Jeden ze dvou postřelených manažerů tiskárny Graspo zemřel

Zlín - Mladší ze dvou manažerů zlínské tiskárny Graspo, které ve čtvrtek postřelil bývalý zaměstnanec, v pátek zemřel ve zlínské nemocnici. Potvrdila to mluvčí nemocnice Karla Havlíková.

Přidejte svůj názor

371

V souvislosti s tím uvedla jihomoravská policejní mluvčí Soňa Svobodová, že čtvrteční čin bude překvalifikován na vraždu a zřejmě bude odložen, protože není koho stíhat.

Kolem pátečního poledne přišel do tiskárny Graspo jeden ze zaměstnanců v silně podnapilém stavu a vyhrožoval svým kolegům, že je všechny postřílí. Pracovníci tiskárny, rozrušení čtvrtečními událostmi, zavolali na opilce policii. Jak informovala Mediafax policejní mluvčí Jana Bartíková, zadržený nadýchal přes tři promile alkoholu v krvi a byl umístěn v cele. Vyslechnut bude, až vystřízliví, zřejmě v sobotu. "Zadrženému osmapadesátiletému muži hrozí za trestný čin násilí proti jednotlivci a skupině obyvatel trest odnětí svobody až na jeden rok. Případ bude patrně řešen ve zkráceném řízení," uvedla Bartíková.

V nemocnici skončili ve čtvrtek tři muži, dva manažeři a zároveň i důvodně podezřelý muž, který na ně několikrát vystřelil. Sám ale krátce po převozu do nemocnice zemřel. Záchranná služba převezla oba představitele firmy v kritickém stavu na ARO do zlínské nemocnice. Jeden utrpěl průstřel hlavy, druhého střely zasáhly v oblasti třísel, krku a ruky.

Policejní mluvčí Jana Bartíková agentuře Mediafax potvrdila, že propuštěný pětapadesátiletý zaměstnanec, postřelil dva vedoucí představitele společnosti (54,41) a pak se pokusil o sebevraždu.

Podle zaměstnanců firmy se jednalo o bývalého mistra, který působil svého času i jako člen dozorčí rady společnosti. Pro firmu pracoval 35 let a kvůli problémům měl být údajně z postu mistra sesazen do funkce běžného dělníka a záhy byl i z tohoto místa propuštěn.

V areálu, kde se střílelo, sídlí akciové společnosti Graspo CZ a Graspo Print. V první pracuje zhruba 220 lidí, druhá má 70 zaměstnanců. „Obě firmy od začátku letošního roku propouštěly své zaměstnance, ale rozhodně nešlo o hromadné propouštění, ani se nic takového neplánovalo. Z Graspo CZ je v evidenci úřadu práce deset lidí a z Graspo Print šest lidí,“ sdělila mluvčí zlínského úřadu práce Miriam Majdyšová.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podivná vražda Lucie v Ostravě trápí policii už 20 let, brzy bude promlčena

23.11.2017 17:13 Aktualizováno Ostrava - 15. prosince uplyne promlčecí lhůta u 20 let staré vraždy dvacetileté Lucie z Ostravy.…

Cizinec vylákal z finanční správy 2,4 milionu. Postupoval velmi mazaně

23.11.2017 12:11 Praha - Cizinci, který čelí stíhání za pokus o vylákání desítek milionů korun z Finanční správy ČR,…

Česká modelka má za napadení strávit ve vězení 5,5 roku

22.11.2017 13:12 Ostrava - Krajský soud v Ostravě poslal na 5,5 roku do vězení třiadvacetiletou Sarah Chlebkovou.…

Útočný sadista u soudu. V minulosti opakovaně znásilňoval, teď mu hrozí až…

21.11.2017 13:36 Liberec - Jozef Giňa (54), který podle obžaloby před rokem v Jablonci znásilnil a pokusil se zabít…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama