Praha je v počtu kapsářů třetí na světě

Praha - Praha je v počtu kapsářů třetí na světě, nejvíce zloději řádí v ulicích Barcelony a Říma. Vyplývá to z průzkumu cestovatelského serveru TripAdvisor.com, jehož výsledky zveřejnila ve středu Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Přidejte svůj názor

Staroměstské náměstí v Praze

Nejnebezpečnějšími místy jsou hlavní barcelonská ulice Las Ramblas, oblast Rascals v Římě, pražský Karlův most a oblast tržiště El Rastro v Madridu.

"Tato informace přichází v nejhorší možnou chvíli, kdy Česká republika zaznamenává obrovský propad v počtu příjezdů zahraničních turistů a segment cestovního ruchu je u nás v hluboké krizi. Propouští se zaměstnanci, problémy mají hotely, cestovní kanceláře, restaurace i obchody či výrobci suvenýrů," okomentoval výsledky průzkumu Tomio Okamura, mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. "Přitom například v Praze má příjem z cestovního ruchu přibližně 100 tisíc obyvatel, letos však bude drtivá většina pracovníků bez obvyklých odměn či prémií," upozornil.

Pokles počtu zahraničních turistů přijíždějících do České republiky je letos 13 procent, zatímco pokles v Evropě je v průměru pouze 10procentní.

"Poklesy především západních turistů však zaznamenává naše země již třetím rokem po sobě. Důvodem není zdaleka jen současná krize, ale právě také dlouhodobé neřešení notoricky známých problémů, jako jsou například kapsáři, taxikáři, směnárny či kvalita služeb, o kterých se píše prakticky ve všech zahraničních průvodcích o naší republice," uvedl Okamura.

Témata: Praha | krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přepadení obchodu se zbraněmi šetří policie i jako pokus o vraždu

25.07.2017 12:48 Praha - Pondělní přepadení obchodu se zbraněmi v centru Prahy kvalifikovala policie nejen jako…

Policie hledala dvě sestry ve věku devět a šest let z Prahy

25.07.2017 12:09 Aktualizováno Praha - Policie vyhlásila pátrání po dvou sestrách, Elišce (9) a Monice (6) Krčilových z Prahy.…

Muž na Prostějovsku hodil psa do studny, hrozí mu trest za týrání zvířat

25.07.2017 11:43 Olomouc - Muž (53) z Prostějovska dle policistů hodil v polovině července do studny psa rasy český…

Opilý mladík vytasil na hosty restaurace nůž, hrozí mu vězení

25.07.2017 10:55 Zlín - Muž (21) pod vlivem alkoholu ve čtvrtek ohrožoval nožem hosty restaurace v Otrokovicích na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama