Fingoval svou smrt v moři, po letech ho zatkli v Česku

Praha - Dvanáct let se český podnikatel Petr Žižka (41) dokázal vyhýbat vězení, kde měl strávit 7,5 roku za krádež, poškozování cizí věci a porušování domovní svobody. Úspěšně fingoval svou smrt, přesto se ho policistům podařilo zatknout, píše ve středečním vydání deník Právo.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Žižka byl odsouzen v roce 1997 a ve stejný rok utekl do Itálie. Odtud pak do Česka přišel úmrtní list, podle kterého se Žižka 19. července 1997 utopil. V ČR byl poté oficiálně prohlášen za mrtvého a soudy zrušily i mezinárodní zatykač, který na něj po útěku do Itálie vydaly. Nikdo tehdy zřejmě netušil, že odsouzený podnikatel nadále naprosto zdravý pobýval v Itálii. "Poté pod identitou jednoho ze svých příbuzných vycestoval do USA, kde nějakou dobu pracoval a dokonce tam získal i identifikační kartu. Příjmení Žižka si ponechal, jen křestní jméno pozměnil," řekla listu mluvčí kriminální policie Pavla Kopecká.

V zahraničí podle ní Žižka bydlel na různých místech celých deset let, ale táhlo ho to prý domů a předloni se skutečně vrátil. Dva roky údajně žil se svou původní rodinou a dokonce se pod jménem příbuzného pustil znovu do podnikání. Když ho letos 25. srpna v Českých Budějovicích zatkli policisté, byl naprosto v šoku. Kriminalisté ze speciálního Útvaru cíleného pátrání zvaného Lovci lebek na něj přišli jednoduše. Někdo ho po návratu do Česka poznal a upozornil policii. Kriminalisté ho pak nějaký čas sledovali, aby získali jasné důkazy, kým ve skutečnosti je. Žižka vše přiznal a nyní si kdysi stanovený trest vězení odpykává, píše Právo.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rumuny pašující uprchlíky vydá Česko do Německa

24.04.2018 20:08 Plzeň - Čtyři Rumuny obviněné z převaděčství vydá Česko do Německa. Uvedla to dnes televize Prima.…

Policie obvinila Nizozemce, kteří brutálně zkopali číšníka v Praze

24.04.2018 16:14 Aktualizováno Praha - Policisté obvinili pět ze sedmi Nizozemců zadržených pro podezření z napadení číšníka v…

První letošní krádež vinné révy: Zloděj ze země vytrhal přes 1000 kusů

23.04.2018 16:06 Břeclav - Policie na Břeclavsku řeší letošní první krádež sazenic vinné révy. Neznámý pachatel jich…

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama