Žena, kterou v Brně zranil výbuch plynu, v nemocnici zemřela

Brno - Čtyřiapadesátiletá žena, kterou zranil v úterý v poledne výbuch plynu v kuchyňce restaurace Za mostem ve Vídeňské ulici v Brně, rozsáhlým popáleninám v nemocnici podlehla. Ve středu to řekla mluvčí Falultní nemocnice v Brně - Bohunicích Anna Mrázová.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Domem ve Vídeňské ulici číslo 16 v Brně-Štýřicích naproti Nemocnice milosrdných bratří otřásl výbuch plynu v úterý v poledne. Přivolaná sanitka odvezla těžce zraněnou nájemkyni hostince do popáleninového centra v bohunické nemocnici v Brně. "Její stav byl od prvopočátku velmi kritický, paní bojovala o život. V úterý v osm hodin večer však svým zraněním bohužel podlehla," řekla ve tředu Mediafaxu mluvčí nemocnice Anna Mrázová.

Podle slov mluvčího záchranářů Radka Turina utrpěla žena popáleniny druhého až třetího stupně na téměř celém povrchu těla. "Zasahující lékař ženu zaintuboval, napojil na umělou plicní ventilaci s oxygenoterapií, podal nitrožilně veškeré léky. Stabilizoval její základní životní funkce a v kritickém stavu ji sanitka transportovala na kliniku," řekl Turin.

Mluvčí hasičů Jaroslav Haid konstatoval, že v domě vybuchl plyn, který unikal z propan-butanové lahve v přízemí domu. Lahev byla umístěna v kuchyňce restaurace. Zraněná žena se v okamžiku výbuchu nacházela právě v kuchyňce. "V restauraci v době neštěstí nebyli ještě hosté," sdělila mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančiková.

Výbuch byl natolik silný, že rozmetal střepy a trosky domu přes celou ulici. Na místě pracovali celé úterní odpoledne hasiči, záchranáři i policisté, kteří čekali na vyjádření statika - hrozilo totiž, že se bude muset nechat budova strhnout. "Statik našel jen poškození příček, které nejsou nosné," konstatoval mluvčí hasičů Haid.

Témata: krimi | neštěstí
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přepadení obchodu se zbraněmi šetří policie i jako pokus o vraždu

25.07.2017 12:48 Praha - Pondělní přepadení obchodu se zbraněmi v centru Prahy kvalifikovala policie nejen jako…

Policie hledala dvě sestry ve věku devět a šest let z Prahy

25.07.2017 12:09 Aktualizováno Praha - Policie vyhlásila pátrání po dvou sestrách, Elišce (9) a Monice (6) Krčilových z Prahy.…

Muž na Prostějovsku hodil psa do studny, hrozí mu trest za týrání zvířat

25.07.2017 11:43 Olomouc - Muž (53) z Prostějovska dle policistů hodil v polovině července do studny psa rasy český…

Opilý mladík vytasil na hosty restaurace nůž, hrozí mu vězení

25.07.2017 10:55 Zlín - Muž (21) pod vlivem alkoholu ve čtvrtek ohrožoval nožem hosty restaurace v Otrokovicích na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama