Praha chce regulovat prostituci

Praha - Praha hodlá iniciovat zákon o prostituci, který by zlepšil situaci ve středu metropole. Kromě toho je a bude přijato několik dalších opatření, aby střed města a zejména Václavské náměstí nebylo vnímáno jako nejšpinavější místo v Evropě s vysokým rizikem okradení, píše ve svém sobotním vydání Deník.

Přidejte svůj názor

"Stupňující se hospodářskou krizi logicky doprovází nepříjemné jevy v podobě narůstající drobné kriminality, zvyšujícího se počtu žebráků či lidí bez domova, a v důsledku toho i problémů s bezpečností a veřejným pořádkem. Mírné zvýšení kriminality, potíže s čistotou nebo stoupající aktivita erotických podniků se nevyhýbají ani centru Prahy," řekl náměstek primátora Rudolf Blažek (ODS).

Podle něj není jiné cesty než předložit zákon o regulaci prostituce.

Blažek má údajně návrh zákona již vypracovaný a v příštím měsíci ho předloží pražskému zastupitelstvu a následně do parlamentu.

"Vnímám Václavské náměstí jako vizitku města. Je proto neúnosné, aby se jen v jeho okolí nacházelo současných 17 veřejných domů. Na ně samozřejmě navazuje další kriminalita či armáda letáčkářů, která do nich láká klienty," uvedl starosta Prahy 1 Petr Hejma (ODS).

Témata: Praha | krimi | Prostituce
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DNA prozradila brutálního útočníka: Muž obviněný z vraždy páchal i loupeže

25.05.2018 13:01 Aktualizováno Hradec Králové - Hradečtí kriminalisté objasnili díky porovnání vzorků DNA několik let staré…

Policie na jihu Moravy nyní pátrá po 10 dětech, zvláštní skupinu tvoří …

25.05.2018 08:34 Brno - Policie v Jihomoravském kraji v současnosti pátrá celkem po deseti pohřešovaných dětech,…

Policie dopadla muže, který napadl Petru Kvitovou

23.05.2018 21:42 Aktualizováno Olomouc - Policisté údajně zadrželi muže podezřelého z předloňského napadení tenistky Petry Kvitové…

Slovenská policie obvinila dva Čechy, platili padělanými penězi

22.05.2018 15:49 Bratislava - Slovenská policie obvinila dva občany České republiky, kteří podle ní platili v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama