Nehody si letos o prázdninách vyžádaly 150 obětí

Praha - Při dopravních nehodách zahynulo letos o prázdninách podle oficiálních policejních statistik 150 lidí. V červenci i srpnu nehody nepřežilo shodně 75 lidí, informoval v pondělí na tiskové konferenci ředitel dopravní policie Leoš Tržil.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Celkem policie v prázdninovém období evidovala 12 577 nehod, které si kromě 150 obětí vyžádaly dalších 748 těžce zraněných. Více než 4820 účastníků pak z nehody vyvázlo s lehkými zraněními.

U 1030 dopravních nehod podle policie sehrál rozhodující roli alkohol v krvi řidiče. Nejčastějšími příčinami nehod jsou podle Tržila již tradičně nesprávný způsob jízdy, nepřiměřená rychlost a nedání přednosti v jízdě.

Ve srovnání s předchozími lety nejsou letošní prázdninové statistiky nikterak alarmující - loni prázdniny díky následkům dopravních nehod nepřežilo 206 lidí, předloni dokonce 222.

Tiskové konference se účastnil také náměstek policejního prezidenta Oldřicha Martinů Ivan Bílek, který zhodnotil letní kampaň „Prázdniny 2009 bezpečnější“, která podle jeho slov splnila svůj účel. „Protože na silnicích je stále mnoho nedisciplinovaných řidičů, kteří způsobují nehody, budeme i nadále pokračovat v preventivních aktivitách jako doposud, samozřejmě budeme působit i represivně,“ uvedl Bílek s tím, že na české silnice bude nasazován maximální počet policistů. "Poděkování ovšem patří i mediím, přes která se k řidičům dostávají potřebné informace o bezpečnosti na silnicích," podotkl náměstek.

Pokles nehod má podle Tržila na svědomí také ekonomická recese, která zasáhla především přepravce vlastnící nákladní automobily, kterých jezdí výrazně méně. „Osobně doufám, že tento trend poklesu nehod a mrtvých bude i nadále pokračovat a to nejen o prázdninách,“ uzavřel Tržil.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rumuny pašující uprchlíky vydá Česko do Německa

24.04.2018 20:08 Plzeň - Čtyři Rumuny obviněné z převaděčství vydá Česko do Německa. Uvedla to dnes televize Prima.…

Policie obvinila Nizozemce, kteří brutálně zkopali číšníka v Praze

24.04.2018 16:14 Aktualizováno Praha - Policisté obvinili pět ze sedmi Nizozemců zadržených pro podezření z napadení číšníka v…

První letošní krádež vinné révy: Zloděj ze země vytrhal přes 1000 kusů

23.04.2018 16:06 Břeclav - Policie na Břeclavsku řeší letošní první krádež sazenic vinné révy. Neznámý pachatel jich…

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama