V Praze výrazně přibylo případů domácího násilí

Praha - Na konci letních prázdnin a začátku školního roku narostl počet případů násilí v pražských domácnostech. Jen za první polovinu září policie vykázala z bytů kvůli násilí čtyři osoby, což je stejný počet lidí jako v prázdninových měsících, informoval o tom v pátek pražský magistrát.

Přidejte svůj názor

"Po klidnějších měsících, kdy lidé odjížděli na dovolené, a děti měly prázdniny, se na začátku školního roku podle odborníků z Intervenčního centra začala měnit atmosféra v rodinách a zejména ženy pociťují, že jejich problém s domácím násilím neskončil," popsal radní pro sociální oblast Jiří Janeček (ODS), do jehož kompetence spadá Intervenční centrum, které provozuje pražské Centrum sociální služeb.

Nárůst pracovníci centra zaznamenali i v počtech kontaktů, jejichž počet ke konci měsíce odhadují mezi 150 až 170 stejně jako v měsících květnu a červnu. "Největší nárůst registrovali zaměstnanci v druhém zářijovém týdnu, kdy se na ně telefonicky obracelo kolem 20 lidí denně," poznamenal Janeček. Podle něj odborníci odhadují, že přibližně deset procent lidí, kteří volají do Intervenčního centra, mají problémy s domácím násilím.

Pražské Intervenční centrum úzce spolupracuje s policí. Kromě centra vznikne také další speciální skupina, která bude případy domácího násilí řešit na policejním ředitelství Praha I, které působí v městských částech Prahy 1, Prahy 6 a Prahy 7. „Podobná skupina už působí téměř rok v Praze 3, 8 a 9 s výbornými výsledky. Díky jejich nasazení se podaří odhalit významná část případů domácího násilí ve zmiňovaných oblastech,“ dodal Janeček s tím, že tři čtvrtiny celkového počtu vykázaných za letošní rok se podařilo ve spolupráci s touto skupinou odhalit.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie našla u muže v Broumově arzenál zbraní, měl i raketovou hlavici

26.06.2017 12:41 Náchod - Policie provedla domovní prohlídku u muže (40) v Broumově na Náchodsku. Kromě usušeného…

Hoch (15) z pasťáku okradl seniorku, odmrštil ji přes tramvajový ostrůvek

23.06.2017 11:07 Ostrava - Teprve 15letý hoch z Ostravy čelí obvinění z krádeže a ublížení na zdraví. Podle policie…

Muž na Prostějovsku zabil manželku, pak se pokusil o sebevraždu

22.06.2017 13:48 Prostějov - Policisté vyšetřují rodinnou tragédii, při které byla v prostějovském bytě jedna osoba…

Tyran z Krupky Bady dostal tři roky, na kontě má surová přepadení

22.06.2017 11:58 Ústí nad Labem - Nikolas Bady má jít na tři roky do vězení s dozorem za dvě přepadení v centru Ústí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama