Výbuch parovodu v Českých Budějovicích způsobil několika lidem nervový šok a zničil desítky aut

České Budějovice - Výbuch parovodního potrubí v Českých Budějovicích způsobil v pondělí odpoledne nervový šok několika lidem a poškodil více než 20 aut. Mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů řekla, že nikdo naštěstí nebyl zraněn a na místě zasahuje několik jednotek hasičů.

Přidejte svůj názor

Silná exploze otřásla ve 14.50 českobudějovickou Alšovou ulicí. Podle hasičů pravděpodobně explodovalo parovodní potrubí. "Výbuch poškodil zhruba 25 v ulici zaparkovaných automobilů, několik lidí, kteří se na místě nacházeli, utrpělo šok," řekla mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Na místě zasahovali hasiči, policisté odkláněli dopravu a lékaři ošetřovali šokované lidi. Příčiny výbuchu, ani následné škody nejsou dosud známy.

Z okolí místa výbuchu záchranná služba odvezla jednoho občana do Českobudějovické nemocnice. "Neznáme rozsah zranění a v tuto chvíli nevíme, jestli bylo zranění způsobeno výbuchem," uvedl pro agenturu Mediafax policejní mluvčí Jiří Matzner.

Místo výbuchu je uzavřeno, policejní technik dokumentuje škody na zaparkovaných vozidlech. "Po zdokumentování škod pojízdná auta odjedou, nepojízdná budou odtažena, snažíme se sehnat majitele poškozených vozů," dodal Matzner.

V ulici explodovalo parovodní potrubí, na kterém ještě dopoledne zaměstnanci Teplárny České Budějovice pracovali. "Ráno tady ještě něco na potrubí dělali, odpoledne před druhou hodinou se ozvala obrovská rána a celých deset minut z průrvy potrubí tryskaly kameny, bahno a voda. V autě mám rozbitá všechna okna a uvnitř asi deseticentimetrovou vrstvu bláta a kamení," řekl agentuře Mediafax jeden z majitelů poškozených aut.

Podle primátora Českých Budějovic Juraje Thomy město jako vlastník spolu s teplárnou zajistí likvidaci škod v místě výbuchu. "Prostřednictvím výzev se snažíme všechny majitele poškozených aut dostat na místo výbuchu. Pracovníci teplárny a města v součinnosti se strážníky a policisty zajistí ostrahu místa a ochranu poničených aut. Budeme se snažit místo exploze uvést co nejdříve do původního stavu a škody co nejrychleji zlikvidovat," podotkl Thoma.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Vražda novorozence v Teplicích: Dítě bylo nalezeno v kontejneru

20.04.2018 12:50 Aktualizováno Teplice - Policie vyšetřuje nález novorozence, jehož tělo bylo objeveno ve čtvrtek vpodvečer v…

Muž dle policie zapálil karavan s lidmi, hrozí mu přísný trest

20.04.2018 10:23 Praha - Policisté obvinili muže, který v dubnu údajně zapálil v areálu Nákladového nádraží Žižkov v…

Dvojnásobná vražda v Ostravě: Senior zabil ženy, s nimiž bydlel

18.04.2018 16:31 Aktualizováno Ostrava - Policie obvinila jednašedesátiletého muže z Ostravy z dvojnásobné vraždy. Podle…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama