Policie obvinila čtyři útočníky na Topolánka z výtržnictví

Brno - Břeclavská policie v pátek obvinila z výtržnictví čtyři muže, kteří v srpnu v Hustopečích zaútočili na předsedu ODS Mirka Topolánka, informuje o tom sobotní Právo. Místní policejní mluvčí Kamila Haraštová se k případu nechtěla vyjádřit.

Přidejte svůj názor

Mirek Topolánek po útoku v Hustopečích

Právu informace poskytla obhájkyně čtveřice Klára Slámová. „Proti všem bylo zahájeno trestní stíhání pro výtržnictví. Má to prý spočívat v tom, že na vzdálenost v rozmezí přibližně pěti až deseti metrů začali po Mirkovi Topolánkovi vrhat předměty, kterými byly syrová slepičí vejce a drobné kameny. V případě drobných kamenů šlo o velmi drobné kamínky až štěrk, takže žádný kámen,“ doplnila pro deník.

Klíčové bude zjistit, čím přesně obvinění hodili. Pokud by se prokázalo, že vrženým předmětem bylo vejce, šlo by o přestupek. Jestli útočníci použili drobné kameny, mohli Topolánkovi způsobit vážné zranění a kvalifikace jejich činu by byla přísnější. Za výtržnictví jim hrozí až dva roky vězení. Podle Práva se chce Slámová proti obvinění svých klientů bránit stížností a má v plánu také podat trestní oznámení na šéfa Topolánkovy kampaně Zdeňka Mokrého, který podal na útočníky oznámení. Ten měl na policii uvést, že měl předseda ODS na hlavě dvoucentimetrovou ránu, což je podle Slámové nesmysl.

Břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová se k případu zatím nechtěla vyjádřit. „Hned v pondělí dopoledne se poradíme, kdy zveřejníme přesnější informace. Buď vydáme tiskové prohlášení, nebo svoláme tiskovou konferenci,“ upřesnila v sobotu pro agenturu Mediafax.

Na lídra jihomoravské kandidátky ODS zaútočili čtyři muži 21. srpna při předvolebním mítinku na koupališti v Hustopečích. Zatím není jisté, zda na něj hodili pouze vejce nebo i kameny.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podezřelý vrah nezletilé dívky v Doubici čelí dalšímu obvinění

23.02.2018 12:04 Děčín - Martin Chlouba, který podle policie loni v září zavraždil v Doubici na Děčínsku 14letou…

Policisté naháněli řidiče až do lesa, z auta vyhazoval drogy

22.02.2018 14:19 Sokolov - Řidič v Kraslicích na Sokolovsku 15. února v ranních hodinách ujížděl policejní hlídce.…

Spadla klec. Policie chytila muže a ženu, vykradli po celé ČR přes 80…

21.02.2018 11:56 Praha - Muž (45) a žena (32) podle policie vykradli přes 80 garáží po celé České republice, čímž…

Za krádeže dřeva dostali čtyři muži vězení

20.02.2018 14:31 Brno - Krajský soud v Brně dnes uložil nepodmíněné tresty čtyřem mužům za krádeže dřeva.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama