KAUZA KUŘIM: Sestry Mauerovy jsou ve věznici v Opavě se zvýšenou ostrahou

Opava - Sestry Mauerovy, odsouzené za týrání chlapců v kauze Kuřim, jsou v ženské věznici v Opavě umístěny v oddělení se zvýšenou ostrahou a procházejí řadou speciálních vyšetření. Agentuře Mediafax to v úterý sdělila mluvčí věznice Dagmar Slaná.

Přidejte svůj názor

Sestry Klára a Kateřina se od minulého čtvrtka seznamují s režimem věznice. „Žádné potíže s nimi nejsou. Nyní procházejí řadou vyšetření, na jejichž základě bude zpracován program zacházení. Tedy zda budou pracovat, do jakých kroužků budou chodit a podobně. Samozřejmě to záleží i na tom, nakolik budou chtít spolupracovat,“ uvedla Slaná.

Sestry Mauerovy jsou v oddělení se zvýšenou ostrahou spolu s vražedkyněmi Fabiánovou, Stodolovou a Staškovou. Klára byla odsouzena na devět, Kateřina na deset let. Na jaře k nim možná připojí i Barbora Škrlová, která se podle verdiktu soudu podílela na týrání Klářiných synů Jakuba a Ondřeje.

Odsouzené ženy v opavské věznici mohou pracovat buď ve vnitřním provozu, tedy ve vězeňské prádelně či kuchyni, nebo u firem působících ve vnitřních prostorách věznice. Opavské vězenkyně pracují i mimo vězení v zemědělství, strojírenství a stavebnictví. Venku však mohou pracovat pouze ty, které byly odsouzeny za méně závažnou trestnou činnost. Sestry Mauerovy se tedy z věznice za prací nedostanou.

Témata: kauzy | krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podivná vražda Lucie v Ostravě trápí policii už 20 let, brzy bude promlčena

23.11.2017 17:13 Aktualizováno Ostrava - 15. prosince uplyne promlčecí lhůta u 20 let staré vraždy dvacetileté Lucie z Ostravy.…

Cizinec vylákal z finanční správy 2,4 milionu. Postupoval velmi mazaně

23.11.2017 12:11 Praha - Cizinci, který čelí stíhání za pokus o vylákání desítek milionů korun z Finanční správy ČR,…

Česká modelka má za napadení strávit ve vězení 5,5 roku

22.11.2017 13:12 Ostrava - Krajský soud v Ostravě poslal na 5,5 roku do vězení třiadvacetiletou Sarah Chlebkovou.…

Útočný sadista u soudu. V minulosti opakovaně znásilňoval, teď mu hrozí až…

21.11.2017 13:36 Liberec - Jozef Giňa (54), který podle obžaloby před rokem v Jablonci znásilnil a pokusil se zabít…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama