Muž z Frýdecko-Místecka chtěl upálit svoji manželku

Frýdek-Místek - V policejní cele čeká na rozhodnutí soudce o uvalení vazby násilník z Frýdecko-Místecka, který se pokusil upálit manželku. Informoval o tom ve čtvrtek policejní mluvčí Ivan Žurovec.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Násilník bil svoji manželku několikrát týdně, agresivní byl i na své děti. Napadená žena nikomu nic nehlásila až do doby, kdy se ji pokusil zapálit," uvedl Žurovec.

Agresivní muž svou třiačtyřicetiletou ženu podle dosavadního vyšetřování často bil, protože ji podezíral, že je mu nevěrná. Surově měl vyslýchat i své nezletilé děti, aby mu prozradily, zda má jejich matka milence. Děti mu to ze strachu potvrdily. Aby měl nad manželkou větší dohled, přestal dokonce chodit do práce. Nikam ji nepouštěl, zamykal ji v bytě a dokonce zatloukl balkon latěmi. Když se ženou a dětmi před čtrnácti dny stanoval v přírodě, dokonce zapálil stan, protože si myslel, že tam měla milence. Na dovolené u svých rodičů se nakonec měl pokusit manželku upálit, v tom mu zabránili příbuzní.

"Muže vyšetřovatel obvinil z trestného činu týrání osoby žijící ve společně obývaném bytě, hrozí mu až osm let vězení," řekl Žurovec.

Podle něj se policisté ve své praxi často setkávají s tím, že oběti domácího násilí dlouho snášejí a kryjí nelidské zacházení ze strany svých partnerů. "Jde o takzvanou naučenou bezmoc. Oběť se sama nedokáže bez zásahu další osoby z tohoto bludného kruhu dostat," uvedl mluvčí. Policisté mají možnost na deset dní zakázat agresorovi vrátit se do bytu. Během této doby si může oběť uspořádat své věci, poradit se s odborníky a rozhodnout se, jak bude dál situaci řešit.

Na Frýdecko-Místecku se postižení domácím násilím mohou obrátit především na intervenční centrum Slezské diakonie v Havířově, frýdecko-místeckou probační a mediační službu, případně na Donu nebo Bílý kruh bezpečí, kteří sídlí v Ostravě, nebo na Centrum nové naděje přímo ve Frýdku-Místku.

"V případě násilníka z Frýdecko-Místecka je docela možné, že jeho chování ovlivnila začínající psychotická porucha. Znalci prozkoumají jeho duševní stav a v případě, že jej uznají nepříčetným, bude jeho trestní stíhání zastaveno," řekl Žurovec.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hoch (15) z pasťáku okradl seniorku, odmrštil ji přes tramvajový ostrůvek

23.06.2017 11:07 Ostrava - Teprve 15letý hoch z Ostravy čelí obvinění z krádeže a ublížení na zdraví. Podle policie…

Muž na Prostějovsku zabil manželku, pak se pokusil o sebevraždu

22.06.2017 13:48 Prostějov - Policisté vyšetřují rodinnou tragédii, při které byla v prostějovském bytě jedna osoba…

Tyran z Krupky Bady dostal tři roky, na kontě má surová přepadení

22.06.2017 11:58 Ústí nad Labem - Nikolas Bady má jít na tři roky do vězení s dozorem za dvě přepadení v centru Ústí…

Zvrhlík vydíral dívku z Olomoucka, nutil ji k sexuálním praktikám před…

21.06.2017 11:03 Olomouc - Muž (33) z Opavska byl obviněn ze sexuálního nátlaku. Podle olomouckých kriminalistů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama