Kabelová televize UPC varuje před podvodem se zálohami

Praha - Společnost UPC provozující v Česku kabelovou televizi varuje veřejnost před podvodnými dopisy, které nabízejí po zaplacení zálohy zvýhodněný odběr televizních kanálů. Firma o tom informovala v sobotu.

Přidejte svůj názor

371

Podle firmy v těchto dnech dostávají některé domácnosti dopis s jejím jménem a logem, který nabízí vánoční zvýhodněný odběr televizní služby UPC. Televizní služba s více než osmdesáti, jinak nedostupnými televizními programy, má být domácnosti zprovozněna na devět měsíců zdarma, a to po předchozím zaplacení částky, která přesahuje 3000 korun. K dopisu je přiložena složenka.

„UPC varuje, že jde o pokus o finanční podvod zneužívající jméno a logo společnosti a že již v pátek ve večerních hodinách podala Policii České republiky trestní oznámení na neznámého pachatele,“ sdělil mluvčí firmy František Malina s tím, že společnost UPC nikdy nevybírala a nevybírá zálohy na své služby. Její zákazníci platí za odběr televizních služeb až následný kalendářní měsíc.

Jak Malina sdělil agentuře Mediafax, firma zachytila prvních deset podvodných dopisů u domácností v pátek večer. "Vyskytly se především na Jablonecku a Liberecku, jeden dopis jsme zachytili i ve Středočeském kraji. Vypadají opravdu profesionálně. Bohužel netušíme, u kolika domácností se nakonec mohou vyskytnout," dodal mluvčí s tím, že každý, kdo obdrží podobný dopis, by na něj neměl reagovat. V případě jakýchkoliv pochybností lze také kontaktoval Klientské centrum UPC na telefonním čísle 241005100.

Společnost UPC Česká republika je největším českým poskytovatelem televizních služeb a vysokorychlostního internetu. Její kabelové sítě jsou v dosahu 1 304 600 domácností v 370 lokalitách ČR. Služby UPC podle údajů k 31. března 2009 aktivně využívalo 1 132 700 zákazníků. Z toho televizní služby si předplácelo 668 600 domácností, vysokorychlostní internet 328 000 zákazníků a telefonní služby přes 135 900 zákazníků.

Témata: UPC | krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zloděj řezal pilkou kabel, zasáhl ho elektrický výboj

21.07.2017 16:01 Teplice - Recidivistovi (39) z Teplic, který podle policie opakovaně kradl kabely, hrozí až šest…

Colours of Ostrava v plném proudu. Řeší se krádeže, návštěvníci kolabují z…

21.07.2017 11:48 Ostrava - Policie v souvislosti s hudebním festivalem Colours of Ostrava řeší hlavně krádeže a…

Muž se zbraní přepadl zastavárnu v Brně, policie vyhlásila pátrání

21.07.2017 09:34 Brno - Neznámý muž přepadl zastavárnu ve Štefánikově ulici v Brně a policie žádá o pomoc veřejnost.…

Spory mužů v Ostravě skončily pokusem o vraždu

18.07.2017 14:38 Ostrava - Muž (59) v neděli nožem napadl v Ostravě o 11 let mladšího známého, který jen se štěstím…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama