Policie obvinila čtyři útočníky na Topolánka z výtržnictví

Brno - Břeclavská policie v pátek obvinila z výtržnictví čtyři muže, kteří v srpnu v Hustopečích zaútočili na předsedu ODS Mirka Topolánka, informuje o tom sobotní Právo. Místní policejní mluvčí Kamila Haraštová se k případu nechtěla vyjádřit.

Přidejte svůj názor

Mirek Topolánek po útoku v Hustopečích

Právu informace poskytla obhájkyně čtveřice Klára Slámová. „Proti všem bylo zahájeno trestní stíhání pro výtržnictví. Má to prý spočívat v tom, že na vzdálenost v rozmezí přibližně pěti až deseti metrů začali po Mirkovi Topolánkovi vrhat předměty, kterými byly syrová slepičí vejce a drobné kameny. V případě drobných kamenů šlo o velmi drobné kamínky až štěrk, takže žádný kámen,“ doplnila pro deník.

Klíčové bude zjistit, čím přesně obvinění hodili. Pokud by se prokázalo, že vrženým předmětem bylo vejce, šlo by o přestupek. Jestli útočníci použili drobné kameny, mohli Topolánkovi způsobit vážné zranění a kvalifikace jejich činu by byla přísnější. Za výtržnictví jim hrozí až dva roky vězení. Podle Práva se chce Slámová proti obvinění svých klientů bránit stížností a má v plánu také podat trestní oznámení na šéfa Topolánkovy kampaně Zdeňka Mokrého, který podal na útočníky oznámení. Ten měl na policii uvést, že měl předseda ODS na hlavě dvoucentimetrovou ránu, což je podle Slámové nesmysl.

Břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová se k případu zatím nechtěla vyjádřit. „Hned v pondělí dopoledne se poradíme, kdy zveřejníme přesnější informace. Buď vydáme tiskové prohlášení, nebo svoláme tiskovou konferenci,“ upřesnila v sobotu pro agenturu Mediafax.

Na lídra jihomoravské kandidátky ODS zaútočili čtyři muži 21. srpna při předvolebním mítinku na koupališti v Hustopečích. Zatím není jisté, zda na něj hodili pouze vejce nebo i kameny.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž zapálil matčin dům a střílel na řidičku, je ve vazbě

23.05.2017 12:16 Veselí nad Moravou - Muž (25) je podezřelý, že na Hodonínsku zapálil dům své matky a také plynovou…

Na Kladensku našli mrtvou seniorku, zřejmě byla zavražděna

22.05.2017 14:58 Aktualizováno Kladno - V Nové Vsi na Kladensku byla dnes nalezena mrtvá seniorka (84), patrně šlo o vraždu.…

Tři muži stanuli před soudem. Chtěli z dívky udělat sexuální otrokyni

18.05.2017 21:00 Brno - U Krajského soudu v Brně dnes pokračuje hlavní líčení se třemi muži, které obžaloba viní z…

Cizinec přijel do ČR za krásami dívek, čtyři okradl. Policie hledá další…

14.05.2017 16:49 Praha - Policisté dopadli muže (34), který podle nich podvodně vymámil na internetu od čtyř žen…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama