Obviněný ze žhářství ve Vítkově patří k neonacistické špičce na Opavsku

Praha - Jeden ze zadržených za žhářský útok na romskou rodinu ve Vítkově patří k vysoce postaveným a aktivním neonacistům na Opavsku. Fotografie zveřejněná na internetové stránce antifa.cz ho navíc spojuje s Tomášem Vandasem, šéfem ultrapravicové Dělnické strany.

Přidejte svůj názor

Zadržený muž byl podle serveru dlouholetý neonacista, který se v minulosti angažoval v organizaci Národní korporativismus (NK), kde jako předseda místní organizace v Opavě často pořádal akce ultrapravice.

Patří k nim i ta, kde je na fotografii z března 2007 zachycen, jak v průvodu kráčí přerovskými ulicemi jen pár metrů za Vandasem.

Na možnou přímou spojitost mezi žhářem a Dělnickou stranou (DS) upozornily Lidové noviny. S Právem o ní hovořil odborník na extremismus Ondřej Cakl, jenž neonacistické aktivity v Česku dlouhodobě sleduje. Údajného žháře z Opavska potkal nejméně na pěti demonstracích a označil ho za "nikoli řadového člena".

Vandas i Dělnická strana jakékoli vazby na žháře odmítli. Za to, že je s nimi v neděli spojil ministr vnitra Martin Pecina, chystají žalobu. Chtějí se domáhat ochrany dobrého jména partaje. Vandas popřel, že by kdy alespoň s jedním ze zadržených v minulosti jednal či udržoval politické kontakty.

Témata: žhářství | krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rumuny pašující uprchlíky vydá Česko do Německa

24.04.2018 20:08 Plzeň - Čtyři Rumuny obviněné z převaděčství vydá Česko do Německa. Uvedla to dnes televize Prima.…

Policie obvinila Nizozemce, kteří brutálně zkopali číšníka v Praze

24.04.2018 16:14 Aktualizováno Praha - Policisté obvinili pět ze sedmi Nizozemců zadržených pro podezření z napadení číšníka v…

První letošní krádež vinné révy: Zloděj ze země vytrhal přes 1000 kusů

23.04.2018 16:06 Břeclav - Policie na Břeclavsku řeší letošní první krádež sazenic vinné révy. Neznámý pachatel jich…

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama