Kabelová televize UPC varuje před podvodem se zálohami

Praha - Společnost UPC provozující v Česku kabelovou televizi varuje veřejnost před podvodnými dopisy, které nabízejí po zaplacení zálohy zvýhodněný odběr televizních kanálů. Firma o tom informovala v sobotu.

Přidejte svůj názor

Kabelová televize UPC varuje před podvodem se zálohami - anotační foto

Podle firmy v těchto dnech dostávají některé domácnosti dopis s jejím jménem a logem, který nabízí vánoční zvýhodněný odběr televizní služby UPC. Televizní služba s více než osmdesáti, jinak nedostupnými televizními programy, má být domácnosti zprovozněna na devět měsíců zdarma, a to po předchozím zaplacení částky, která přesahuje 3000 korun. K dopisu je přiložena složenka.

„UPC varuje, že jde o pokus o finanční podvod zneužívající jméno a logo společnosti a že již v pátek ve večerních hodinách podala Policii České republiky trestní oznámení na neznámého pachatele,“ sdělil mluvčí firmy František Malina s tím, že společnost UPC nikdy nevybírala a nevybírá zálohy na své služby. Její zákazníci platí za odběr televizních služeb až následný kalendářní měsíc.

Jak Malina sdělil agentuře Mediafax, firma zachytila prvních deset podvodných dopisů u domácností v pátek večer. "Vyskytly se především na Jablonecku a Liberecku, jeden dopis jsme zachytili i ve Středočeském kraji. Vypadají opravdu profesionálně. Bohužel netušíme, u kolika domácností se nakonec mohou vyskytnout," dodal mluvčí s tím, že každý, kdo obdrží podobný dopis, by na něj neměl reagovat. V případě jakýchkoliv pochybností lze také kontaktoval Klientské centrum UPC na telefonním čísle 241005100.

Společnost UPC Česká republika je největším českým poskytovatelem televizních služeb a vysokorychlostního internetu. Její kabelové sítě jsou v dosahu 1 304 600 domácností v 370 lokalitách ČR. Služby UPC podle údajů k 31. března 2009 aktivně využívalo 1 132 700 zákazníků. Z toho televizní služby si předplácelo 668 600 domácností, vysokorychlostní internet 328 000 zákazníků a telefonní služby přes 135 900 zákazníků.

Témata: UPC | krimi
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Kabelová televize UPC varuje před podvodem se zálohami

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Pracovnice nemocnice v M. Boleslavi údajně zavraždila pacientku - anotační foto

Pracovnice nemocnice v M. Boleslavi údajně zavraždila pacientku

24.03.2017 13:34 Aktualizováno Mladá Boleslav - Ošetřovatelka (21), která pracovala v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi,…

Muž utíkal před vězením, policie na něj i střílela. Nakonec se sám přihlásil - anotační foto

Muž utíkal před vězením, policie na něj i střílela. Nakonec se sám…

21.03.2017 15:34 Praha - Petr Votava (32) se v pondělí sám přihlásil vězeňské službě. Pražská policie se ho pokusila…

Na Rhodu zadrželi kvůli podezření z výroby drog dva Čechy + VIDEO - anotační foto

Na Rhodu zadrželi kvůli podezření z výroby drog dva Čechy + VIDEO

16.03.2017 20:20 Rhodos - Na řeckém ostrově Rhodos zadržela protidrogová policie dva Čechy. Muž a žena ve věku 38 a…

Drama u Prahy: Policie střílela na ujíždějící vozidlo, zločinec stále uniká - anotační foto

Drama u Prahy: Policie střílela na ujíždějící vozidlo, zločinec stále uniká

16.03.2017 17:32 Aktualizováno Praha - Policisté dnes v Ořechu u Prahy pronásledovali Petra Votavu (32), který nenastoupil do…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější

reklama
reklama