Čeští řidiči přišli na to, jak uniknout trestu za přestupky

Praha - Čeští řidiči našli nový způsob, jak se vyhnout pokutám a bodovým sankcím. Policistovi, který je přistihne při dopravním přestupku, zkrátka řeknou, že s pokutou nesouhlasí, informují pondělní Lidové noviny.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Věc se tak z ulice přesouvá na dopravní odbor příslušné radnice. Ten je však množstvím přestupků přímo zavalen, na co právě řidiči spoléhají. Sází totiž na to, že se na ně nedostane a jejich přestupek bude po roce promlčen.

Počet řidičů, kteří na přetíženost úřadů spoléhají, podle policistů stále roste. "Evidujeme desítky procent řidičů, kteří s pokutou nesouhlasí. Ten počet je stále vyšší," řekl LN náměstek pražské městské policie Ludvík Klema.

"U každého přestupku je to ale jiné. Když někoho chytíte za špatné parkování, tak ten člověk nemá problém zaplatit. Když jde ale o bodové věci, tak počet lidí, kteří se snaží sankci vyhnout, je daleko větší. Až padesát procent i víc," upřesnil pro list náměstek ředitele pražských strážníků.

Cesta přes úřad se vyplácí zejména řidičům z velkých měst. Na tamních radnicích se totiž hromadí daleko více přestupků než v menších sídlech. Šance na promlčení je tak podstatně vyšší.

Témata: doprava | policie
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rumuny pašující uprchlíky vydá Česko do Německa

24.04.2018 20:08 Plzeň - Čtyři Rumuny obviněné z převaděčství vydá Česko do Německa. Uvedla to dnes televize Prima.…

Policie obvinila Nizozemce, kteří brutálně zkopali číšníka v Praze

24.04.2018 16:14 Aktualizováno Praha - Policisté obvinili pět ze sedmi Nizozemců zadržených pro podezření z napadení číšníka v…

První letošní krádež vinné révy: Zloděj ze země vytrhal přes 1000 kusů

23.04.2018 16:06 Břeclav - Policie na Břeclavsku řeší letošní první krádež sazenic vinné révy. Neznámý pachatel jich…

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama