Výbuch parovodu v Českých Budějovicích způsobil několika lidem nervový šok a zničil desítky aut

České Budějovice - Výbuch parovodního potrubí v Českých Budějovicích způsobil v pondělí odpoledne nervový šok několika lidem a poškodil více než 20 aut. Mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů řekla, že nikdo naštěstí nebyl zraněn a na místě zasahuje několik jednotek hasičů.

Přidejte svůj názor

Silná exploze otřásla ve 14.50 českobudějovickou Alšovou ulicí. Podle hasičů pravděpodobně explodovalo parovodní potrubí. "Výbuch poškodil zhruba 25 v ulici zaparkovaných automobilů, několik lidí, kteří se na místě nacházeli, utrpělo šok," řekla mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Na místě zasahovali hasiči, policisté odkláněli dopravu a lékaři ošetřovali šokované lidi. Příčiny výbuchu, ani následné škody nejsou dosud známy.

Z okolí místa výbuchu záchranná služba odvezla jednoho občana do Českobudějovické nemocnice. "Neznáme rozsah zranění a v tuto chvíli nevíme, jestli bylo zranění způsobeno výbuchem," uvedl pro agenturu Mediafax policejní mluvčí Jiří Matzner.

Místo výbuchu je uzavřeno, policejní technik dokumentuje škody na zaparkovaných vozidlech. "Po zdokumentování škod pojízdná auta odjedou, nepojízdná budou odtažena, snažíme se sehnat majitele poškozených vozů," dodal Matzner.

V ulici explodovalo parovodní potrubí, na kterém ještě dopoledne zaměstnanci Teplárny České Budějovice pracovali. "Ráno tady ještě něco na potrubí dělali, odpoledne před druhou hodinou se ozvala obrovská rána a celých deset minut z průrvy potrubí tryskaly kameny, bahno a voda. V autě mám rozbitá všechna okna a uvnitř asi deseticentimetrovou vrstvu bláta a kamení," řekl agentuře Mediafax jeden z majitelů poškozených aut.

Podle primátora Českých Budějovic Juraje Thomy město jako vlastník spolu s teplárnou zajistí likvidaci škod v místě výbuchu. "Prostřednictvím výzev se snažíme všechny majitele poškozených aut dostat na místo výbuchu. Pracovníci teplárny a města v součinnosti se strážníky a policisty zajistí ostrahu místa a ochranu poničených aut. Budeme se snažit místo exploze uvést co nejdříve do původního stavu a škody co nejrychleji zlikvidovat," podotkl Thoma.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie našla u muže v Broumově arzenál zbraní, měl i raketovou hlavici

26.06.2017 12:41 Náchod - Policie provedla domovní prohlídku u muže (40) v Broumově na Náchodsku. Kromě usušeného…

Hoch (15) z pasťáku okradl seniorku, odmrštil ji přes tramvajový ostrůvek

23.06.2017 11:07 Ostrava - Teprve 15letý hoch z Ostravy čelí obvinění z krádeže a ublížení na zdraví. Podle policie…

Muž na Prostějovsku zabil manželku, pak se pokusil o sebevraždu

22.06.2017 13:48 Prostějov - Policisté vyšetřují rodinnou tragédii, při které byla v prostějovském bytě jedna osoba…

Tyran z Krupky Bady dostal tři roky, na kontě má surová přepadení

22.06.2017 11:58 Ústí nad Labem - Nikolas Bady má jít na tři roky do vězení s dozorem za dvě přepadení v centru Ústí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama