Ve dvou brněnských školách oznámil anonym uložení bomb

Ve dvou brněnských středních školách oznámil anonym krátce před pondělním polednem uložení bomb. Agentuře Mediafax to oznámil hejtman kraje Michal Hašek (ČSSD), který původně hovořil o čtyřech školách.

Přidejte svůj názor

"Anonym bomby nahlásil ve Střední škole informačních technologií a sociální péče v Purkyňově ulici a v gymnáziu v Křenové ulici. V Purkyňově ulici mají být uloženy tři bomby, v gymnáziu jedna," řekl agentuře Mediafax policejní mluvčí Pavel Šváb s tím, že kriminalisté na případu intenzivně pracují. Obě školy byly evakuovány.

Anonymn telefonát o uložení bomb potvrdil agentuře Mediafax ředitel ISŠ v Purkyňově ulici Antonín Doušek. "Žáci jsou evakuováni na ulici, budovu prohledávají policejní specialisté," řekl. "Předpokládáme, že se budeme ještě odpoledne vrátit k výuce," řekl ředitel. Jeho škole před časem již anonym bombou vyhrožoval. "Policie pachatele tehdy chytila, nyní byl již delší dobu klid," konstatoval Doušek. Dodal, že systém na ústředně zachytil telefonní číslo, ze kterého anonym volal.

Vyučování museli přerušit také studenti gymnázia v Křenové ulici. "Žáci čekají na ulici, až policie budovu prohlédne," řekl agentuře Mediafax ředitel gymnázia Miloš Jaroš. Hrozbě bombou čelí jeho škola podruhé v historii. "V prvním případě policisté anonym odhalili. Jednalo se tehdy o jednu z našich studentek," dodal.

 

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž zapálil matčin dům a střílel na řidičku, je ve vazbě

23.05.2017 12:16 Veselí nad Moravou - Muž (25) je podezřelý, že na Hodonínsku zapálil dům své matky a také plynovou…

Na Kladensku našli mrtvou seniorku, zřejmě byla zavražděna

22.05.2017 14:58 Aktualizováno Kladno - V Nové Vsi na Kladensku byla dnes nalezena mrtvá seniorka (84), patrně šlo o vraždu.…

Tři muži stanuli před soudem. Chtěli z dívky udělat sexuální otrokyni

18.05.2017 21:00 Brno - U Krajského soudu v Brně dnes pokračuje hlavní líčení se třemi muži, které obžaloba viní z…

Cizinec přijel do ČR za krásami dívek, čtyři okradl. Policie hledá další…

14.05.2017 16:49 Praha - Policisté dopadli muže (34), který podle nich podvodně vymámil na internetu od čtyř žen…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama