Muž ze Ždírce, který připravoval nájemnou vraždu, chtěl v obci stavět kostel

Osmačtyřicetiletý podnikatel Josef Musil, kterého kriminalisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) v úterý obvinili z přípravy nájemné vraždy, chtěl před dvěma lety postavit ve Ždírci nad Doubravou, kde bydlel, kostel, řekl ve středu agentuře Mediafax starosta Ždírce Jan Martinec.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"V roce 2007 se Musil velmi zasazoval za stavbu kostela, kterou chtěl z velké části financovat. Jednal už s farářem, ale pár lidí, včetně mě, tu spolupráci katolickému knězi rozmluvilo. Kolem pana Musila se totiž už dřív šířily řeči, že peníze nevydělává úplně poctivě," uvedl Martinec. Jeho slova o Musilových pochybných podnikatelských aktivitách potvrdil i starosta Přibyslavi Jan Štefáček. "Poprvé jsem byl v jeho domě až začátkem února, když u něj kriminálka dělala důkladnou domovní prohlídku a potřebovala přítomnost nějaké nestranné osoby," dodal starosta Ždírce s tím, že se s Musilem, který žil ve Ždírci 10 let, nijak blízce neznal.

"Musil není a nebyl zastupitelem Ždírce, jak uvedla některá média. Pouze jednou kandidoval, ale na nějakém nevolitelném místě," podotknul Martinec. O dění v obci se ale muž obviněný z přípravy vraždy zajímal. Je stále předsedou místní organizace ODS a finančně podporoval místní sportovní klub SK Dekora.

Že s Musilovým podnikáním není vše úplně v pořádku, se někteří ze sousedů dovtípili už dřív. Asi půl roku před zásahem kriminalistů totiž sledovala Musilův dům policie.

Podle mluvčího ÚOOZ Pavla Hantáka si osmačtyřicetiletý podnikatel objednal vraždu dvou bývalých obchodních partnerů. Vykonat ji měl za slíbené dva miliony dvaatřicetiletý Slovák, kterého kriminalisté také obvinili. Oba muži čelí obvinění z trestného činu přípravy vraždy formou spolupachatelství. Vraždu nakonec díky policii nestihli realizovat. Zatčeni byli současně sedmého února v Musilově domě ve Ždírci.

Vyšetřování dosud odhalilo, že příprava vraždy souvisela s předchozí majetkovou trestnou činností. Do té byli společně zapojeni jak oba muži, jejichž fyzická likvidace se chystala, tak i Musil, který si vraždu objednal. Obviněný se chtěl zřejmě dvojice mužů zbavit, aby policistům zkomplikoval vyšetřování společných prohřešků.

Oba zadržení jsou nyní ve vazbě. V případě prokázání viny jim hrozí patnáctiletý trest, mohl by být ale uložen i trest výjimečný. Případ dozoruje Městské státní zastupitelství v Praze.

Pro televizi Nova se k případu vyjádřil i místopředseda ždíreckého sdružení ODS Petr Adam. "Pokud se něco takového k nám oficiálně dostane, tak asi to nějak budeme muset řešit," řekl Adam.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Frýdlantu se strhla bitka, v nemocnici skončil napadený záchranář

17.09.2017 12:59 Liberec - Opilec v noci na dnešek napadl ve Frýdlantu na Liberecku člena posádky záchranné služby,…

Houbař našel v lese na Českokrumlovsku kostru ženy

16.09.2017 18:00 České Budějovice - Muž vyrazil do lesa u obce Chmelná na Českokrumlovsku, místo hub ale našel…

Případ zmizelé školačky z Ústí byl odložen. Je po smrti, myslí si policie

15.09.2017 12:39 Aktualizováno Ústí nad Labem - Policie odložila případ Michaely Patricie Muzikářové z Ústí nad Labem, která…

Muž v Ostravě zbil řidiče autobusu kvůli zmrzlině

15.09.2017 10:46 Ostrava - Muž (38) v Ostravě-Porubě slovně a pak fyzicky napadl řidiče autobusu, protože ho odmítl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama