Kabelová televize UPC varuje před podvodem se zálohami

Praha - Společnost UPC provozující v Česku kabelovou televizi varuje veřejnost před podvodnými dopisy, které nabízejí po zaplacení zálohy zvýhodněný odběr televizních kanálů. Firma o tom informovala v sobotu.

Přidejte svůj názor

371

Podle firmy v těchto dnech dostávají některé domácnosti dopis s jejím jménem a logem, který nabízí vánoční zvýhodněný odběr televizní služby UPC. Televizní služba s více než osmdesáti, jinak nedostupnými televizními programy, má být domácnosti zprovozněna na devět měsíců zdarma, a to po předchozím zaplacení částky, která přesahuje 3000 korun. K dopisu je přiložena složenka.

„UPC varuje, že jde o pokus o finanční podvod zneužívající jméno a logo společnosti a že již v pátek ve večerních hodinách podala Policii České republiky trestní oznámení na neznámého pachatele,“ sdělil mluvčí firmy František Malina s tím, že společnost UPC nikdy nevybírala a nevybírá zálohy na své služby. Její zákazníci platí za odběr televizních služeb až následný kalendářní měsíc.

Jak Malina sdělil agentuře Mediafax, firma zachytila prvních deset podvodných dopisů u domácností v pátek večer. "Vyskytly se především na Jablonecku a Liberecku, jeden dopis jsme zachytili i ve Středočeském kraji. Vypadají opravdu profesionálně. Bohužel netušíme, u kolika domácností se nakonec mohou vyskytnout," dodal mluvčí s tím, že každý, kdo obdrží podobný dopis, by na něj neměl reagovat. V případě jakýchkoliv pochybností lze také kontaktoval Klientské centrum UPC na telefonním čísle 241005100.

Společnost UPC Česká republika je největším českým poskytovatelem televizních služeb a vysokorychlostního internetu. Její kabelové sítě jsou v dosahu 1 304 600 domácností v 370 lokalitách ČR. Služby UPC podle údajů k 31. března 2009 aktivně využívalo 1 132 700 zákazníků. Z toho televizní služby si předplácelo 668 600 domácností, vysokorychlostní internet 328 000 zákazníků a telefonní služby přes 135 900 zákazníků.

Témata: UPC | krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pražští policisté pátrají po ženě. Může být agresivní, často pije alkohol

27.05.2018 15:50 Praha - Policie pátrá po šedesátileté Marii Wenigové z Prahy, která je od čtvrtečního rána…

DNA prozradila brutálního útočníka: Muž obviněný z vraždy páchal i loupeže

25.05.2018 13:01 Aktualizováno Hradec Králové - Hradečtí kriminalisté objasnili díky porovnání vzorků DNA několik let staré…

Policie na jihu Moravy nyní pátrá po 10 dětech, zvláštní skupinu tvoří …

25.05.2018 08:34 Brno - Policie v Jihomoravském kraji v současnosti pátrá celkem po deseti pohřešovaných dětech,…

Policie dopadla muže, který napadl Petru Kvitovou

23.05.2018 21:42 Aktualizováno Olomouc - Policisté údajně zadrželi muže podezřelého z předloňského napadení tenistky Petry Kvitové…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama