Policisté dopadli pachatele žhářského útoku z Vítkova

Praha - Čtyři měsíce po žhářských útocích na romskou rodinu ve Vítkově policie konečně dopadla pachatele. Ve středu policisté pozatýkali a předvedli k výslechu 12 lidí, kteří se měli různým způsobem na útoku podílet.

Přidejte svůj názor

Požárem zničený dům ve Vítkově

Policie na celé vyšetřování okamžitě uvalila přísné informační embargo. "Realizujeme případ závažné trestné činnosti," řekla pouze mluvčí severomoravské policie Soňa Štětínská.

Podle zdroje obeznámeného s vyšetřováním se však bezmála s jistotou jednalo o výslechy pachatelů útoku ve Vítkově. Zatím však není jasné, zda již vyšetřovatelé někoho obvinili a zda šlo skutečně o rasově motivovaný zločin, případně zda zatčené osoby byly příslušníky nějaké extremistické skupiny.

Ke zločinu došlo 18. dubna krátce před půlnocí, kdy tehdy neznámí pachatelé vhodili do rodinného domu zápalné láhve s benzínem. Policisté našli tři ložiska požáru. V době útoku uvnitř domu spalo osm lidí, včetně dětí. Obyvatelům se podařilo uniknout, někteří však utrpěli zranění.

Nejhůře dopadla dvouletá Natálka, která měla popáleniny na 80 procentech těla a byla v kritickém stavu. Ve Fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě se podrobila řadě operací a teprve před několika dny ji lékaři probudili z umělého spánku.

Témata: krimi | žhářství
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rumuny pašující uprchlíky vydá Česko do Německa

24.04.2018 20:08 Plzeň - Čtyři Rumuny obviněné z převaděčství vydá Česko do Německa. Uvedla to dnes televize Prima.…

Policie obvinila Nizozemce, kteří brutálně zkopali číšníka v Praze

24.04.2018 16:14 Aktualizováno Praha - Policisté obvinili pět ze sedmi Nizozemců zadržených pro podezření z napadení číšníka v…

První letošní krádež vinné révy: Zloděj ze země vytrhal přes 1000 kusů

23.04.2018 16:06 Břeclav - Policie na Břeclavsku řeší letošní první krádež sazenic vinné révy. Neznámý pachatel jich…

Policisté hledají sedm cizinců, kteří drastickým způsobem zmlátili číšníka

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Praha - Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama