Opilý muž pořezal ve vlaku cestující

Pardubice - Policisté zadrželi na pardubickém hlavním nádraží muže, který v pondělí odpoledne v mezinárodním rychlíku nožem zranil dva muže slovenské národnosti. Informovala o tom pardubická policejní mluvčí Markéta Janovská.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Napadení se mělo odehrát kolem půl čtvrté v mezinárodním rychlíku Košičan směřujícím ze Slovenska do Prahy. "Dostali jsme na tísňovou linku oznámení, že se perou ve vagonu lidé a někdo z cestujících je napaden nožem," řekla mluvčí. Na pardubické nádraží, přes které rychlíku projížděl, ihned vyjelo 12 policistů. Těm se podařilo zadržet údajného útočníka, u kterého zajistili nůž s asi deseticentimetrovou čepelí.

Muž při dechové zkoušce nadýchal přes dvě promile alkoholu, a protože byl poraněn, odvezla ho záchranka do nemocnice k ošetření. Zdravotníci na nádraží ošetřili také drobné řezné ranky dvěma Slovákům, kteří muže ve vlaku zadrželi a po příjezdu do Pardubic předali policistům.

Muž bez dokladů měl údajně ve vlaku vykřikovat, že všechny zabije. Jak zjistila agentura Mediafax, vše se odehrálo v těsné blízkosti vlakového oddělení, ve kterém byly matky s dětmi. Muž tvrdil, že je od policie, respektive od Interpolu, a oháněl se jakýmsi průkazem."Nyní již víme, že je pouze občanský zaměstnanec policie bez služebního poměru," dodala Janovská.

Kriminalisté vyslýchají svědky, aby zjistili, co přesně se ve vlaku odehrálo. Motiv útoku je zatím neznámý. Zatím není ani jasné, zda dva Slováky zranil skutečně zadržený muž, nebo si je způsobili sami při pacifikování útočníka. Údajného útočníka kvůli jeho opilosti vyšetřovatel vyslechne zřejmě až v úterý.

Kriminalisté zatím zahájili úkony trestního řízení pro podezření z ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, výtržnictví a násilí proti skupině obyvatelů a jednotlivci.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podivná vražda Lucie v Ostravě trápí policii už 20 let, brzy bude promlčena

23.11.2017 17:13 Aktualizováno Ostrava - 15. prosince uplyne promlčecí lhůta u 20 let staré vraždy dvacetileté Lucie z Ostravy.…

Cizinec vylákal z finanční správy 2,4 milionu. Postupoval velmi mazaně

23.11.2017 12:11 Praha - Cizinci, který čelí stíhání za pokus o vylákání desítek milionů korun z Finanční správy ČR,…

Česká modelka má za napadení strávit ve vězení 5,5 roku

22.11.2017 13:12 Ostrava - Krajský soud v Ostravě poslal na 5,5 roku do vězení třiadvacetiletou Sarah Chlebkovou.…

Útočný sadista u soudu. V minulosti opakovaně znásilňoval, teď mu hrozí až…

21.11.2017 13:36 Liberec - Jozef Giňa (54), který podle obžaloby před rokem v Jablonci znásilnil a pokusil se zabít…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama