Lobbistu Janouška šetří speciální útvar ministerstva financí

Praha - Speciální finančně-analytický útvar ministerstva financí (FAÚ) šetří podezřelé bankovní transakce lobbisty a pražského podnikatele Romana Janouška. Ten patří mezi blízké přátele pražského primátora Pavla Béma, píše sobotní vydání deníku Právo.

Přidejte svůj názor

"Osobou podnikatele Romana Janouška se FAÚ zabývá na základě vlastních zjištění a informací získaných z veřejných zdrojů. V této věci komunikujeme i se švýcarskými úřady. Případ je v šetření a k detailům se v této fázi nebudeme vyjadřovat," potvrdil Právu mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob.

Pokud FAÚ získá nějaké podezření, předá své informace dále policii.

Podle důvěryhodného zdroje Práva se FAÚ zajímá především o Janouškův účet vedený v Komerční bance, na kterém má lobbista údajně uloženy až desítky milionů korun.

Tyto peníze zřejmě pocházejí od společnosti Ora Print, která na účet pravidelně zasílá peníze. Janoušek tuto firmu spoluzakládal a byl místopředsedou jejího představenstva. V roce 2002 ale ze společnosti odešel. Například Radek John, který byl do června předsedou představenstva firmy, neměl o penězích zasílaných na Janouškovo konto žádné informace.

Janouška vyšetřují také švýcarské úřady kvůli kontu v bance Kredietbank, na kterém je údajně 13 milionů franků (220 milionů korun). Podezřívají lobbistu z praní špinavých peněz.

Janoušek se odmítl k šetření FAÚ vyjádřit. S médii nekomunikuje.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rumuny pašující uprchlíky vydá Česko do Německa

24.04.2018 20:08 Plzeň - Čtyři Rumuny obviněné z převaděčství vydá Česko do Německa. Uvedla to dnes televize Prima.…

Policie obvinila Nizozemce, kteří brutálně zkopali číšníka v Praze

24.04.2018 16:14 Aktualizováno Praha - Policisté obvinili pět ze sedmi Nizozemců zadržených pro podezření z napadení číšníka v…

První letošní krádež vinné révy: Zloděj ze země vytrhal přes 1000 kusů

23.04.2018 16:06 Břeclav - Policie na Břeclavsku řeší letošní první krádež sazenic vinné révy. Neznámý pachatel jich…

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama