V České republice odešlo loni dobrovolně ze života 1562 lidí

Brno - V celé České republice dokonali lidé loni 1562 sebevražd. Velký nepoměr je podle policistů mezi pohlavími. "Čeští muži si sáhli na život v 1245 případech, ženy v 317," řekl Malášek.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

 V Jihomoravském kraji dokonali lidé v loňském roce 302 sebevražd. Agentuře Mediafax to v úterý řekl brněnský policejní mluvčí Bohumil Malášek s tím, že přibližně ve dvou třetinách případů zvolili - podobně jako v ostatních krajích Česka - odchod ze života oběšením.

"Nejvíce sebevražd jsme zaznamenali v Brně, kde odešlo vlastní rukou ze života šestašedesát lidí," konstatoval Malášek. Kromě oběšení byly nejčastějšími způsoby sebevražd lidí na jižní Moravě otrava léčivy, skoky z oken, budov nebo mostů, zastřelení vlastní legálně drženou zbraní a skoky pod vlak.

Počet sebevražd má na jižní Moravě podle slov policejního mluvčího již tři roky stagnující tendenci. "Lidé umírají vlastní rukou od roku 2006 až dosud prakticky stále stejně často, nejvíce je jich logicky v nejlidnatějších oblastech kraje," poznamenal Malášek.

Kromě Brna (66) objasnili kriminalisté nejvíce sebevražd na Zlínsku (36), Hodonínsku (27), Kroměřížsku (23) a Vsetínsku (21). Jihomoravské okresy, kde lidé odcházejí ze života vlastní rukou nejméně často, jsou naopak Jihlavsko (8), Znojemsko (9) a Vyškovsko (12).

Témata: krimi | sebevražda
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž zapálil matčin dům a střílel na řidičku, je ve vazbě

23.05.2017 12:16 Veselí nad Moravou - Muž (25) je podezřelý, že na Hodonínsku zapálil dům své matky a také plynovou…

Na Kladensku našli mrtvou seniorku, zřejmě byla zavražděna

22.05.2017 14:58 Aktualizováno Kladno - V Nové Vsi na Kladensku byla dnes nalezena mrtvá seniorka (84), patrně šlo o vraždu.…

Tři muži stanuli před soudem. Chtěli z dívky udělat sexuální otrokyni

18.05.2017 21:00 Brno - U Krajského soudu v Brně dnes pokračuje hlavní líčení se třemi muži, které obžaloba viní z…

Cizinec přijel do ČR za krásami dívek, čtyři okradl. Policie hledá další…

14.05.2017 16:49 Praha - Policisté dopadli muže (34), který podle nich podvodně vymámil na internetu od čtyř žen…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama