V Praze výrazně přibylo případů domácího násilí

Praha - Na konci letních prázdnin a začátku školního roku narostl počet případů násilí v pražských domácnostech. Jen za první polovinu září policie vykázala z bytů kvůli násilí čtyři osoby, což je stejný počet lidí jako v prázdninových měsících, informoval o tom v pátek pražský magistrát.

Přidejte svůj názor

"Po klidnějších měsících, kdy lidé odjížděli na dovolené, a děti měly prázdniny, se na začátku školního roku podle odborníků z Intervenčního centra začala měnit atmosféra v rodinách a zejména ženy pociťují, že jejich problém s domácím násilím neskončil," popsal radní pro sociální oblast Jiří Janeček (ODS), do jehož kompetence spadá Intervenční centrum, které provozuje pražské Centrum sociální služeb.

Nárůst pracovníci centra zaznamenali i v počtech kontaktů, jejichž počet ke konci měsíce odhadují mezi 150 až 170 stejně jako v měsících květnu a červnu. "Největší nárůst registrovali zaměstnanci v druhém zářijovém týdnu, kdy se na ně telefonicky obracelo kolem 20 lidí denně," poznamenal Janeček. Podle něj odborníci odhadují, že přibližně deset procent lidí, kteří volají do Intervenčního centra, mají problémy s domácím násilím.

Pražské Intervenční centrum úzce spolupracuje s policí. Kromě centra vznikne také další speciální skupina, která bude případy domácího násilí řešit na policejním ředitelství Praha I, které působí v městských částech Prahy 1, Prahy 6 a Prahy 7. „Podobná skupina už působí téměř rok v Praze 3, 8 a 9 s výbornými výsledky. Díky jejich nasazení se podaří odhalit významná část případů domácího násilí ve zmiňovaných oblastech,“ dodal Janeček s tím, že tři čtvrtiny celkového počtu vykázaných za letošní rok se podařilo ve spolupráci s touto skupinou odhalit.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podivná vražda Lucie v Ostravě trápí policii už 20 let, brzy bude promlčena

23.11.2017 17:13 Aktualizováno Ostrava - 15. prosince uplyne promlčecí lhůta u 20 let staré vraždy dvacetileté Lucie z Ostravy.…

Cizinec vylákal z finanční správy 2,4 milionu. Postupoval velmi mazaně

23.11.2017 12:11 Praha - Cizinci, který čelí stíhání za pokus o vylákání desítek milionů korun z Finanční správy ČR,…

Česká modelka má za napadení strávit ve vězení 5,5 roku

22.11.2017 13:12 Ostrava - Krajský soud v Ostravě poslal na 5,5 roku do vězení třiadvacetiletou Sarah Chlebkovou.…

Útočný sadista u soudu. V minulosti opakovaně znásilňoval, teď mu hrozí až…

21.11.2017 13:36 Liberec - Jozef Giňa (54), který podle obžaloby před rokem v Jablonci znásilnil a pokusil se zabít…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama