Dívka po havárii letadla na Strakonicku stále bojuje o život

Praha - Desetiletá dívka, která ze čtyřčlenné posádky malého letadla Cessna zatím jako jediná přežila nedělní havárii na Strakonicku, stále bojuje o život. V noci podstoupila náročnou operaci, její stav je stále velmi vážný, informovala v pondělí Eva Jurinová, mluvčí pražské motolské nemocnice.

Přidejte svůj názor

Mnohačetné zlomeniny a zranění plic dívku podle mluvčí nemocnice její zdravotní stav nadále komplikují. "Zatím nelze spekulovat, co přinesou příští hodiny," glosovala Jurinová. Při havárii zemřeli pilot a rodiče dívky, když letadlo spadlo do řeky Otava.

Podle Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod ( ÚOZLN) stojí za havárií pravděpodobná technická závada motoru malé cessny. "Musím popřít všechny spekulace, které se zatím v médiích objevily. Pilotu nedošlo palivo, kvůli němuž se pak stroj zřítil. Tomu jednoduše vysadil motor v nejnevhodnější chvíli," řekl Mediafaxu Pavel Štrůbl, ředitel ÚOZLN.

Stroj se zřítil do řeky při návratu z vyhlídkového letu a odstartoval ze strakonického letiště po sedmé hodině ranní. Kolem desáté hodiny spadl poblíž kempu v Podskalí.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rumuny pašující uprchlíky vydá Česko do Německa

24.04.2018 20:08 Plzeň - Čtyři Rumuny obviněné z převaděčství vydá Česko do Německa. Uvedla to dnes televize Prima.…

Policie obvinila Nizozemce, kteří brutálně zkopali číšníka v Praze

24.04.2018 16:14 Aktualizováno Praha - Policisté obvinili pět ze sedmi Nizozemců zadržených pro podezření z napadení číšníka v…

První letošní krádež vinné révy: Zloděj ze země vytrhal přes 1000 kusů

23.04.2018 16:06 Břeclav - Policie na Břeclavsku řeší letošní první krádež sazenic vinné révy. Neznámý pachatel jich…

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama