Ve dvou brněnských školách oznámil anonym uložení bomb

Ve dvou brněnských středních školách oznámil anonym krátce před pondělním polednem uložení bomb. Agentuře Mediafax to oznámil hejtman kraje Michal Hašek (ČSSD), který původně hovořil o čtyřech školách.

Přidejte svůj názor

"Anonym bomby nahlásil ve Střední škole informačních technologií a sociální péče v Purkyňově ulici a v gymnáziu v Křenové ulici. V Purkyňově ulici mají být uloženy tři bomby, v gymnáziu jedna," řekl agentuře Mediafax policejní mluvčí Pavel Šváb s tím, že kriminalisté na případu intenzivně pracují. Obě školy byly evakuovány.

Anonymn telefonát o uložení bomb potvrdil agentuře Mediafax ředitel ISŠ v Purkyňově ulici Antonín Doušek. "Žáci jsou evakuováni na ulici, budovu prohledávají policejní specialisté," řekl. "Předpokládáme, že se budeme ještě odpoledne vrátit k výuce," řekl ředitel. Jeho škole před časem již anonym bombou vyhrožoval. "Policie pachatele tehdy chytila, nyní byl již delší dobu klid," konstatoval Doušek. Dodal, že systém na ústředně zachytil telefonní číslo, ze kterého anonym volal.

Vyučování museli přerušit také studenti gymnázia v Křenové ulici. "Žáci čekají na ulici, až policie budovu prohlédne," řekl agentuře Mediafax ředitel gymnázia Miloš Jaroš. Hrozbě bombou čelí jeho škola podruhé v historii. "V prvním případě policisté anonym odhalili. Jednalo se tehdy o jednu z našich studentek," dodal.

 

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Frýdlantu se strhla bitka, v nemocnici skončil napadený záchranář

17.09.2017 12:59 Liberec - Opilec v noci na dnešek napadl ve Frýdlantu na Liberecku člena posádky záchranné služby,…

Houbař našel v lese na Českokrumlovsku kostru ženy

16.09.2017 18:00 České Budějovice - Muž vyrazil do lesa u obce Chmelná na Českokrumlovsku, místo hub ale našel…

Případ zmizelé školačky z Ústí byl odložen. Je po smrti, myslí si policie

15.09.2017 12:39 Aktualizováno Ústí nad Labem - Policie odložila případ Michaely Patricie Muzikářové z Ústí nad Labem, která…

Muž v Ostravě zbil řidiče autobusu kvůli zmrzlině

15.09.2017 10:46 Ostrava - Muž (38) v Ostravě-Porubě slovně a pak fyzicky napadl řidiče autobusu, protože ho odmítl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama