Žhář sponzoroval Dělnickou stranu

Praha - Jeden z obviněných útočníků na romskou rodinu ve Vítkově pravidelně přispíval extremistické Dělnické straně.

Přidejte svůj názor

Extremistická Dělnická strana, kterou chce ministr vnitra Martin Pecina příští měsíc zakázat, má překvapivého sponzora. Je jím muž obviněný ze žhářského útoku ve Vítkově David Vaculík. Podle informací Lidových novin byla tato finanční podpora opakovaná a dlouhodobá. Jednoznačně to vyplývá z výročních zpráv Dělnické strany za rok 2007 a 2008, kde je údajný žhář uveden v seznamu lidí, kteří přispívali Dělnické straně finančními dary.

Ministerstvo vnitra považuje toto zjištění za závažné. Prozatím ale nechce spekulovat o tom, jestli by mohlo přispět ke zrušení Dělnické strany. Podle odborníků na extremismus je nyní jasné, že Dělnická strana je s extremisty a neonacisty spojena víc, než přiznává, uvádí deník.

Předseda Dělnické strany Tomáš Vandas i přesto podle Lidových novin tvrdí, že mezi lidmi z okolí Dělnické strany a žháři, kteří zaútočili na romskou rodinu, nejsou žádné vazby.

David Vaculík straně přispěl stokorunou už v roce 2007. Pokračoval v tom i o rok později. Nešlo o velké částky - Dělnické straně přispěl dohromady necelou tisícikorunou. Zato ji finančně podpořil opakovaně - dokonce pětkrát, píší Lidové noviny.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rumuny pašující uprchlíky vydá Česko do Německa

24.04.2018 20:08 Plzeň - Čtyři Rumuny obviněné z převaděčství vydá Česko do Německa. Uvedla to dnes televize Prima.…

Policie obvinila Nizozemce, kteří brutálně zkopali číšníka v Praze

24.04.2018 16:14 Aktualizováno Praha - Policisté obvinili pět ze sedmi Nizozemců zadržených pro podezření z napadení číšníka v…

První letošní krádež vinné révy: Zloděj ze země vytrhal přes 1000 kusů

23.04.2018 16:06 Břeclav - Policie na Břeclavsku řeší letošní první krádež sazenic vinné révy. Neznámý pachatel jich…

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama