Svědkyně před soudem potvrdila, že v pražské Hypernově prodávali zkažené maso

Praha - Obvodní soud pro Prahu 5 ve středu znovu projednával kauzu zkaženého masa v Hypernově v pražských Nových Butovicích. Tři zaměstnanci supermarketu měli podle obžaloby v roce 2005 manipulovat se zkaženým masem a prodávat je jako čerstvé.

Přidejte svůj názor

Zaměstnanci Jiří Kaleš, Jiřina Šajánková a Petr Voráček jsou obžalovaní z ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými produkty, za což jim hrozí až dvouleté vězení. Soudkyně ve středu vyslechla zaměstnankyni Hypernovy, která v tu dobu v obchodě pracovala.

Ta přiznala, že dostávala příkazy, aby maso s prošlou lhůtou vybalovala a vydávala za čerstvé. Ale ani jednoho z obžalovaných nemohla označit, protože pokyny dostávala od svého vedoucího. Svědkyně před soudem prozradila, že zkažené maso se mělo grilovat. Zákazníci tak měli zakoupit tepelně upravené, zkažené maso.

Soudkyně si také pozvala znalce, který vypracovával posudek na zkažené maso. To ale viděl pouze na videozáznamu, ne v reálu. "Na záznamu jsem viděl zelené maso," přisvědčil znalec. Advokát jednoho obžalovaného Stanislav Devátý ale oponoval tím, že lidé na nahrávce měli zelené vlasy a záznam není kvalitní. Dále znalec hovořil pouze v hypotetické rovině, protože se nemohl vyjadřovat k masu, které neviděl na vlastní oči. "Zelené barvivo na mase není samo o sobě škodlivé, pouze je to důkaz toho, že v potravině mohou být přítomni patogenní mikrobi," vysvětlil znalec a dodal, že nejsou žádné laboratorní výsledky toho konrétního masa.

Soud případ řeší už podruhé. V říjnu minulého roku soudkyně všechny tři zaměstnance zprostila z obžaloby, protože nebyla prokázána vina. Tehdy uvedla, že soud rozhodne jen o tom, co je vedeno v obžalobě, a údajné skutky nebyly prokázány. Navíc se výpovědi svědků rozcházely. Hlavní svědek Jaroslav Strnad podle ní vypovídal dost nejednoznačně. S tím souhlasil i advokát Jiří Navrátil, který nevyloučil, že ze strany Strnada může jít o pomstu a celou kauzu si vymyslel. Státní zástupkyně se odvolala a městský soud případ vrátil zpět k projednání.

Soudkyně líčení odročila na 19. srpna, protože potřebuje získat podklady od výrobce masa.

Témata: Potraviny | krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podezřelý vrah nezletilé dívky v Doubici čelí dalšímu obvinění

23.02.2018 12:04 Děčín - Martin Chlouba, který podle policie loni v září zavraždil v Doubici na Děčínsku 14letou…

Policisté naháněli řidiče až do lesa, z auta vyhazoval drogy

22.02.2018 14:19 Sokolov - Řidič v Kraslicích na Sokolovsku 15. února v ranních hodinách ujížděl policejní hlídce.…

Spadla klec. Policie chytila muže a ženu, vykradli po celé ČR přes 80…

21.02.2018 11:56 Praha - Muž (45) a žena (32) podle policie vykradli přes 80 garáží po celé České republice, čímž…

Za krádeže dřeva dostali čtyři muži vězení

20.02.2018 14:31 Brno - Krajský soud v Brně dnes uložil nepodmíněné tresty čtyřem mužům za krádeže dřeva.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama