po deseti pohřešovaných dětech,…

Policie dopadla muže, který napadl Petru Kvitovou

23.05.2018 21:42 Aktualizováno Olomouc - Policisté údajně zadrželi muže podezřelého z předloňského napadení tenistky Petry Kvitové…

Slovenská policie obvinila dva Čechy, platili padělanými penězi

22.05.2018 15:49 Bratislava - Slovenská policie obvinila dva občany České republiky, kteří podle ní platili v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama