Opilý muž pořezal ve vlaku cestující

Pardubice - Policisté zadrželi na pardubickém hlavním nádraží muže, který v pondělí odpoledne v mezinárodním rychlíku nožem zranil dva muže slovenské národnosti. Informovala o tom pardubická policejní mluvčí Markéta Janovská.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Napadení se mělo odehrát kolem půl čtvrté v mezinárodním rychlíku Košičan směřujícím ze Slovenska do Prahy. "Dostali jsme na tísňovou linku oznámení, že se perou ve vagonu lidé a někdo z cestujících je napaden nožem," řekla mluvčí. Na pardubické nádraží, přes které rychlíku projížděl, ihned vyjelo 12 policistů. Těm se podařilo zadržet údajného útočníka, u kterého zajistili nůž s asi deseticentimetrovou čepelí.

Muž při dechové zkoušce nadýchal přes dvě promile alkoholu, a protože byl poraněn, odvezla ho záchranka do nemocnice k ošetření. Zdravotníci na nádraží ošetřili také drobné řezné ranky dvěma Slovákům, kteří muže ve vlaku zadrželi a po příjezdu do Pardubic předali policistům.

Muž bez dokladů měl údajně ve vlaku vykřikovat, že všechny zabije. Jak zjistila agentura Mediafax, vše se odehrálo v těsné blízkosti vlakového oddělení, ve kterém byly matky s dětmi. Muž tvrdil, že je od policie, respektive od Interpolu, a oháněl se jakýmsi průkazem."Nyní již víme, že je pouze občanský zaměstnanec policie bez služebního poměru," dodala Janovská.

Kriminalisté vyslýchají svědky, aby zjistili, co přesně se ve vlaku odehrálo. Motiv útoku je zatím neznámý. Zatím není ani jasné, zda dva Slováky zranil skutečně zadržený muž, nebo si je způsobili sami při pacifikování útočníka. Údajného útočníka kvůli jeho opilosti vyšetřovatel vyslechne zřejmě až v úterý.

Kriminalisté zatím zahájili úkony trestního řízení pro podezření z ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, výtržnictví a násilí proti skupině obyvatelů a jednotlivci.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie našla u muže v Broumově arzenál zbraní, měl i raketovou hlavici

26.06.2017 12:41 Náchod - Policie provedla domovní prohlídku u muže (40) v Broumově na Náchodsku. Kromě usušeného…

Hoch (15) z pasťáku okradl seniorku, odmrštil ji přes tramvajový ostrůvek

23.06.2017 11:07 Ostrava - Teprve 15letý hoch z Ostravy čelí obvinění z krádeže a ublížení na zdraví. Podle policie…

Muž na Prostějovsku zabil manželku, pak se pokusil o sebevraždu

22.06.2017 13:48 Prostějov - Policisté vyšetřují rodinnou tragédii, při které byla v prostějovském bytě jedna osoba…

Tyran z Krupky Bady dostal tři roky, na kontě má surová přepadení

22.06.2017 11:58 Ústí nad Labem - Nikolas Bady má jít na tři roky do vězení s dozorem za dvě přepadení v centru Ústí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama