Policisté přelstili pacienta psychiatrie a zachránili mu tím život

Olomouc - Policisté z hlídkové služby ve čtvrtek zachránili život pacientu psychiatrického oddělení Fakultní nemocnice v Olomouci. Informovala o tom policejní mluvčí Jitka Dolejšová s tím, že k záchraně života muže, který chtěl spáchat sebevraždu, museli použít lsti.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

„Přivolaná hlídka od zdravotníků zjistila, že v pokoji je muž, který zdemoloval zařízení a vyhrožuje, že se zabije,“ řekla Dolejšová. „Policisté vešli do pokoje a začali s mužem, který držel v ruce asi dvaceticentimetrový střep z rozbitého okna, vyjednávat,“ dodala mluvčí. Podle jejích slov měl pacient střep přiložený k tepně na krku a hrozilo, že vzhledem ke svému stavu, výhrůžku uskuteční. V druhé ruce držel židli, kterou se oháněl.

Protože muž nechtěl, aby se k němu kdokoli přiblížil, museli být policisté velmi obezřetní. Přibližovali k němu velmi pomalu a klidně s ním rozmlouvali. Situace byla vyhrocená a hrozilo, že se muž podřeže. Neustále opakoval, že chce zemřít. „Jeden z policistů v krajně vypjaté situaci použil lsti a muži slíbil, že pokud upustí střep a židli v ruce, tak mu umožní bezbolestnou smrt pistolí,“ popsala Dolejšová. Na to muž zareagoval tím, že střep skutečně upustil a pomalu se začal přibližovat k policistovi. Policisté pak s pomocí lékaře muže přesvědčili, aby si dal aplikovat sedativa. Až pak se zklidnil. Zákrok trval přes půl hodiny.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policisté odložili případ napadení Kvitové, pachatel stále uniká

16.11.2017 11:16 Olomouc - Policisté po 11 měsících odložili případ napadení tenistky Petry Kvitové v jejím…

Dívku v Praze pobodal gymnazista, přiznal se. Oběti zasadil desítky ran

15.11.2017 13:08 Aktualizováno Praha - Z pokusu o vraždu v Horních Měcholupech byl dnes obviněn mladictví muž. Vzhledem k jeho…

Útoku v teplické nemocnici prý nešlo zabránit, senior zatím nebyl obviněn

13.11.2017 16:16 Teplice - Policie zatím neobvinila seniora (86), který o víkendu napadl dva pacienty nemocnice v…

Otřesný pokus o vraždu: Muž chtěl shodit seniora do lomu, policie zasáhla…

13.11.2017 15:21 Brno - Kriminalisté v Brně řeší zvlášť závažný pokus o vraždu, muž chtěl podle policie shodit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama