V České republice odešlo loni dobrovolně ze života 1562 lidí

Brno - V celé České republice dokonali lidé loni 1562 sebevražd. Velký nepoměr je podle policistů mezi pohlavími. "Čeští muži si sáhli na život v 1245 případech, ženy v 317," řekl Malášek.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

 V Jihomoravském kraji dokonali lidé v loňském roce 302 sebevražd. Agentuře Mediafax to v úterý řekl brněnský policejní mluvčí Bohumil Malášek s tím, že přibližně ve dvou třetinách případů zvolili - podobně jako v ostatních krajích Česka - odchod ze života oběšením.

"Nejvíce sebevražd jsme zaznamenali v Brně, kde odešlo vlastní rukou ze života šestašedesát lidí," konstatoval Malášek. Kromě oběšení byly nejčastějšími způsoby sebevražd lidí na jižní Moravě otrava léčivy, skoky z oken, budov nebo mostů, zastřelení vlastní legálně drženou zbraní a skoky pod vlak.

Počet sebevražd má na jižní Moravě podle slov policejního mluvčího již tři roky stagnující tendenci. "Lidé umírají vlastní rukou od roku 2006 až dosud prakticky stále stejně často, nejvíce je jich logicky v nejlidnatějších oblastech kraje," poznamenal Malášek.

Kromě Brna (66) objasnili kriminalisté nejvíce sebevražd na Zlínsku (36), Hodonínsku (27), Kroměřížsku (23) a Vsetínsku (21). Jihomoravské okresy, kde lidé odcházejí ze života vlastní rukou nejméně často, jsou naopak Jihlavsko (8), Znojemsko (9) a Vyškovsko (12).

Témata: krimi | sebevražda
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Frýdlantu se strhla bitka, v nemocnici skončil napadený záchranář

17.09.2017 12:59 Liberec - Opilec v noci na dnešek napadl ve Frýdlantu na Liberecku člena posádky záchranné služby,…

Houbař našel v lese na Českokrumlovsku kostru ženy

16.09.2017 18:00 České Budějovice - Muž vyrazil do lesa u obce Chmelná na Českokrumlovsku, místo hub ale našel…

Případ zmizelé školačky z Ústí byl odložen. Je po smrti, myslí si policie

15.09.2017 12:39 Aktualizováno Ústí nad Labem - Policie odložila případ Michaely Patricie Muzikářové z Ústí nad Labem, která…

Muž v Ostravě zbil řidiče autobusu kvůli zmrzlině

15.09.2017 10:46 Ostrava - Muž (38) v Ostravě-Porubě slovně a pak fyzicky napadl řidiče autobusu, protože ho odmítl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama