Hasiči: Zavalené dělníky v pražské Soukenické ulici stále považujeme za živé

Praha - Desítky záchranářů stále pokračují v odstraňování sutin zříceného domu v pražské Soukenické ulici. Dokud nebudeme mít jistotu, že osoby pod sutinami zřícení nepřežily, stále je považujeme za živé a tomu přizpůsobujeme i záchranářský režim, informoval v sobotu Mediafax Oldřich Klegr, vedoucí zásahu.

Přidejte svůj názor

hasiči zachraňují ve zříceném domě v Praze

Podle Klegra mají záchranáři alespoň větší pravděpodobnost lokalizace místa, kde se údajně čtyři dělníci pod sutinami nacházejí. Jak se Mediafax přímo na místě neštěstí mohl přesvědčit, nad zavalenými osobami je ještě nejméně čtyřmetrová vrstva spadaného stavebního materiálu. "Podle služebních psů, kteří vyštěkali nejpravděpodobnější místa výskytu zavalených osob, víme, že se nacházejí rozptýleny několik metrů od sebe," sdělil Mediafaxu vedoucí zásahu.

Je všal stále nezodpovězeným otazníkem, jak dlouho ještě jejich vyprošťování potrvá. "Stačí se podívat na tu obrovskou hromadu rozličných dřevěných trámů, ocelových nosníků a dalšího materiálu vůbec. Osobně odhaduji odklízecí práce minimálně na dalších sedm hodin," řekl Oldřich Klegr.

Šance na přežití obětí pod zřícenými čtyřmi patry domu v pražské Soukenické ulici se tak stále zmenšují, nicméně žádný ze záchranářů o této možnosti nehodlá diskutovat. Atmosféra v místě neštěstí je ryze v profesionálním pracovním duchu. "Na postesky zde není prostor, pod sutinami jsou přece lidé," uzavřel vedoucí zásahu.

Ten trvá již více jak šestadvacet hodin a ze zavalených dělníků zatím nebyl žádný nalezen. Ke zřícení čtyř stropů rekonstruovaného objektu došlo v pátek 2. října krátce po poledni.

Témata: krimi | neštěstí
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DNA prozradila brutálního útočníka: Muž obviněný z vraždy páchal i loupeže

25.05.2018 13:01 Aktualizováno Hradec Králové - Hradečtí kriminalisté objasnili díky porovnání vzorků DNA několik let staré…

Policie na jihu Moravy nyní pátrá po 10 dětech, zvláštní skupinu tvoří …

25.05.2018 08:34 Brno - Policie v Jihomoravském kraji v současnosti pátrá celkem po deseti pohřešovaných dětech,…

Policie dopadla muže, který napadl Petru Kvitovou

23.05.2018 21:42 Aktualizováno Olomouc - Policisté údajně zadrželi muže podezřelého z předloňského napadení tenistky Petry Kvitové…

Slovenská policie obvinila dva Čechy, platili padělanými penězi

22.05.2018 15:49 Bratislava - Slovenská policie obvinila dva občany České republiky, kteří podle ní platili v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama