Léčitel si nechal platit sexem! Podvedl téměř 20 žen

Praha- Pražským kriminalistům se přihlásilo již 16 žen, které měl podvodný léčitel rakoviny Jan Jáno z Chomutovska připravit o více než dva a půl milionu korun. Mediafaxu to ve středu potvrdila mluvčí policie Eva Kropáčová s tím, že ženy pocházejí z celé republiky.

Diskuse: 1

Léčitel si nechal platit sexem! Podvedl téměř 20 žen - anotační foto
reklama

Jak Mediafax informoval, policisté 43letého muže zadrželi v polovině ledna, kdy zjistili, že nejméně čtyři ženy "léčil" z rakoviny, přičemž jedna z nich byla naprosto zdravá. Podvodník se minimálně od poloviny loňského roku seznamoval přes sociální sítě se ženami, mezi nimiž byly některé velmi vážně nemocné.

"Domluvil si s nimi schůzku, na které již od počátku poukázal na to, že je léčitel. Díky velmi suverénnímu a věrohodnému vystupování je dokázal přesvědčit k léčbě, kdy jim sliboval zlepšení zdravotního stavu a úplné vyléčení nádorů," poznamenala mluvčí s tím, že při každé schůzce muž požadoval odměnu v řádech desítek tisíc korun, o které tvrdil, že předá na charitu.

Policisté začátkem března rozšířili obvinění muže o podvod podle čtvrtého, těžšího odstavce, ale stále je obviněn i z trestných činů znásilnění a obchodování s lidmi. V případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Při výslechu ale obviněný popíral, že by z žen lákal peníze.

Zcela zdravou dívku, která také podlehla jeho manipulaci, pak dokonce za své léčitelské služby nutil platit sexem, protože žádné peníze již neměla. "Dívku vzhledem k obavám o zdravotní stav uvedl do takového stavu psychické bezbrannosti a závislosti, že nebyla schopna klást odpor. Dokonce jí vyhrožoval, že jestliže nebude plnit jeho pokyny, rozhýbá jí nádor v těle a ona do druhého dne zemře," popsala praktiky samozvaného léčitele mluvčí.

Po zveřejnění případu se pražským kriminalistům začaly hlásit další podvedené ženy z celé republiky. Zatím se přihlásilo šestnáct poškozených žen, u kterých policisté nakonec zjistili, že většinou byly zcela zdravé. Samozvaný léčitel je stíhán vazebně.

reklama
Klíčová slova: podvod

Diskuse

Léčitel si nechal platit sexem! Podvedl téměř 20 žen

Počet příspěvků: , poslední 29.03.2012 05:52
(Zobrazeno posledních 1 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Zabíjí ve čtvrtek! Co víme o sériovém vrahovi pražských taxikářů? - anotační foto

Zabíjí ve čtvrtek! Co víme o sériovém vrahovi pražských taxikářů?

16.04.2014 12:17 Praha - Taxikáři z Prahy a okolí žijí v poslední době ve velkém strachu. Výrazně totiž přibývá vražd...

Na Mělnicku našli další mrtvolu

16.04.2014 12:10 Vehlovice - Ve Vehlovicích na Mělnicku, tedy na opačném břehu řeky Labe, kde byla nalezena v uplynulé době...

U Mělníka našli v Labi mrtvolu. Podle svědků nemá hlavu

15.04.2014 13:46 Mělník - Policisté objevili u jezu na řece Labi, poblíž Dolních Beřkovic na Mělnicku, lidské tělo. Podle...

Muž v Krnově jako smyslů zbavený rozstřílel několik aut. Na místo musela...

15.04.2014 13:23 Aktualizováno Krnov - Dnes ráno rozstřílel prozatím neznámý střelec v Krnově na Bruntálsku v blízkosti tamního hřbitova...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zavedení EURA v ČR?

Hlasovalo 23459 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Krimi

reklama
reklama