Policie zná majitele auta, jehož osádka kamenem zranila na mítinku v Hustopečích Topolánka

Brno - Policisté znají majitele auta, jehož posádka v pátek večer na předvolebním mítinku v Hustopečích na Břeclavsku zranila kamenem předsedu ODS Mirka Topolánka. Řekla to v sobotu břeclavská policejní mluvčí Alice Čechová.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"S majitelem tmavě modrého Volkswagenu Passat s pražskou poznávací značkou vyšetřovatelé mluvili. Muž podával vysvětlení kriminalistům v Praze," řekla Čechová s tím, že další podrobnosti vyšetřování policisté z taktických důvodů zatím neuvolní.

Neřekla přitom, zda policie již zná totožnost útočníků. "Vyšetřování vedou břeclavští kriminalisté, kteří požádali o součinnost pražské kolegy," řekla Čechová. "My jsme pouze majitele auta vyslechli, ale případem se pražští policisté nebudou zabývat a nebudeme podávat žádné informace," reagoval mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Čechová neuvedla ani místo, kde policie automobil objevila."Poznávací značku auta ohlásili vyšetřovatelům svědkové incidentu. Policisté ihned začali po automobilu pátrat na dálnici a silnicích jižní Moravy, útočníkům se ale podařilo z místa činu odjet.

Topolánka napadli při mítinku na koupališti v Hustopečích na Břeclavsku čtyři vysocí robustní mladíci s vyholenými hlavami. Zasáhli jej kamenem do hlavy a způsobili mu tržnou ránu na čele. Šéf ODS, který je volebním lídrem své strany pro podzimní předčasné parlamentní volby, se nechal na místě ošetřit a pokračoval v naplánovaném programu. Volební kraj objíždí na kole. V sobotu má na programu tenisový turnaj a dětský den v Brně.

ODS podala podle mluvčího Martina Kupky ještě v pátek trestní oznámení na neznámého pachatele."Byl to evidentně cílený útok. Byl adresován Mirku Topolánkovi," prohlásil Kupka. Útok na Topolánka ihned ostře odsoudili představitelé ostatních parlamentních politických stran.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hoch (15) z pasťáku okradl seniorku, odmrštil ji přes tramvajový ostrůvek

23.06.2017 11:07 Ostrava - Teprve 15letý hoch z Ostravy čelí obvinění z krádeže a ublížení na zdraví. Podle policie…

Muž na Prostějovsku zabil manželku, pak se pokusil o sebevraždu

22.06.2017 13:48 Prostějov - Policisté vyšetřují rodinnou tragédii, při které byla v prostějovském bytě jedna osoba…

Tyran z Krupky Bady dostal tři roky, na kontě má surová přepadení

22.06.2017 11:58 Ústí nad Labem - Nikolas Bady má jít na tři roky do vězení s dozorem za dvě přepadení v centru Ústí…

Zvrhlík vydíral dívku z Olomoucka, nutil ji k sexuálním praktikám před…

21.06.2017 11:03 Olomouc - Muž (33) z Opavska byl obviněn ze sexuálního nátlaku. Podle olomouckých kriminalistů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama