Policisté přelstili pacienta psychiatrie a zachránili mu tím život

Olomouc - Policisté z hlídkové služby ve čtvrtek zachránili život pacientu psychiatrického oddělení Fakultní nemocnice v Olomouci. Informovala o tom policejní mluvčí Jitka Dolejšová s tím, že k záchraně života muže, který chtěl spáchat sebevraždu, museli použít lsti.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

„Přivolaná hlídka od zdravotníků zjistila, že v pokoji je muž, který zdemoloval zařízení a vyhrožuje, že se zabije,“ řekla Dolejšová. „Policisté vešli do pokoje a začali s mužem, který držel v ruce asi dvaceticentimetrový střep z rozbitého okna, vyjednávat,“ dodala mluvčí. Podle jejích slov měl pacient střep přiložený k tepně na krku a hrozilo, že vzhledem ke svému stavu, výhrůžku uskuteční. V druhé ruce držel židli, kterou se oháněl.

Protože muž nechtěl, aby se k němu kdokoli přiblížil, museli být policisté velmi obezřetní. Přibližovali k němu velmi pomalu a klidně s ním rozmlouvali. Situace byla vyhrocená a hrozilo, že se muž podřeže. Neustále opakoval, že chce zemřít. „Jeden z policistů v krajně vypjaté situaci použil lsti a muži slíbil, že pokud upustí střep a židli v ruce, tak mu umožní bezbolestnou smrt pistolí,“ popsala Dolejšová. Na to muž zareagoval tím, že střep skutečně upustil a pomalu se začal přibližovat k policistovi. Policisté pak s pomocí lékaře muže přesvědčili, aby si dal aplikovat sedativa. Až pak se zklidnil. Zákrok trval přes půl hodiny.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rumuny pašující uprchlíky vydá Česko do Německa

24.04.2018 20:08 Plzeň - Čtyři Rumuny obviněné z převaděčství vydá Česko do Německa. Uvedla to dnes televize Prima.…

Policie obvinila Nizozemce, kteří brutálně zkopali číšníka v Praze

24.04.2018 16:14 Aktualizováno Praha - Policisté obvinili pět ze sedmi Nizozemců zadržených pro podezření z napadení číšníka v…

První letošní krádež vinné révy: Zloděj ze země vytrhal přes 1000 kusů

23.04.2018 16:06 Břeclav - Policie na Břeclavsku řeší letošní první krádež sazenic vinné révy. Neznámý pachatel jich…

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama