Obvinění z Vítkova se přiznali, zapírá poslední

Praha - Policii se přiznal už třetí mladík podezřelý ze žhářského útoku na romskou rodinu ve Vítkově, při kterém byla těžce popálena dvouletá Natálka.

Přidejte svůj názor

shožený dům ve Vítkově

Ze čtveřice extrémistů tak zapírá už jen jeden. Informaci deníku MfD potvrdil soudce Okresního soudu v Ostravě Igor Krajdl. "Dva ze čtyř obviněných se přiznali ve vazbě, třetí pak při výslechu u soudu," uvedl Krajdl.

Podle MfD byli z pokusu o vraždu obviněni Jaromír Lukeš z Opavy a Ivo Müller, David Vaculík a Václav Cojocaru z Horního Benešova, posledně jmenovaný tam již nebydlí, ale chodil v Horním Benešově se dvěma obviněnými na základní školu.

Obvinění mladíci nemají najaté advokáty, a soud jim přidělil právní zástupce úředně. Podle deníku se však mezi příznivci krajní pravice rozeběhla sbírky, z níž by si obvinění mohli platit právníky, které si sami vyberou.

Za žhářský útok, který se stal 18. dubna ve Vítkově, policie minulý týden zatkla čtyři podezřelé, kteří jsou nyní ve vazbě. Pachatelé v noci vhodili do rodinného domu romské rodiny ve Vítkově tři zápalné lahve, takže najednou vzplál celý interiér. Při útoku byli popáleni také rodiče Natálky, kteří už jsou v pořádku. Za pokus o rasově motivovanou vraždu na více lidech hrozí žhářům i výjimečný trest.

Témata: krimi | žhářství
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Frýdlantu se strhla bitka, v nemocnici skončil napadený záchranář

17.09.2017 12:59 Liberec - Opilec v noci na dnešek napadl ve Frýdlantu na Liberecku člena posádky záchranné služby,…

Houbař našel v lese na Českokrumlovsku kostru ženy

16.09.2017 18:00 České Budějovice - Muž vyrazil do lesa u obce Chmelná na Českokrumlovsku, místo hub ale našel…

Případ zmizelé školačky z Ústí byl odložen. Je po smrti, myslí si policie

15.09.2017 12:39 Aktualizováno Ústí nad Labem - Policie odložila případ Michaely Patricie Muzikářové z Ústí nad Labem, která…

Muž v Ostravě zbil řidiče autobusu kvůli zmrzlině

15.09.2017 10:46 Ostrava - Muž (38) v Ostravě-Porubě slovně a pak fyzicky napadl řidiče autobusu, protože ho odmítl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama