Jeden ze dvou postřelených manažerů tiskárny Graspo zemřel

Zlín - Mladší ze dvou manažerů zlínské tiskárny Graspo, které ve čtvrtek postřelil bývalý zaměstnanec, v pátek zemřel ve zlínské nemocnici. Potvrdila to mluvčí nemocnice Karla Havlíková.

Přidejte svůj názor

371

V souvislosti s tím uvedla jihomoravská policejní mluvčí Soňa Svobodová, že čtvrteční čin bude překvalifikován na vraždu a zřejmě bude odložen, protože není koho stíhat.

Kolem pátečního poledne přišel do tiskárny Graspo jeden ze zaměstnanců v silně podnapilém stavu a vyhrožoval svým kolegům, že je všechny postřílí. Pracovníci tiskárny, rozrušení čtvrtečními událostmi, zavolali na opilce policii. Jak informovala Mediafax policejní mluvčí Jana Bartíková, zadržený nadýchal přes tři promile alkoholu v krvi a byl umístěn v cele. Vyslechnut bude, až vystřízliví, zřejmě v sobotu. "Zadrženému osmapadesátiletému muži hrozí za trestný čin násilí proti jednotlivci a skupině obyvatel trest odnětí svobody až na jeden rok. Případ bude patrně řešen ve zkráceném řízení," uvedla Bartíková.

V nemocnici skončili ve čtvrtek tři muži, dva manažeři a zároveň i důvodně podezřelý muž, který na ně několikrát vystřelil. Sám ale krátce po převozu do nemocnice zemřel. Záchranná služba převezla oba představitele firmy v kritickém stavu na ARO do zlínské nemocnice. Jeden utrpěl průstřel hlavy, druhého střely zasáhly v oblasti třísel, krku a ruky.

Policejní mluvčí Jana Bartíková agentuře Mediafax potvrdila, že propuštěný pětapadesátiletý zaměstnanec, postřelil dva vedoucí představitele společnosti (54,41) a pak se pokusil o sebevraždu.

Podle zaměstnanců firmy se jednalo o bývalého mistra, který působil svého času i jako člen dozorčí rady společnosti. Pro firmu pracoval 35 let a kvůli problémům měl být údajně z postu mistra sesazen do funkce běžného dělníka a záhy byl i z tohoto místa propuštěn.

V areálu, kde se střílelo, sídlí akciové společnosti Graspo CZ a Graspo Print. V první pracuje zhruba 220 lidí, druhá má 70 zaměstnanců. „Obě firmy od začátku letošního roku propouštěly své zaměstnance, ale rozhodně nešlo o hromadné propouštění, ani se nic takového neplánovalo. Z Graspo CZ je v evidenci úřadu práce deset lidí a z Graspo Print šest lidí,“ sdělila mluvčí zlínského úřadu práce Miriam Majdyšová.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie našla u muže v Broumově arzenál zbraní, měl i raketovou hlavici

26.06.2017 12:41 Náchod - Policie provedla domovní prohlídku u muže (40) v Broumově na Náchodsku. Kromě usušeného…

Hoch (15) z pasťáku okradl seniorku, odmrštil ji přes tramvajový ostrůvek

23.06.2017 11:07 Ostrava - Teprve 15letý hoch z Ostravy čelí obvinění z krádeže a ublížení na zdraví. Podle policie…

Muž na Prostějovsku zabil manželku, pak se pokusil o sebevraždu

22.06.2017 13:48 Prostějov - Policisté vyšetřují rodinnou tragédii, při které byla v prostějovském bytě jedna osoba…

Tyran z Krupky Bady dostal tři roky, na kontě má surová přepadení

22.06.2017 11:58 Ústí nad Labem - Nikolas Bady má jít na tři roky do vězení s dozorem za dvě přepadení v centru Ústí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama