Hasiči objevili všechny oběti zřícení domu v Praze, nikdo nepřežil

Praha - Hasičům se v neděli kolem čtvrté v noci podařilo najít posledního, čtvrtého pohřešovaného stavebního dělníka v troskách zříceného domu v Soukenické ulici centru Prahy, stejně jako předchozí tři je bez známek života.

Přidejte svůj názor

371

Čtvrtá oběť se nacházela nedaleko třetí, všichni mrtví se nacházeli poměrně blízko východům. Utéci již nestihli. Dva později nalezení se vydali jinou cestou než první a byli nalezeni na druhé straně domu.

Na prvním místě byli v sobotu kolem desáté hodiny večer nalezeni po 33 hodinách záchranných prací první dva mrtví stavební dělníci. "Leželi asi metr dva od sebe na podlaze, nad nimi jsme museli odstranit třímetrovou vrstvu sutin," upřesnil Pernica. Jejich těla byla po ohledání a zdokumentování místa kriminální policií převezena pohřební službou k soudní pitvě. Stejný postup bude v případě třetí i čtvrté oběti.

Hasiči po nalezení všech čtyř dělníků dům opouští a pátrací akce již skončila. Podle jejich poznatků by již nikdo zavalen být neměl. Ostatně i pátrací pes označil jen dvě místa a na obou byli také lidé nalezeni.

Část opravovaného činžovního domu se zřítila v pátek před jednou hodinou odpoledne. Nejprve se propadl strop ve 3. patře, padající zdivo postupně strhávalo další stropy až do suterénu. Vrstva suti byla vysoká tři až pět metrů, její množství odhadují hasiči na zhruba 12 tun. Podle dělníka, kterému se podařilo utéct, zůstali uvnitř zavaleni čtyři lidé.

Práce komplikovala nestabilita zbytku domu, kdy každou chvílí hrozilo zřícení dalších částí. Práce tak musela být mnohokrát přerušena a záchrané práce se tak protáhly. Teprve po zabezpečení trosek specializovanými firmami mohla práce bežet na plný výkon. Do práce se mimo jiné zapojily tři sací bagry a jeřáb se závěsným košem.

Podle vyjádření městského statika Petra Macháně tragédii podle prvotních poznatků způsobili pravděpodobně dělníci, kteří v suterénu nebo i v nejvyšším poschodí domu udělali příliš velký otvor a tím narušili nosnost jednoho z pater.

Témata: krimi | neštěstí
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podezřelý vrah nezletilé dívky v Doubici čelí dalšímu obvinění

23.02.2018 12:04 Děčín - Martin Chlouba, který podle policie loni v září zavraždil v Doubici na Děčínsku 14letou…

Policisté naháněli řidiče až do lesa, z auta vyhazoval drogy

22.02.2018 14:19 Sokolov - Řidič v Kraslicích na Sokolovsku 15. února v ranních hodinách ujížděl policejní hlídce.…

Spadla klec. Policie chytila muže a ženu, vykradli po celé ČR přes 80…

21.02.2018 11:56 Praha - Muž (45) a žena (32) podle policie vykradli přes 80 garáží po celé České republice, čímž…

Za krádeže dřeva dostali čtyři muži vězení

20.02.2018 14:31 Brno - Krajský soud v Brně dnes uložil nepodmíněné tresty čtyřem mužům za krádeže dřeva.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama