Nehody si letos o prázdninách vyžádaly 150 obětí

Praha - Při dopravních nehodách zahynulo letos o prázdninách podle oficiálních policejních statistik 150 lidí. V červenci i srpnu nehody nepřežilo shodně 75 lidí, informoval v pondělí na tiskové konferenci ředitel dopravní policie Leoš Tržil.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Celkem policie v prázdninovém období evidovala 12 577 nehod, které si kromě 150 obětí vyžádaly dalších 748 těžce zraněných. Více než 4820 účastníků pak z nehody vyvázlo s lehkými zraněními.

U 1030 dopravních nehod podle policie sehrál rozhodující roli alkohol v krvi řidiče. Nejčastějšími příčinami nehod jsou podle Tržila již tradičně nesprávný způsob jízdy, nepřiměřená rychlost a nedání přednosti v jízdě.

Ve srovnání s předchozími lety nejsou letošní prázdninové statistiky nikterak alarmující - loni prázdniny díky následkům dopravních nehod nepřežilo 206 lidí, předloni dokonce 222.

Tiskové konference se účastnil také náměstek policejního prezidenta Oldřicha Martinů Ivan Bílek, který zhodnotil letní kampaň „Prázdniny 2009 bezpečnější“, která podle jeho slov splnila svůj účel. „Protože na silnicích je stále mnoho nedisciplinovaných řidičů, kteří způsobují nehody, budeme i nadále pokračovat v preventivních aktivitách jako doposud, samozřejmě budeme působit i represivně,“ uvedl Bílek s tím, že na české silnice bude nasazován maximální počet policistů. "Poděkování ovšem patří i mediím, přes která se k řidičům dostávají potřebné informace o bezpečnosti na silnicích," podotkl náměstek.

Pokles nehod má podle Tržila na svědomí také ekonomická recese, která zasáhla především přepravce vlastnící nákladní automobily, kterých jezdí výrazně méně. „Osobně doufám, že tento trend poklesu nehod a mrtvých bude i nadále pokračovat a to nejen o prázdninách,“ uzavřel Tržil.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policisté odložili případ napadení Kvitové, pachatel stále uniká

16.11.2017 11:16 Olomouc - Policisté po 11 měsících odložili případ napadení tenistky Petry Kvitové v jejím…

Dívku v Praze pobodal gymnazista, přiznal se. Oběti zasadil desítky ran

15.11.2017 13:08 Aktualizováno Praha - Z pokusu o vraždu v Horních Měcholupech byl dnes obviněn mladictví muž. Vzhledem k jeho…

Útoku v teplické nemocnici prý nešlo zabránit, senior zatím nebyl obviněn

13.11.2017 16:16 Teplice - Policie zatím neobvinila seniora (86), který o víkendu napadl dva pacienty nemocnice v…

Otřesný pokus o vraždu: Muž chtěl shodit seniora do lomu, policie zasáhla…

13.11.2017 15:21 Brno - Kriminalisté v Brně řeší zvlášť závažný pokus o vraždu, muž chtěl podle policie shodit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama