Muž ze Ždírce, který připravoval nájemnou vraždu, chtěl v obci stavět kostel

Osmačtyřicetiletý podnikatel Josef Musil, kterého kriminalisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) v úterý obvinili z přípravy nájemné vraždy, chtěl před dvěma lety postavit ve Ždírci nad Doubravou, kde bydlel, kostel, řekl ve středu agentuře Mediafax starosta Ždírce Jan Martinec.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"V roce 2007 se Musil velmi zasazoval za stavbu kostela, kterou chtěl z velké části financovat. Jednal už s farářem, ale pár lidí, včetně mě, tu spolupráci katolickému knězi rozmluvilo. Kolem pana Musila se totiž už dřív šířily řeči, že peníze nevydělává úplně poctivě," uvedl Martinec. Jeho slova o Musilových pochybných podnikatelských aktivitách potvrdil i starosta Přibyslavi Jan Štefáček. "Poprvé jsem byl v jeho domě až začátkem února, když u něj kriminálka dělala důkladnou domovní prohlídku a potřebovala přítomnost nějaké nestranné osoby," dodal starosta Ždírce s tím, že se s Musilem, který žil ve Ždírci 10 let, nijak blízce neznal.

"Musil není a nebyl zastupitelem Ždírce, jak uvedla některá média. Pouze jednou kandidoval, ale na nějakém nevolitelném místě," podotknul Martinec. O dění v obci se ale muž obviněný z přípravy vraždy zajímal. Je stále předsedou místní organizace ODS a finančně podporoval místní sportovní klub SK Dekora.

Že s Musilovým podnikáním není vše úplně v pořádku, se někteří ze sousedů dovtípili už dřív. Asi půl roku před zásahem kriminalistů totiž sledovala Musilův dům policie.

Podle mluvčího ÚOOZ Pavla Hantáka si osmačtyřicetiletý podnikatel objednal vraždu dvou bývalých obchodních partnerů. Vykonat ji měl za slíbené dva miliony dvaatřicetiletý Slovák, kterého kriminalisté také obvinili. Oba muži čelí obvinění z trestného činu přípravy vraždy formou spolupachatelství. Vraždu nakonec díky policii nestihli realizovat. Zatčeni byli současně sedmého února v Musilově domě ve Ždírci.

Vyšetřování dosud odhalilo, že příprava vraždy souvisela s předchozí majetkovou trestnou činností. Do té byli společně zapojeni jak oba muži, jejichž fyzická likvidace se chystala, tak i Musil, který si vraždu objednal. Obviněný se chtěl zřejmě dvojice mužů zbavit, aby policistům zkomplikoval vyšetřování společných prohřešků.

Oba zadržení jsou nyní ve vazbě. V případě prokázání viny jim hrozí patnáctiletý trest, mohl by být ale uložen i trest výjimečný. Případ dozoruje Městské státní zastupitelství v Praze.

Pro televizi Nova se k případu vyjádřil i místopředseda ždíreckého sdružení ODS Petr Adam. "Pokud se něco takového k nám oficiálně dostane, tak asi to nějak budeme muset řešit," řekl Adam.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž zapálil matčin dům a střílel na řidičku, je ve vazbě

23.05.2017 12:16 Veselí nad Moravou - Muž (25) je podezřelý, že na Hodonínsku zapálil dům své matky a také plynovou…

Na Kladensku našli mrtvou seniorku, zřejmě byla zavražděna

22.05.2017 14:58 Aktualizováno Kladno - V Nové Vsi na Kladensku byla dnes nalezena mrtvá seniorka (84), patrně šlo o vraždu.…

Tři muži stanuli před soudem. Chtěli z dívky udělat sexuální otrokyni

18.05.2017 21:00 Brno - U Krajského soudu v Brně dnes pokračuje hlavní líčení se třemi muži, které obžaloba viní z…

Cizinec přijel do ČR za krásami dívek, čtyři okradl. Policie hledá další…

14.05.2017 16:49 Praha - Policisté dopadli muže (34), který podle nich podvodně vymámil na internetu od čtyř žen…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama